E46 tagasillas vibra.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Mario22
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 09.09.2011 20:38 03
Asukoht: TaLLiNN

E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas Mario22 »

Tervist, oman siis sellist masinat nagu e46 touring 2.0d 2003 facelift. automatic
Probleem selline siis et kui piitsa annad siis viskab taha silda paremale poole vibra ja logistab taga ratast päris jõuliselt.
Probleem oli alguses 70-80 km pealt viskas sisse , nüüd juba 40 pealt .
Vaikselt või normaalselt kohalt võttes seda muret pole, tundub nagu mingi pöörleva osaga tegu kuna viskab samas taktis müra,kolina,vibra. Veovõlli otsa välistaks , kuna viskab yhele poolele selle jama.
Tänud.
E60 /M Packet
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas arnis »

No äkki on eriti-ebamugav-rattalaager. Tõsta ratas ülesse ja loksuta, mõlemalt
poolt. Tavaliselt laagrid petavad ära, kumma poole oma on tuksis.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
UrmasV
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 01.12.2010 00:23 29
Peamine sõiduk: BMW 525tdsA Touring 94a.
Asukoht: Paide

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas UrmasV »

Kaevan teema üles.

Mul ka sarnased sümptomid:
1) Üle 80km/h hakkab vibrama
2) Ketas on peale suuremal kiirusel sõitu kuum
3) Loksutades on rattalaager ei tundu läbi olema, väike loks on teist pidi ehk siis kui rummu liigutada siis paar mm liigub tühja. Proovisin teisel pool,seal liigub pooltelg kohe kaasa liigutades.

Miks kuumaks läheb on minu kõige suurem ? ,sest kettad,klotsid uued. Või on uus ketas juba õhtal ,klotse ka vähem alles kui teisel pool? Samas pidurdades ei värista. Rattalaager on meeles mõlkumas? Pooltelg võib kuumaks ajada?
Minu jaoks müstika.

Urmas
Peale BMW-ga sõitmist on ikka raske midagi muud heaks pidada...
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas pikk66 »

Kui ketas kuumaks läheb, on ilmselt pidur peal, seda enam, et klots ka rohkem kulunud. Võta sealt poolt kolb välja sadulast ja löö korralikult läikima. Parem veel, kui paned uue kolvi ja tihendi komplekti.
BMW-le kindel
UrmasV
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 01.12.2010 00:23 29
Peamine sõiduk: BMW 525tdsA Touring 94a.
Asukoht: Paide

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas UrmasV »

Kuno_T kirjutas:
Loksutades on rattalaager ei tundu läbi olema, väike loks on teist pidi ehk siis kui rummu liigutada siis paar mm liigub tühja.
Mingi täielik jama? Rattalaagris rumm ei tohi üldse liikuda.
Ma väljendasin ennast valesti. Ühesõnaga kui ratast või kui ratas alt võetud seda x asja mille külge piduriketas kinnitub,sõidusuunas liigutada siis on paar mm loksu ja siis hakkab alles pooltelg kaasa liikuma. Teisel pool seda jama ei ole.

Minu vabandused kui õigeid nimetusi ei tea.
Peale BMW-ga sõitmist on ikka raske midagi muud heaks pidada...
UrmasV
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 01.12.2010 00:23 29
Peamine sõiduk: BMW 525tdsA Touring 94a.
Asukoht: Paide

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas UrmasV »

pikk66 kirjutas:Kui ketas kuumaks läheb, on ilmselt pidur peal, seda enam, et klots ka rohkem kulunud. Võta sealt poolt kolb välja sadulast ja löö korralikult läikima. Parem veel, kui paned uue kolvi ja tihendi komplekti.
Kolb liigub sees normaalselt. Sai kullinokkadega ilma karu jõudu kasutamata sisse surutud. Või **** siis mingi kindla koha pealt jääb kinni.
Peale BMW-ga sõitmist on ikka raske midagi muud heaks pidada...
UrmasV
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 01.12.2010 00:23 29
Peamine sõiduk: BMW 525tdsA Touring 94a.
Asukoht: Paide

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas UrmasV »

UrmasV kirjutas:
pikk66 kirjutas:Kui ketas kuumaks läheb, on ilmselt pidur peal, seda enam, et klots ka rohkem kulunud. Võta sealt poolt kolb välja sadulast ja löö korralikult läikima. Parem veel, kui paned uue kolvi ja tihendi komplekti.
Kolb liigub sees normaalselt. Sai kullinokkadega ilma karu jõudu kasutamata sisse surutud. Või **** siis mingi kindla koha pealt jääb kinni.
Uus kolb sees ning uued piduriklotsid ja selleks korraks korras.
Peale BMW-ga sõitmist on ikka raske midagi muud heaks pidada...
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas ee46 »

Kurdaks ka enda probleemi seoses tagasilla vibraga.

Autoks E46 Touring 2003a manuaal.
Probleem on sarnane eelmistega: auto tagumine osa hakkab võbisema/vibreerima/tõmblema. Kuid seda mitte suurel kiirusel sõites, vaid just kohalt minnes (nii 1. käiguga kui ka tagurpidi käiguga). Kui autol juba hoog sees on, siis on kõik normis igal kiirusel. Olen täheldanud seda just külma mootoriga ning just teatud siduriasendiga.

Oskaks keegi probleemile selgitust anda? :roll:
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas illukas316 »

Mu autol on juba aastaid see probleem. Täitsa külma või väga kuuma siduriga (ummikus näiteks) võdistab korralikult kohalt võttes kõike, millel vähegi lõtku on. Väljasmaa foorumitest jäi silma, et kahemassilise hooratta vedrude väsimisest see alguse saab. On see õige või mitte, eriti suur katastroof see pole kuniks midagi kere küljest ära ei rebi.
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas ee46 »

Enda arust ummikutes mul seda probleemi ei ole, küll aga külma mootoriga. Antud probleem on mul küll alates auto omanikuks saamisest (umbes paar kuud), nii et katastroof see tõesti ei ole, kuid kardan talve tulekut, kui mootor ei lähe nii kiiresti soojaks. Et järsku jääbki lühemaid otsi sõites kohalt minnes kogu sõiduks võbisema. :D
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas illukas316 »

Minu kogemusel pole tapvat vahet, kas suvi või talv. Lõgistab samamoodi paaril esimesel kohaltvõtul.
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas ee46 »

Hea seegi. Kuid ootaks ka teiste arvamusi/kogemusi, et kas on veel variante peale kahemassilise hooratta, milles probleem võiks olla.
ee46
Huviline
Postitusi: 164
Liitunud: 24.05.2014 23:48 09
Peamine sõiduk: BMW 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas ee46 »

Olen veel kuulnud, et probleemi põhjustajaks võib olla diffri puks. Oskab keegi oma arvamuse öelda selle kohta?
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: E46 tagasillas vibra.

Postitus Postitas illukas316 »

Põhjustaja ei ole. Oma autol said värskelt vahetatud, kuna olid kõik 3tk ribadeks, aga efekti muud polnud, kui et differ ei lagisenud enam muu kompunniga nii kõvasti kaasa.
Vasta