E36 95a katuseluugi alumine kate?

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

E36 95a katuseluugi alumine kate?

Postitus Postitas jaanike »

Tere!
Probleem siis selline et kui luuk üles lasta(el luuk) siis luugi alumine kate ei liigu kaasa ja käega aidates ka ei liigu mitte üks raas!Rääkimata veel sellest et luuk ei taha isegi katuse sisse joosta,miski nagu takistaks....nagu ma aru olen saand siis luugi kate on luugi küljest lahti tulnd?KAS on kellelgi ka ette tulnd sellist probleemi ja oskab aidata?Vahepeal nagu midagi koliseks ka seal luugi juures?Kas on võimalik et midagi lahti tulnd?

Probleem juba sellest ajast kui auto ostsin Nov..Ja tahaks ikka kevadeks korda saada!

Lugesin eelnevaid teemasi ka katuseluukide kohta aga seal mul silma ei jäänd et kellelgi oleks luugikattega probleeme olnd!

Ehk oskab keegi aidata!
Ette tänades Jaan
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Postitus Postitas MSW »

Mul oli sama probleem alles mõned kuud tagasi. Tõenäoliselt sul sama viga, mis minulgi oli. See salongi kate on eraldi siinide peal ja ilmselt on kogu see jama seal natuke nihkes. Katuseluugi liikumisel peaks see kate end luugi külge haakima(kui lahti oled võtnud siis saad aru kuidas süsteem toimib)
Teoreetiliselt peaks saama selle asja ka niimoodi korda, et võtad ainult katuseluugi pleki ära ja siis kuidagi sätid need asjad seal paika. Ise võtsin kogu kaadervärgi laest alla, seejärel harutasin selle asja lahti, puhastasin ära ning panin kokku tagasi - õnneks midagi katki ei olnud.
Endal hakkas kogu jama sellest peale, et lasin katuseluugi ülemisse asendisse ja siis lükkasin selle kate täiesti taha (ja see kate jäi sinna kinni muidugi!), kui kate on katuse sees, siis ei tohi luuki mitte mingil juhul taha lasta. Tegelikult on üldse nii, et seda katet polegi vaja üldse käppida.
Soovitan sul ka terve süsteem alla võtta, siis lähitulevikus enam oma närve selle peale raiskama ei pea.
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

Selge!Tänud sulle ex ma õhta proovin lammutada ja uurin mis seal on ,kui loomulikult ilma on...ja siis ma annan suurema ülevaate asjast mis seal siis valesti või nihu läind oli!
vull
Huviline
Postitusi: 2660
Liitunud: 08.07.2006 05:31 32

Postitus Postitas vull »

pole vaja seda alumist osa näppida jah :P
see jääbki selliselt veerand-avatuks, et ventilatsioon töötaks - ja on tunda ka, et õhk hakkab kohe ülespoole liikuma :)
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

ma siin mõtlesin nata oma ette et mis moodi ma selle luugi pleki lihtsalt ära saan siis?Pean ju ikka alt poolt lähenema asjale ,et laepolster ära jne
väljast poolt läheneda?ei kujuta mina ettegi?Vb sain siin jutust ka nata valesti aru
MSW
Huviline
Postitusi: 727
Liitunud: 16.10.2004 21:19 49
Asukoht: Jüri/Tallinn

Postitus Postitas MSW »

Laepolstri pead ära võtma jah....ja see on päris lõbus töö :)

EDIT: Kui ainult luugi plekki tahad kätte saada, siis pole vaja laepolstrit ära võtta. Piisab vist kolme mutri lahti keeramisest ja veel 4 torxi oli ka vist

http://www.bimmerdiy.com/diy/e36sunroof/

http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ht=sunroof
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=341021
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ht=sunroof
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

Tänud sinule MSW....ma arvan et ilma sinu abita ma keeran seal midagi nässu ka aga nüüd joonised ja pildid olemas ja kohe tundub asi lihtsam kui on aimu mida teha ja kus kohas....ex õhtul selgub mis saab
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

Lammutasin seda kaadervärki ükspäev ja selgus et üks liist on tervenisti lahti !

http://www.bimmerdiy.com/diy/e36sunroof/ Siin siis 6 pildil olev!see liist mis jääb natuke katuse ääre ja lae polstri vahele....ma arvan et pean vist ikka selle laepolstri ära võtma ja romulat külastama minema,kuna mulle tundus et liistul oleks ühelt poolt nurk puudu....
Marko600
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 21.02.2008 11:21 46

Postitus Postitas Marko600 »

mul ka sama jama compactiga, proovin ka millalgi lahti võtta
jaanike
Huviline
Postitusi: 203
Liitunud: 20.12.2007 12:54 42
Asukoht: Harju-Risti\Keila

Postitus Postitas jaanike »

lammutasin siis täna autot ja sai laepolster ära võetud ja siis terve katuseluugi kaadervärk!
selgus et on vaja uut luuki terve krempliga...kõik siinid puruks ja aasad siinidest väljas...ma ei saa aru kuidas need siinid kõveraks seal läind on..kas midagi on siis luugi vahele jäänd ja siis luuk kinni lastud(kas ennem ei tohiks siis el mootor kokku kärsata?)
Et kui kellelgi peaks vedelema katuseluugi süsteemi võib pakkuda...Peab siin sirvima ise neid varuosadeks müüdavaid E36-si
Ega keegi tea kust saaks veel E36 sedanile musta värvi lae polstrit :roll:
Suht palju meeldima akand...sõbral on ja tahaks endalegi :lol:
E30 318 1988,E30 318 1988
Vasta