e39 tagumik alla vajunud?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

e39 tagumik alla vajunud või nii peabki olema?

Pilt
Viimati muutis hai123, 25.03.2010 23:24 59, muudetud 4 korda kokku.
Tauri_K
Huviline
Postitusi: 2652
Liitunud: 20.08.2008 23:00 36
Peamine sõiduk: F02
Asukoht: Tartu/

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas Tauri_K »

Tõenäoliselt siis amort või vedru väsinud.Või on mõlemad läbi.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4370
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas PeeterA »

Pigem siis juba vedru(d), kuna amort kere õhus ei hoia.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas olkapolka »

Kunagi siin sellekohane teema oli,aga nüüdseks kadunud.Seal jäi ka selgusetuks see "väsinud taguots".Ometi amordid ja vedrud vahetatud.Töökojas ei leitud midagi,mis vahetamist vajaks.Kasutaja Daniil oli mingeid seibe vahele pistnud,aga see pole ka vist päris originaalne lahendus madalale tagaosale :roll: .Tea siis mida taga peale hakata.Sel talvel ajas päris vanduma. :evil:
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas hai123 »

ma ei tea, äkki nii peabki olema.. aga kui 2 inimest tagaistmel siis küll väga kahtlane
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas Alari. »

Arvatavasti jah vedru kas ühe tiiruvõrra puru v siis on lihtsalt väsind ja kokku vajunud!
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: lahendatud

Postitus Postitas olkapolka »

Milles siis lahendus seisnes?
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: lahendatud

Postitus Postitas Alari. »

olkapolka kirjutas:Milles siis lahendus seisnes?
samad sõnad
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud

Postitus Postitas hai123 »

tegelikut ma sain ainult põhjus teada- um-is öeldi et valed vedrud all..

kui juba selline teema siis küsimus kas tagumiste vedrude vahetus on ajaliselt mahukam töö kui esimesed vedrud?? oma esiamortide-vedrude vahetuse ajal viibisin ise kõrval
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: e39 tagumik alla vajunud?!

Postitus Postitas olkapolka »

diislijoodik kirjutas:TIS-is on olemas info, kui kõrgel auto peab olema. Muretse TIS ja loe.
Ma otsisin küll hulk aega infot selle kohta,aga ei leidnud :( .Mul ka vedrud vahetatud,aga kui valesid sinna alla annab toppida :roll: ?Vedrusid ostes oli touringule valikus kahte mõõtu vedrusid.Sai võetud kõrgemad,mis saadaval ja ette nähtud..Kus seda auto kõrguse infot leiaks?
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: e39 tagumik alla vajunud

Postitus Postitas Günther »

Niikuinii sport vedrud alla pandud (loe: madaldus vedrud) :mrgreen:
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud

Postitus Postitas hai123 »

no vot jälle tekib segadus, ma hakkasin juba tagavedrusid otsima. võib olla mõttekam siis ette panna sportvedrud ja taga jätta olemasolevad :mrgreen:
resident
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 29.01.2009 00:44 17
Asukoht: TLN

Re: e39 tagumik alla vajunud

Postitus Postitas resident »

hai123 kirjutas:tegelikut ma sain ainult põhjus teada- um-is öeldi et valed vedrud all..

kui juba selline teema siis küsimus kas tagumiste vedrude vahetus on ajaliselt mahukam töö kui esimesed vedrud?? oma esiamortide-vedrude vahetuse ajal viibisin ise kõrval
Eks ta natuke tuleb jah,kuna peab ju salongi lammutama,logarid maha kiskuma ja koopas jäävad ette kah mingi paak ja bena toru,need keerasin kah lahti.Omal läks pea 3,5h tagu vedrude vahetusele,oleks kiiremini saanud aga parema amordi polt ei tulnud kuidagi sillast välja...

Võiksid mingi pildi teha ehk küljelt rattast ja tagant,et kui koopas ja viltu nad tühja autoga on...
BMW E65 740D
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

Pilt

tegin täna mõõtmised parklas siledal pinnal (mitte seal kus pilt tehtud), ja sellised tulemused mõlemalt poolt ühesugused.. velje keskpunktist koopa ääreni ees 1cm rohkem, aga auto küljed taga 1cm kõrgem.. mis arvate sellest, kuidas teil on ja kuidas peab olema?

kes viistib minge mõõtke oma auto kõrgus huvi pärast ja kirjutage siia :roll:
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Sai just ühel 530d universaal e39-l DIS-iga tagumikku kõrgemale upitatud ja seal näitas et velje keskpunktist kuni kaareni peaks olema ettenähtud 360 +/- 3mm. Ma ei oska öelda kas see nüüd sedaanil kah sama peab olema või mitte.
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

Maximaator kirjutas:Sai just ühel 530d universaal e39-l DIS-iga tagumikku kõrgemale upitatud
sry, ei saanud aru mis see tähendab

diislijoodik, ma otsisin küll googlest, kahjuks ei leidnud.. ja puhtalt huvi pärast küsisin kui kõrged teistel autod on scock või madaldusverdudega ühte või teiste velgede/rehvidega...
Kasutaja avatar
olkapolka
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 04.03.2008 18:13 50
Asukoht: Valga.

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas olkapolka »

Ole tänatud armuline diislijoodik. :D .
530d 135kw. touring 04.99a.
Selleks,et omletti teha,ei pea kana olema.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Mis iba. Kui mul on sellised numbrid ekraanil ja õpetus mida ja kuda mõõta :) IRW, ei viitsi siin vaidlema hakata. Eks muretse endale DIS ja muu vajalik siis vaata. Mõtsin et saab äkki väheke abiks olla aga ju siis mitte, kui kohe sõimama hakatakse.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas TimoA »

maximaatori toodud andmed olid lihtsalt Ühe BMW 530D 99a universaali kohta, millel on õhkvedrustus.
Ja näide oli toodud võrdluseks. Kas on kohe vaja sõnu loopima hakata ja öelda et täielik iba, kui mul on arvuti ees, ütleb et mõõda velje keskkohast koopa ääreni, ja see peaks olema standard vedrustuse puhul 360 mm +/- 3mm.


Diislijoodik, kui sa ütled et see on jumala vale ja iba, siis tule ma näitan sulle seda läbi GT1-he.
Niisama mõtetuid sõnu loopida ja teisi maha tegema hakata pole ka mõtet.

Edu.....
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Miks ma peaks siin miskit seepi kirjutama ja miskit välja mõtlema? Üritasin teemaalgatajat vähegi edasi aidata, muud midagi. Ja mõõta annab nii täpselt kui mõõteriistad ja oskus kannatavad. +/-3mm ei ole nüüd tõesti miski täppisteadus ega raketiteadus.
Ja DIS on osa BMW GT1-st, mis ongi ju BMW esinduste ametlik süsteem (viimasel ajal aga juba uued süsteemid).
Nii et miks peaks TIS-i eelistama DIS-ile. DIS-is toimub auto tuvastamine automaatselt ning siiamaani pole küll olnud põhjust kahelda selle usaldusväärsuses.
Eeldasin, et kõik saavad aru millega tegu kui kirjutan et arvuti kaudu sai auto tagumist otsa kõrgemale tõstetud. Ja lisasin ka selle, et ei ole kindel kas kehtib ka kõneall oleva auto kohta.
Mis karust sa sokid ei saa üldse aru. Ei soovinud kedagi eksitada teelt. Mõtlesin ainult et ehk on abiks.
Aga eks see kärbse ja karu jutt lahendab nüüd teemaalgataja probleemid nagu näuhhhhhdi.

Teemaalgatajale siis niii palju et tõin lihtsalt näite konkreetse auto kohta. Ning vabandan, et tülitasin sind ja teema risustamise eest.
Edu edaspidiseks.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Tead diislijoodik, loe minu esimene postitus siin teemas läbi ja saad vastuse oma küsimusele.
Ja lõpeta see risustamine äää. Kui sul mulle miskit öelda siis selleks sobib ka PS. Krt nagu ei oskaks lugeda????
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Riivo »

...Fight of the Titans.... :lol: :lol:
´17 4Drive
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas TimoA »

ok.. diislijoodik. tundub et sul iga asja jaoks vastus varnast võtta ja sina oled BMW-de kunn.
See on juba ammu teemast kõrvale kaldunud siin, kui sa poleks kohe mingit ülbiku vastust kirjutanud, nagu IBA jne, siis poleks ka seda aretust siia tekkinud. Nii et ole ka väheke viisakam.
Kõik, mis teised (peale sinu), räägivad ei ole kohe IBA, ja kohati eksid ka sina. Nii et igaüks teeb omad järeldused ja aitab mölast.
Huvitav, kas su vahva DIS-i +/-3 mm jutt ajab ka esivedrude puhul, muind hakkas täitsa huvitama? Kui tahad läbu jätkata, vasta sellel küsimusele.
Kas see on sinu arust sellel autol DIS-ist reguleeritav. Me rääkisime praegu autost millel saab seda reguleerida.

Edu
Viimati muutis TimoA, 26.03.2010 22:32 15, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Kus, kus ma ütlesin et see mis ma räägin on absoluutne tõde?????? Ma toetun ainult infole mida jagab GT1 ja kogemusele, muud midagi. Ma ei ole kunagi pretendeerinud sellele et kõik mis räägin on puhas kuld....
Sa vist oled miskit muud teemat vahepela lugenud ja ajad mind kellegagi segi.....
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas Maximaator »

Ja nüüd on minu poolt kõik.
Ei olnud plaanis üldse sellist läbu, mis ei puutu otseselt teemasse, siia tekitada.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas TimoA »

diislijoodik kirjutas:Mind absoluutselt ei huvita kunn või mingi muu tiitel, kuid andke infot õigeti ja mõistuspäraselt ja oma oleksid ja muud nägemused hoidke endale, sest asjatundmatu võtab neid tõena. ok?... siis on tore ja rahu maa peal.

Lisasid küsimuse DIS-ist. Maksimaatori jutust jäi kõlama, et DIS-ist tuleb ainuõige ja absoluutne info, see peaks siis puudutama ka esivedrustust. Kuna soov oli jahumine lõpetada (ei ole võimalik üheaegselt lõpetada ja jätkata) ja pole ka mõtet enam üle korrata, et teemaalgatajal oli taga ka keerdvedrudega masin (jälle küsimus, kas DIS-is oli info või mitte?), siis peaks panema punkti ja olema selge, kust ikkagi infot BMW kohta ammutada.

Aga tundub et sina pretendeerid sellele, et see mis sina räägid on üks ja ainus tõde.
Ja teised ajavad ainult p...ska


ja sinu jutust tuleb veel see ka välja, et see programm millega siiski seadistatakse BMW sid, on täielik jama.


Ja nagu arvata võib siis viimane sõna jääb siiski diislijoodikule. :)

Palju õnne. Aitab juba
Viimati muutis TimoA, 26.03.2010 22:58 52, muudetud 2 korda kokku.
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

nii ta paraku on jah paljudes teemades, rohkem viisakust ja mõistvat suhtumist, võib ju viisakalt märkuse teha kui kellegi väide ei vasta tõele..

teema algatades kaalusin kas on mõtet 2 tuhandene väljaminek teha et uued vedrud alla panna, kas see üldse muudab midagi või siis auto 1cm kõrgemale tõstmine maksab nii palju, ma olen selline pedant et kõik peab tip-top olema :P ei ole veel jõudnud diislijoodiku andmetega võrrelda
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

kes on sellist lahendust kasutanud ja kuhu võiks pöörduda?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas TimoA »

Diislijoodik (See post ei ole mõeldud targutamisena ega kellegi laimamiseks)

sinu toodud näide, mis kehtis meie Õhkvedrustusega autole..

15" velg 562

Kui sa juhuslikult arvutanud veel ei ole, siis ma tegin pisikese arvutuse.

Kui keskkohast koopaääreni on 360 mm...

Siis pane veel juurde see, et all on 15 tolli velg ja saadki, et see kõrgus sealt velje alt servast kuni koopa ääreni on 562 +/- 10 mm.. (isegi +/- 3mm oleks õige öelda). Lihtsalt vahe on selles, kui mõõta velje alumisest servast siis on vastavalt veljele mõõdud erinevad, keskkohast mõõdetuna on on see mõõt alati üks ja see sama.

Nii et vaidlus suht tühja tähja pärast.Võib vist öelda et seekord on meil kõigil õigus...
Vähemalt õhkvedrustuse kohapealt... Loodan et mingid nääklemisena mõeldud vastust kohe ei tule, sest seda teemat ma ei hakka enam arutama:)

SRY, viimane rämps siia minupoolt


Ja teemaalgatajale kah midagi kasulikku.

Sinu autol peaks siis olema keskelt mõõtes ~ 367 mm

väike link kah abiks, seal küll tollides,aga saab ümber arvestada sentimeetritesse...

http://bmwdiy.info/suspension-survey/index.html
hai123
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.06.2009 23:07 21

Re: e39 tagumik alla vajunud?

Postitus Postitas hai123 »

kas amordid ka võivad kõrgust mõjutada?
andke siis keegi nõu, kas vahetada 1) vedrud 2) vedrud+amordid 3) panna seibid vahele mis diislijoodik eelnevalt mainis 4) jätta nagu on :D
Vasta