E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Kaups
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 16.05.2007 09:30 12

E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Kaups »

temperatuur tõuseb ilusasti aga sooja ei hakka sisse puhkuma isegi kui auto on pikka aega töötanud
Kasutaja avatar
fildeo
Huviline
Postitusi: 444
Liitunud: 08.02.2009 12:47 11
Peamine sõiduk: 525i m20 e34
Asukoht: Tartu\Ülenurme

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas fildeo »

mul oli sama probleem... jahutusvedelikku polnud piisavalt. sooja puhus aint siis kui andsid koha peal nats tuure kuskil 3k-ni.
HHHkalm
Huviline
Postitusi: 64
Liitunud: 01.02.2009 23:49 25

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas HHHkalm »

mul ka sama jama et kohapeal ei puhu kui gasi ei vajuta.
jahutusvedelikku lisan pidevalt.......õhutan küll radikast aga no ei mahu sisse rohkem....
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas marek555 »

HHHkalm kirjutas:mul ka sama jama et kohapeal ei puhu kui gasi ei vajuta.
jahutusvedelikku lisan pidevalt.......õhutan küll radikast aga no ei mahu sisse rohkem....
Kui ei puhu piisavalt õhku, siis salongifilter umbes.
Vastasel juhul aga soojenduskraan üle kontrollida.
Kasutaja avatar
kercc1
Huviline
Postitusi: 217
Liitunud: 01.04.2009 18:00 56
Asukoht: Tartu

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas kercc1 »

veepump võib ka ära olla. Mul oli 320 E36-ga nii, et mootor läks kohapeal soojaks aga salongi sooja ei tulnud, kui sõitsin siis läks salong soojaks ja kui veepumba ära vahetasin siis läheb kohapeal ka ilusti soojaks.
nullviis
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 11.03.2009 10:23 05

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas nullviis »

ja mul just praegu niiskene keiss,et just peale veepumba vahetamist sama probleem mis sinul... :lol:
Kasutaja avatar
mcaimar
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 25.01.2010 17:12 42

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas mcaimar »

ma pakun kolme varianti
salongi radikas.juhul kui on topidud jahutus süsteemi mingit lekkestopi jama
veepump.võivad labad lahti olla.pööretel veab lihtsald kaasa
sooja kraan.väike tõenäosus,kui kraan läbi siis tuleb ainuld sooja
kõige labasem viga kui õhk sees
Kasutaja avatar
J1anno
Huviline
Postitusi: 160
Liitunud: 08.09.2006 11:40 56
Peamine sõiduk: e61
Telefon: 56203430
Asukoht: Tartu

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas J1anno »

A selline küsimus tarkadele....kui autol ei ole salongifiltrit juba mitu aastat olnud, et kas siis võib radikas ise väljastpoolt sodi täis olla, ja sellepärast on leige?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Cert85 »

Muidugi võib sodi täis minna. Kuna seda läbib õhk alati, kui ventilaatori tööle paned.
Kui see sodi täis, siis peaks üldiselt ka vähem õhku avadest tulema.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Gustafson
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 07.09.2009 18:16 00
Asukoht: Tallinn

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Gustafson »

Minu e36 320 Touringul läheb mootor kenasti soojaks, kuid salongi sooja ei puhu enne kui olen kruisinud a´30...40km. Enne seda saan sooja, vaid siis kui panen õhu esiklaasile puhuma. Tosoolitase on maksimumi peal, samuti on vahetatud salongiõhufilter. Sellise pakasega nagu praegu on see anomaalia suht tülikas - palun head nõu.

Gustafson
Kasutaja avatar
bumps
Huviline
Postitusi: 672
Liitunud: 14.12.2008 21:03 08
Peamine sõiduk: Saab 9-5 2.0t 141kw

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas bumps »

Gustafson kirjutas:Minu e36 320 Touringul läheb mootor kenasti soojaks, kuid salongi sooja ei puhu enne kui olen kruisinud a´30...40km. Enne seda saan sooja, vaid siis kui panen õhu esiklaasile puhuma. Tosoolitase on maksimumi peal, samuti on vahetatud salongiõhufilter. Sellise pakasega nagu praegu on see anomaalia suht tülikas - palun head nõu.

Gustafson
Kui mootor soe ja kohapeale lasta pöörded kuskil 3000 peale, kas siis tuleb sooja? Kui tuleb siis khtlustaks pumpa.
Kasutaja avatar
Renku
Huviline
Postitusi: 516
Liitunud: 18.05.2009 00:09 56
Peamine sõiduk: A6 quattro
Asukoht: Tln

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Renku »

soovitaks termostaati ka cekata võimalik et mingil põhjusel lihtsalt ei avane :cool:
=||= 0000
Alluxp
Huviline
Postitusi: 158
Liitunud: 06.10.2008 17:36 39
Asukoht: Haapsalu

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Alluxp »

Endal E36 318i 1992, algul ei lähe auto üldse soojaks, kuid kui olen umbes 10km sõitnud ja pöörded on stabiilselt üle 2000, siis puhub sooja, nii kui pöörded on alla 2000, hakkab külma sisse ajama. Jahutusvedelikku piisavalt. U. 1000km tagasi sai tehtud õlivahetus ja vahetati ka filtreid, sealjuures salongifilter. Kas siis tõesti pump ei tööta või mõni muu probleem?
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

On ka autol sooja probleem. Suvel on vahetatud veepump uue vastu, õhutatud peaks ka olema ilusti. Jahutusvedelik ei kao. Puhub sellist leiget õhku ainult, soojendus põhjas ja ikka autos külm olla põhimõtteliselt. Täna katsusin kapoti alt, siis oli nii, et radika korgi juures see voolik oli soe ja vasakul all see oli külm, kas nii peabki olema? Ainuke asi mis vahetamata on termostaat. Temp. seier tõuseb ilusti keskele, aga sellega vahepeal selline teema et käib ise teab millal üles-alla :roll:
Kasutaja avatar
danilka
Huviline
Postitusi: 408
Liitunud: 29.01.2009 14:00 57

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas danilka »

korralikult õhk välja radikast tasuks ka termostaat yle vaadata :lol:
E36320i sedan 94,E36 320i Coupe 94 ,E34 525i Touring 94,E36 320i coupe 93,E39 528i,e46 330d 03,E91 330xd 06, E91 330xdrive 09.
B=bayerns M=mächtigste W=waffe
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

danilka kirjutas:korralikult õhk välja radikast tasuks ka termostaat yle vaadata :lol:
Termostaadiga seoses, selline teema et kui veepumba vahetasin, sis sai vana mootori küljest termostaat ära võetud ja see pandud (vanal mootoril oli soojendusega muidu kõik ok, seega arvan et termostaat on korras). Kuigi jah, võin ta ära vahetada, kuna üks on nüüd riiulis karbis (tutikas). Praeguste ilmadega ainult jama vahetada, kuna peab seda tööd õues hakkama tegema.
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

darkie kirjutas:
danilka kirjutas:korralikult õhk välja radikast tasuks ka termostaat yle vaadata :lol:
Termostaadiga seoses, selline teema et kui veepumba vahetasin, sis sai vana mootori küljest termostaat ära võetud ja see pandud (vanal mootoril oli soojendusega muidu kõik ok, seega arvan et termostaat on korras). Kuigi jah, võin ta ära vahetada, kuna üks on nüüd riiulis karbis (tutikas). Praeguste ilmadega ainult jama vahetada, kuna peab seda tööd õues hakkama tegema.
Edit: Ikka probleem kiusab mind. Vahetatud on vahepeal soojenduskraan ja eest radikas. Tuuri annad siis puhub ilusti kuuma. Mainiks ära veel, et temp ilusti keskel ja kui katsuda eest kapoti alt radikat siis see jumala külm ning kundepoolne alumine lõdvik samuti külm (või äärmisel juhul vaevu-vaevu leige).
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas teet82 »

BMW kohta ei oska kindlalt öelda, aga näiteks audidel on vajalik väikese surve tekkimine jahutussüsteemis(voolikud peavad minema kõvaks sooja mootoriga), muidu ei tekki ringlust ja ei tulegi sooja. Jahutussüsteem peab olema tihe, paisupaagi kork korras jne. ;)
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

teet82 kirjutas:BMW kohta ei oska kindlalt öelda, aga näiteks audidel on vajalik väikese surve tekkimine jahutussüsteemis(voolikud peavad minema kõvaks sooja mootoriga), muidu ei tekki ringlust ja ei tulegi sooja. Jahutussüsteem peab olema tihe, paisupaagi kork korras jne. ;)
On olemas nn. väike surve, see korgi juures olev jäme lõdvik on parajalt jäik kui pigistada sooja mootoriga. Radika korgi vahetasin ka ära, eelmine susistas kui soojalt seda lõdvikut pigistada, enam ei susise see ka.

Eest jahutusradikas siis täitsa külm ja kundepoolne alumine lõdvik ka külm. Kas vigane termostaat ei või seda põhjustada? Või siis salongiradikas umbes? Sinna nn. salongiahju läheb 2 voolikut- kumba ma peaksin lahti ühendama et teada saada kas seal ringlus käib?
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Brutality »

Kui termostaat kinni, siis peaks sõidu ajal üle kuumenema. Pigem kahtlustaks kulunud veepumpa, mis enam nii suure isuga oma tööd teha ei jõua.
Rev range is there to be used!
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

Hmm, veepumba ma ise välistaks, kuna juuni keskel sai alles pandud uus veepump (metallist labadega), aga võin ta igaks juhuks siis homme üle vaadata.
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

A samas, kui veepumbas asi oleks, kas siis keema ei peaks asi minema? Mul talveks termosidur ka küljest ära võetud. :roll:
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

Täna sai tutikas termostaat pandud, umbes pool tundi ringi sõidetud ja radikas ikka külm koos alumise suurema lõdvikuga. Natuke parem nagu on, et läheb soojemaks kui enne aga pole ikka see mis olema peaks. Kohapeal sooja mootoriga gaasi andes tuleb nii nagu peaks tulema koguaeg.

Kas asi siis tõesti veepumbas? Kuid siis peaks ju keema kiskuma? Temp seisab ilusti keskel.
Ning kas õhk süsteemis ei või praegust olukorda põhjustada?
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas Cert85 »

Võib õhk põhjustada ja pump. Kuna salongiradikas suht kõrgel, siis seal võib õhk asetseda ja nö tuuritades jõuab ka sinna jahutusvedelik, kuna pumba tootlikus tõuseb siis. Samas võib ka pump ise olla, kus jahutussärgis suudetakse vedeliku ringi ajada tühikäigul, aga salongiradikasse enam jaksu ei jagu.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: E36 mootor läheb soojaks aga salongi sooja ei puhu

Postitus Postitas darkie »

Otsisin küll aga ei leidnud, natuke loll küsimus. Kuidas kontrollin kas veepump on korras või mitte? Hetkel on ta mul nii et termosidurit seal otsas pole ja kui kinni võtta siis väike loks on sees. Välja ei saanud pumpa ennast kiskuda kuna pean tegutsema väljas ja ei olnud lihtsalt aega selleks täna.
Vasta