E46 tuba on külm

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
G2rry
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 12.06.2010 16:10 12
Peamine sõiduk: BMW F36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas G2rry »

Ise just vaevlesin ka selle häda küüsis, et salong ei läinud korralikult soojaks. Sooja puhus rohkem kui gaasi andsin ning kohapeal seistes kliima automaatika läks hulluks ja mängis ventika kiirusega edasi tagasi ja lasi lihtsalt leiget õhku.

Lahendus oli:

Vahetasin nädala alguses ära termostaadi (vanal oli mõra sees) ja ka veepumba (vana oli juba paraja lõtkuga) ning kõik mu mured kadusid. Ehk siis soovitan termostaat kindlasti ära vahetada. Veepump ei ole ka teab mis kallis asi, seega koos on eriti hea need ära vahetada.

Ah jaa, kontrolli ega sul armatuuri keskel, kahe ribi vahel olev rullik külma või keskmise peal pole. Siis ei lase ka nii kuuma õhku kui võimalik oleks tegelt. Endal juhtus loll lugu, et enne talve oli see keskel ja kui testsin kas sooja tuleb siis ega ikka ei tulnud küll :D Paras paanika oli lahti korraks. :mrgreen:
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas jass161 »

Niisama ei vahetata juppe. Kui ringlus olemas, töötemperatuuri saavutab ja keema ei lähe, siis veepump ja termostaat pole teemaks. Ja muideks 320dA M47N veepump( SKF) maksab 90E. Kui see ka raha pole, siis võid sellega ju ahjus tuld teha.
Kasutaja avatar
G2rry
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 12.06.2010 16:10 12
Peamine sõiduk: BMW F36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas G2rry »

jass161 kirjutas:Niisama ei vahetata juppe. Kui ringlus olemas, töötemperatuuri saavutab ja keema ei lähe, siis veepump ja termostaat pole teemaks. Ja muideks 320dA M47N veepump( SKF) maksab 90E. Kui see ka raha pole, siis võid sellega ju ahjus tuld teha.
Mina ilmsegelt niisama ei vahetanud ju. Mõraga termostaadikorpus pluss lõtkuga pump vajavad ilmselgelt vahetamist.

Teiseks teemaalgatajal on üldse 318 mitte diisel ju. Ning minul on 328 ja mina isiklikult sain veepumba 27€ ja termostaat äkki mingi 40€ tuuri enda autole. Ei ostnud kõige odavamat jama aga tootjat ei mäleta kah. Lihtsalt hea sõber aitas hindadega.
Kasutaja avatar
G2rry
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 12.06.2010 16:10 12
Peamine sõiduk: BMW F36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas G2rry »

Ma ütlesin mis mu autol viga oli ja inimene saab ju neid enda autol ka kontrollida lisaks muule. Ega ma ei ütle et 100% viga on selles ka temal. Võtate ikka väga imeliku nurga alt seda kui ma enda kogemusi jagan.
Kasutaja avatar
Turvaz
Huviline
Postitusi: 32
Liitunud: 19.12.2012 23:22 39
Peamine sõiduk: Bmw E36 320i R6 110kw
Asukoht: 'Rapla

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas Turvaz »

Tere , ise vahetasin 323 i salongi radiaatori ära ja oli mure lahendatud 99.a. seest oli parajalt roojane.
Claus
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 17.11.2013 12:29 08
Peamine sõiduk: BMW 535d E60

Re: E46 tuba on külm

Postitus Postitas Claus »

Suured tänud mehed!

Lasin salongiradika puhtaks, siis oli nädal aega saun. Siis hakkas jälle jahedat tulema. Lasin uuesti puhtaks ja nüüd sõidan juba paar nädalat ainult paljalt.
Vasta