E36 elektriakna parandus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
snuup
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 09.03.2009 14:09 45
Asukoht: Keila

E36 elektriakna parandus

Postitus Postitas snuup »

Akna siinid, valged plastmassjupid täitsa terved. Vasakpoolne valge jupp oli lihtsalt pesast väljas, panin tagasi aga nüüd on välja tulnud kummitihendist kus soone sees ta jookseb.

Küsimus siis selline , et kuidas ma saaksin ta tagasi soone sisse. Tegemist selle musta kummitihendiga mis jookseb peegli juurest.
Kasutaja avatar
birgit123
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2817
Liitunud: 26.12.2005 20:10 36
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive 09/2018, BMW 318iS 09/1993
Asukoht: Tallinn/Mähe

Re: E36 elektriakna parandus

Postitus Postitas birgit123 »

snuup kirjutas:Akna siinid, valged plastmassjupid täitsa terved. Vasakpoolne valge jupp oli lihtsalt pesast väljas, panin tagasi aga nüüd on välja tulnud kummitihendist kus soone sees ta jookseb.

Küsimus siis selline , et kuidas ma saaksin ta tagasi soone sisse. Tegemist selle musta kummitihendiga mis jookseb peegli juurest.
väljaspool olev tihend kas mitte ei käinud liimiga?
Või millist tihendit sa täpselt mõtled?
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4695
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: E36 elektriakna parandus

Postitus Postitas Fred »

Ei liimi ei olnud seal mu meelest küll ühelgi tihendil - täitsa niisama saab tihendi välja võtta, kui klaasi segamas ei ole..
Aga teemaalgatajale niipalju, et võta valgetel junnidel uuesti splindid maha ja lase munakad lahti, siis liiguta klaasi üles-alla ise kätega ja veendu, et ta liigub õiges soones. Siis lase klaas peaagu alla (ennem seda lase ka hoovastiku otsad umbes samale kõrgusele) ja hoides ühe käega klaasi paigal (ta ei tohi liikuda, muidu on jälle soonest väljas) katsu teise käega munakad kinni suruda, siis peaks korras olema.

Kui ikka jamab, siis on võimalus hoovastikku sealt alt, kus nr 10 polt on, liigutaga natukene. Kui see ka enam ei aita, siis on hoovastik kõver järelikult ja vaja uut..

BTW: kui õues on alla nulli, siis ei soovita niisama klaase ja luuke üldse kasutada - suur tõenäosus, et kogu mehhaanika "kange" ja puruneb väga lihtsalt..
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Vasta