E36 kompuuter

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

E36 kompuuter

Postitus Postitas Mirko »

Tere!
Tekkis selline küsimus, et kas tavalist analoogkella poleks võimalik asendada lihtsama kompuutriga, mis ainult kella ja temperatuuri näitaks?(kas selliseid üldse E36-tel on?)
Ette tänades,
Mirko.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Meelis »

Endal tekkis ka sama küsimus, kui just e34 kohta analoogseid teemasid lugesin.
Autoks 318is ja analoogkell.

Ootan siis ka vastust sellele küsimusele :)
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

tõmba kell ära ja vaata kas kella taga on kompuutri juhtmed? kui on siis saab panna... kui ei ole, siis ei ole see töö seda väärt, sest peale juhtmete vaja veel palju andureid ja vidinaid
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Nu mul on mingi nõme kompuuter mis peale veateadete näitab vaid kella ja kuupäeva :? Kas sellise saab vähe kobedama vastu vahetada ? Minu teada peaks 325'tel juba vähe kobedamad kompud sees istuma aga jah ega saksast tulnud masinatel ju kombeks kõik kellad ja viled küljest ära kakkuda (valuveljed, stereo, kompuutrid, esimesed käetoed jne) mis vähegi väärt ja annab eraldi rahaks teha :? Mille järgi on siis võimalik kindlaks teha kui vinge kompu ma taha saan panna ?
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Mitu juhet peab taga olema, et kompuutrit saaks lisada? Mul olekski soov lisada selline kompuuter mis ainult kella, kuupäeva ja temperatuuri näitaks.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

KristjanS kirjutas:Nu mul on mingi nõme kompuuter mis peale veateadete näitab vaid kella ja kuupäeva :? Kas sellise saab vähe kobedama vastu vahetada ? Minu teada peaks 325'tel juba vähe kobedamad kompud sees istuma aga jah ega saksast tulnud masinatel ju kombeks kõik kellad ja viled küljest ära kakkuda (valuveljed, stereo, kompuutrid, esimesed käetoed jne) mis vähegi väärt ja annab eraldi rahaks teha :? Mille järgi on siis võimalik kindlaks teha kui vinge kompu ma taha saan panna ?
kompuutreid on mitut sorti.... vähenupuline (kokku vist 8 nuppu) kuni üpaljunupuliseni välja kokku 18 nuppu
8 nupulisele läheb taha 1 pistik... 10 juhtmega(või oli 12 juhet) aga 18 nupulisele kompule lägeb taha kaks sellist pistikut
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Peaks olema sellised variandid olemas: Analoogkell, digikell koos välistempiga, digikell koos check-controliga ja viimaseks siis täiskompu. Kui check-control juba olemas on, siis teoorias võiks ka täiskompu külge minna. Analoogkellaga isendite puhul on võrdlemisi ebatõenäoline, et õige juhtmesarja leiaks tagant.
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas KristjanS »

Mul ongi see check-control omal peal. Aga ekraanilt mitte kui muffigi välja ei loe... pixleid nii palju surnud :?
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Et siis põhimõtteliselt analoogkellaga variandile ei ole võimalik kompuutrit lisada. Samas pean ma uurima, äkki on seal taga rohkem juhtmeid. Nagu siin ennist öeldi on saksast toodud autodelt palju asju ära kruvitud. Aga kas keegi oskab õelda mitu juhet peab taga olema, et lihtsama kompuutri saaks installida? Just sooviks, et näha oleks temp, kell ja kuupäev, see check-control pole vajalik.
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Mirko1 kirjutas:Et siis põhimõtteliselt analoogkellaga variandile ei ole võimalik kompuutrit lisada. Samas pean ma uurima, äkki on seal taga rohkem juhtmeid. Nagu siin ennist öeldi on saksast toodud autodelt palju asju ära kruvitud. Aga kas keegi oskab õelda mitu juhet peab taga olema, et lihtsama kompuutri saaks installida? Just sooviks, et näha oleks temp, kell ja kuupäev, see check-control pole vajalik.
vaata kas on mingeid lahtiseid pistikuid... ega seal niisama lahtiseid juhtmeid ei vedele
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Mirko1 kirjutas:Just sooviks, et näha oleks temp, kell ja kuupäev, see check-control pole vajalik.
See ju ei olegi kompuuter, lihtsalt digikell välistermomeetriga. Selle saab äkki ainult temp anduri vedamisega tööle.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

Leidsin enda analoog kella tagant mingi kummalise valge pistiku, üsna väikese. Tean et kompule see ei sobi, kuid mis see võiks olla?
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Suvalisele E36'le saab täiskompu peale panna. Pole lihtsalt kõige odavam lõbu ;)
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Eks ma lähen vaatan paari romulasse ja vaatan, mida seal räägitakse. Aitäh vastuste eest!
Ahjaa, kas keegi oskab õelda mitu juhet originaalis analoogkella taha peab minema!
diislimees
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 20.01.2006 17:41 35
Asukoht: Rae vald
Kontakt:

Postitus Postitas diislimees »

Minagi ajasin taga komput....kõige vingemat. Helistasin mingi 15-sse romulasse üle eesti, aga ei leidnud midagi. Kui sa leiad anna mullegi teada! Aaa mingis romulas...mingi lahja versjoon oli. See, et elektriaknaid annab panna...miks siis mitte komput(arvan ma, aga kui lihtne see muidugi on).

Aga kas see ,et 18 nupulisel kompul on kaks pistikut...vastab tõele?
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Enrico_P »

On jah kaks pistikut.Üks on valge ja teine must.
Endal olemas see 18 nupuga kompu aga ei oska eriti tegeleda temaga.kiiruse limiidi olen endale peale pannud küll kuna sügisel sai natuke kiirust ületatud :oops:
Kuid hea on vahel vaadata palju kütusekulu on.
Muud nupud nagu keskmine kiirus ja sellised on minu arust sest mis sa selle teadmisega ikka teed :?:
Kuid kui oskad ja tead kõiki funktsioone kasutada siis peaks olema hea asi.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

atomic kirjutas:Muud nupud nagu keskmine kiirus ja sellised on minu arust sest mis sa selle teadmisega ikka teed :?:
See keskmine kiirus on ilmselt ainult kõrvalprodukt, seda läheb vaja saabumisaja ennustamiseks. Ja vot see on küll üks hea funktsioon! Korra oli isegi nii, et sõitsin Tallinnast Riiga ja panin siin teepikkuse sisse ning kui Riiast juba helistati, et millal ma jõuan, siis oskasin täpse kellaaja öelda, mis ka väga hästi paika pidas.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Enrico_P
Huviline
Postitusi: 337
Liitunud: 10.04.2005 11:14 42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Enrico_P »

Võimalik jah et on hea asi aga ei saa aru saksa keelsest käsiraamatust, et asja selgemaks saada :cry:
Kasutaja avatar
krs
Huviline
Postitusi: 476
Liitunud: 01.03.2003 17:09 49
Peamine sõiduk: D-max
Asukoht: tartu

Postitus Postitas krs »

Mirko1 kirjutas:Ahjaa, kas keegi oskab õelda mitu juhet originaalis analoogkella taha peab minema!
3
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Uurisin järele, ei olnud seal mingeid ülearuseid juhtmeid. Kella läks 3 juhet. Seega lihtsam ja odavam osta tavaline auto termomeeter ja digitaalne kell :lol: .Jääb üle veel lootus paigaldada vähemalt elektriaknadki.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

Autos originaalis komput ei ole olnud ja kompu juhtmeid mul ei ole, aga ma tegelt enamat sellest kompust ei tahagi, kui ainult kellaaega ja tempi. Pm kas ma saan panna enda autosse suvalise kompu ainult vool järgi ja kuskilt otsima originaal temp anduri ja selle juhtmega õigesse pistikusse ära ühendama? Või niimoodi ma seda käima ei saa?
Pm peaks ju töötama, vähemalt kell ja kas ta siis annab mulle igakord hunniku veateateid kah või ei anna midagi, sest ei saa kuskilt signaali?
Pm kas on võimalik kompu tööle saada nii et näitaks kella tempi ja veateateid ei tuleks ?
Suht segan tekst aga loodan, et saate poindist aru ;)
Kasutaja avatar
kingpool81
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 04.01.2007 22:20 26

Postitus Postitas kingpool81 »

kui sa asjaga tegeleda viicid, siis saad panna küll peale... võta ette bmw elektriskeem ja otsi yles kust ta mis signaali saab... minukäest saaks veel selle väiksekompujuhtme koos pistikuga... muidu läheb koos kerega järgmine nädal emexisse või kuskile sinna
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Kui sa ostad digikella koos temperatuurinäiduga, siis see peaks peale juhtmete vedamist tööle küll hakkama, eeldusel, et need on õigesti ühendatud :cool: Vaja on sul seda musta pistikut, mis digikella külge läheb ja mõningaid juhtmeid.
Kunagi jäi silma üks DIY, kus seletati, kuidas analoog digitaali vastu ümber vahetada. Võibolla leian üles..

Siin oli sellest juttu.. http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... erid=56200
Viimati muutis JD, 12.01.2007 15:00 07, muudetud 1 kord kokku.
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

kui leiaksid oleks väga hea, sest selle töö ma võtan ette :)
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Panin lingi oma eelmisesse postitusse. Mitte just parim juhend ja pilte ka pole, aga parem kui mitte midagi :D
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

pole siis muud kui kompu osta ja juhtmeid ühendama :)
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

kompu installitud :) Nüüd veel romulast temp sensor ja kõik ok :) Aga kuhu see temp sensor käib, olen uurinud ja lugenud aga kus see koht täpselt on, pole ma veel aru saanud :S
Kasutaja avatar
JD
Huviline
Postitusi: 266
Liitunud: 14.07.2004 17:58 28
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas JD »

Ja saidki hakkama! :D
Sensor peaks olema juhipoolse pidurijahutuskanali sees ;)
guits000
Huviline
Postitusi: 53
Liitunud: 19.10.2006 20:28 51

Postitus Postitas guits000 »

mul on 8 nupuline ja check control-ga! Nagu ma aru sain sobib sinna 1:1-le ka 18 nupuline, aga kas selle 8 nupulisega ei saa neid samu funktsioone tööle? Naised saunas rääkisid et pidi saama kuidagi! Teab keegi täpsemalt?
Ceed
Huviline
Postitusi: 819
Liitunud: 14.05.2005 00:34 14
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ceed »

jep loe bimmerforumist... seal kena õpetus ;)

http://www.bimmerfest.com/forums/archiv ... 51785.html
Aga palun :)
Vasta