E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas siimp »

Tere,
vaatasin, et TSI teema all on küll E46 multi-funktsionaalse rooli teema eraldi olemas, aga see polnud ikkagi päris see, mida mul vaja oli. Igatahes püüan siin natukene seletada.

Nimelt on endal masinaks E46 318i Touring (täpne tootmise kuupäev 02.06.2003 ja mootoriks N42B20A 105kw. Kuna suvel tuleb üks pikem eurotrip ette võtta, siis plaanis masinale püsikiiruse hoidja paigaldada. Kuna minu masinal on kõige tavalisem rool, siis nagu ma aru olen saanud, tuleb alustada rooli vahetusest (hetkel peal selline rool - http://c0.dmlimg.com/1fc1c1c2db5852e08f ... 9e393e.jpg).
Leidsin, et auto24 kuulutuste seas on täitsa olemas E46 MF roolid (näiteks sellised - http://www.auto24.ee/products/detail_pr ... ?id=450586). Esimene küsimus oleks, et kas selline rool üldse minu masinale peale sobib (kas nuut sama jms)? Kui esimese küsimuse vastus on jaatav, siis teine küsimus oleks, et kui palju lisavidinaid ja tööd oleks mul vaja teha, et sellise rooliga püsikiiruse hoidja tööle saada?

Nii palju kui otsingut kasutasin, siis sain teada, et 06/2000 ja uuematel E46 pidi asi lihtsam olema ja piisab ainult "mingite" lisakaablite paigaldamisest aga sellest ei rääkinud kusagil keegi, et mis kaableid täpsemalt vaja on ja kas midagi vaja ka kusagil auto ajus muuta on?
Viimati muutis siimp, 04.03.2017 22:04 43, muudetud 1 kord kokku.
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas MartenL »

Minu arvamus on see, et kuna sul aega on, võiksid selle raha eest lapata paar kuud ebayd ning saada selline rool: http://www.ebay.co.uk/itm/BMW-E46-M-Spo ... 4161512b01

Ainus probleem on selles, et airbag tavalise rooli oma sinna ei sobi ning peab vaatama kuidas müüjal õnnestub see Eesti saata. (või kasutada muid kontakte inglismaal)

318-le M43 mootoriga peab kogu püsika süsteemi juurde installima (ka 06.2000 ja edasi toodetud), sul piisab jah mõne ühenduse tegemisest.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas siimp »

Aga kas nuudi otsa istuvad ilma eriliste suuremate muudatusteta kõik E46 erinevad roolid või on mõned neist ka erineva kinnitusega?
Ja millised oleksid need muudatused täpsemalt, mida peaksin tegema enda masinal, et rooli peal olev püsikiiruse hoidja tööle saada? Kas kusagil müüakse mingisuguseid juhtmeid mis vaja vedada või käib see asi kuidagi teisiti?

Ja küsimus veel, et kas 06/2003 toodetud 318i Touring`ul on juba elektriline gaas või kaabliga (s.t. kas ma vajan ainult retrofit kaableid püsikiiruse jaoks või on mul vaja soetada n.ö. "cruise control actuator")?


Lisa kell 16:24
Hetkeseisuga olen läbi lugenud teema http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=544160
Saanud teada, et vaja on MF rooli, retrofit kaableid (tootekood 61120016012) ja ühte väiksemat kaablit (tootekood 61318386947). Õhus on veel küsimus, et kas minu 06/2003 toodetud facelift touringule sobivad kõik erinevad E46 roolid või on mõned erineva nuudiga? Kui sellele kusagilt vastuse saan, siis peaks saama edasi tegutseda ning rooli ja kaablid hankida.
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas ..heigo.. »

See rool , mis sul välja toodud sobib sinna väga hästi, vaja paar juhet vedada.

alates 2002 mudeli rooli pead võtma, airbag peab kaheastmeline olema, vanem rool ei sobi.
M3
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas siimp »

..heigo.. kirjutas:See rool , mis sul välja toodud sobib sinna väga hästi, vaja paar juhet vedada.

alates 2002 mudeli rooli pead võtma, airbag peab kaheastmeline olema, vanem rool ei sobi.
Tänud täpsustamast, aga kuidas ma ikkagi tean, et minu algselt välja toodud rool sobiks, kuna selliseid paigaldati enne kui 2002 aasta? Kas lihtsalt airbage hakati alates 2002 paigaldama kaheastmelisi või millest see sobivuse erinevus tuleb? Kui näiteks võtta 2000 aasta masina rool, millel airbagi pole kaasas ja siis sinna juurde osta uuema mudeli kaheastmeline airbag, kas need omavahel ühilduvad?
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas siimp »

Kuno_T kirjutas:http://www.realoem.com annab paljudele su küsimustele vastused.
Tänud, olen ka ise seal juba sirvinud aga ega ilma tehnilise hariduseta seal kõigest aru ei saa.
Airbagide koht jäi igatahes täiesti selgusetuks, kuna kirjas oli küll nendele sportlikuma kujuga roolidele 2000/06-2002/01 ühesugune airbag ühe tootekoodiga ja peale seda siis edasi sama tootekoodiga aga kirjelduses muutus tootmise aeg, ometigi täpsemalt polnud kirjutatud, et vahepeal oleks muutunud airbag kahesüsteemseks (polnud seda ei toote nimes kirjas ja samas oli ka tootekood sama kui 2003 aasta roolil, nii et katsu sa aru saada, milles see erinevus on).

Nii palju sain küll targemaks, et kuna seda uuema malli rooli E46`le panema hakati, aga ometigi seda nuudi sobivust ei osanud sealt välja lugeda.

Cruise control ja MF tööle saamise olen endale nüüdseks selgeks teinud aga õhku jääb veel küsimus, et kas võin osta igasuguse E46 rooli või peab mingit kindlat aastaarvu ja sellest uuemat rooli vaatama? (näiteks kas 2000/06 toodetud E46 MF rool sobib 2003/06 toodetud E46`le).

Mõne mehe arvates siin peaks vaatama alates 2002a. ja ülesse, millest selline arvamus? Kuidas saada teada, mis aastast see "kahesüsteemne" airbag tuli kui realoem näitan sama tootekoodi?
Kasutaja avatar
..heigo..
Huviline
Postitusi: 223
Liitunud: 22.09.2009 11:53 24
Peamine sõiduk: e36 universaal

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas ..heigo.. »

Ära seda 2002 aastat puhta kullana võtta, kuna paigaldati ka osadele 2000 aasta mudelitele sellist rooli, täpseid kuupäevi kahjuks ei oska öelda, võta ümmarguse airbagiga e46 rool, kindla peale minek.

Sinu autole sobivad roolid on välja toodud all oleval lingil:

Tootekoodi ju ikka oskad lugeda.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/T ... /steering/
M3
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas MartenL »

Ümmargune airbag ongi kahesüsteemne. Realoem näitab airbagi jah mitmel real erineva aastaarvuga, kuid tootekood on sama.

Vahet pole, mis rooli leiad, peaasi et on ümmarguse padjaga. Ise soovitan eelnimetatud M-sportrooli.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas siimp »

..heigo.. kirjutas:Ära seda 2002 aastat puhta kullana võtta, kuna paigaldati ka osadele 2000 aasta mudelitele sellist rooli, täpseid kuupäevi kahjuks ei oska öelda, võta ümmarguse airbagiga e46 rool, kindla peale minek.

Sinu autole sobivad roolid on välja toodud all oleval lingil:

Tootekoodi ju ikka oskad lugeda.

http://bmwfans.info/parts/catalog/E46/T ... /steering/
Selge, suured tänud, asi palju selgem. Lugesin ka kusagilt välja, et alates 1999/09 hakati paigaldama dual-stage airbagi. Lihtsalt pean nüüd siis silmas pidama, et saaks dual-stage airbagi, mitte vanema mudeli single-stage airbagi (mõnest foorumist lähtudes peaks olema ka seda võimalik paigaldada, aga keegi lihtsalt ei tea enne "matsu", kas airbag siis töötab või ei). Hetkel siis rooli otsinguile ja tänud kõigile kaasamõtlejatele!
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: E46 MF rooli ja püsikiiruse hoidja küsimus

Postitus Postitas MartenL »

Pilt

2000+ E46-l on veel muid MF roole kah, peale sportversiooni. Maitse asi
Vasta