E46 ei lähe käima.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
silvero
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.07.2010 18:15 06

E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas silvero »

Mure järgmine: autoks E46 320d 2001 a.100kw Hakkas jama pihta kevadel, küttepump läks. Vahetasin ära, sai paar kuud sõidetud, nüüd kuu aja eest tulid uued vead lagele, autol kadus jõud ära, sai diagnostikas ja igalpool käia, lõpuks auto hommikuti käima ei läinud, diagnostika ütles et katalüsaator. sai see ära vahetatud, ikka käima ei läinud, tõmmates läks, suitses jubedat moodi, leidsin siis vea et nafta otse sumbutajasse tuleb, sai vahetatud pihustid ja ühe juttiga ka eelsüüteküünlad. Enam ei suitsenud, aga autol kadus jõud ära. 2000 pöörde juures peaks turbo taha võtma. Aga ei võta, täna käisin sõitmas, gaasiga pidi meelitama et üldse liiguks. Sai kuskil 100km maha sõita, turbo tööle ei hakanud. Tulin koju, jätsin auto pooleks tunniks seisma, läks hästi kehvalt käima(peale pihustite vahetust läks ilusti käima). Sain sõidetud 1 km, kui jõud päris ära kadus, nii kui sidurit vajutasin, suri välja. Ja enam käima ei lähe. Viskab sumbutajast musta suitsu välja ja muud ei midagi. Proovisime vedada, kui keegi ees teise käiguga vedas, siis auto töötas, vajutasid sidurit või gaasi, kohe suri välja. Ühesõnaga ainult vedades töötas ja enam ei midagi. Auto alles soetatud, eelnevalt pole Bmw-ga kokkupuudet olnud ja nüüd ongi mure et mis edasi? Diagnostikas käidud, keegi midagi öelda ei oska. Käisin kuskil paides mingi boschi arvuti taga, seal samamoodi midagi ei leitud. Milles viga olla võib? aju või mõni andur?
Suured tänud abistamise ja soovituste eest ette ära!
andre731
Huviline
Postitusi: 678
Liitunud: 09.08.2005 22:15 31
Asukoht: Tallinn

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas andre731 »

Alustuseks on viga selles...:
Käisin kuskil paides mingi boschi arvuti taga


Aga muidu on sellel autol kasutusel äärmiselt kapriisne VP44 jaoturpump, mille elektroonika saab väga kiiresti otsa kui temani kütus ei jõua. Sinu pikk veakirjeldus viitab enamikele võimalikele vigadele, mis M47 mootoril üldse olla saavad :)

Aga jah soovitus normaalse diagnostik, kes on ka enne selle mootoriga kokku puutunud
533 274 38 Andres
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas Holari »

. Sinu kirjeldatud viga võib põhjustada päris mitmed asjad. Olen sellega ise päris palju maadelnud, üks peamisi põhjuseid mis oli, oli streikiv etteandepump, mis töötas siis, kui heaks arvas. JA seda odavat panna ei tasu vaid KINDLASTI originaal juhul muidugi, kui selle viga. Siis ilmus mingi kummaline viga, et pumbas on mingi kolb, mis teatud hetkel jäi kinni, selle vastu aitas 2T õli, sest tol hetkel ma uurisin kõikvõimalikke võimalusi ja foorumeid ning enamus pumba jamasid on kuivast küttest ja vaja rohkem määrida aj tööle see hakkas. Siis muidugi küttefilter!!! Siis et minekut ei ole, siis turbo rõhk, igasugu vaakum ja säärane. Siis vahetasin EGR klappi. Aga kõik need jamad olid ikkagi aint etteande pump ja see kolb pumbas ja kui targasti teha, siis pole hullu midagi. Kõik toimib, aga ÄRA MINGISSE SUVALISSE KOHTA MINE!!!!!!!! NEED INSENERID EI JAGA SELLEST MITTE KUI MIDAGI!!!! Aint närve rikud. Sest üritasin kah lähemal asjad korda saada, aga see oli väga halb otsus ja see tõi jamasid juurde ja mitte vähe.
Üldiselt on asi nii, et mine Patriku juurde, muud võimalust siin ei ole. JA USU,MIDA MA RÄÄGIN! Jamasin sellega päris palju, aga nüüd olen targem ja mootori jamaga aint seal. Pumbaga, mis sul juba vahetatud julgen mõelda üht teist kohta samuti, aga see ka kõik.
Loodan, et saad korda, minul lõppkokkuvõttes, kui arvestada maha lollilt kulutatud raha lollidele, siis see värk ei läinud mul kuigi kalliks, sest ma ei tormanud kohe pumpoa vahetama, kui seda öeldi vaid uurisin nata veel võimalusi.

Holari
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
silvero
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.07.2010 18:15 06

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas silvero »

Vaakum kontrollitud, voolikud korras. karla autos kontorlliti, öeldi et pihustite viga. Samas sama küttega ma kogu aeg sõitnud, isa saksamaalt toonud. Nüüd uute pihustitega sain sõita 150 km ja läbi. Kas siis pandi vanad pihustid või nagu holari ütleb, et pump läbi.
Ja Holari, äkki oskad Patriku kontakti anda? Ja kus ta asub?
Kasutaja avatar
OtonaatoR
Huviline
Postitusi: 197
Liitunud: 27.04.2008 23:03 57
Peamine sõiduk: X5
Asukoht: Tallinn/Viljandimaa

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas OtonaatoR »

silvero kirjutas:Vaakum kontrollitud, voolikud korras. karla autos kontorlliti, öeldi et pihustite viga. Samas sama küttega ma kogu aeg sõitnud, isa saksamaalt toonud. Nüüd uute pihustitega sain sõita 150 km ja läbi. Kas siis pandi vanad pihustid või nagu holari ütleb, et pump läbi.
Ja Holari, äkki oskad Patriku kontakti anda? Ja kus ta asub?
Patrik : 5028520
www.carmasters.ee
no money, no honey!
silvero
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.07.2010 18:15 06

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas silvero »

Keegi kedagi sellist ei tea, kes kohale tuleb ja diagnostika teeb? Ise ida-virumaal ja tlna kauge vedada. teaks mis viga, siis poleks kahju.
silvero
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 15.07.2010 18:15 06

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas silvero »

Ei mingeid muutusi, diagnostikasse pole saanud, aga pihusteid sai sõbra auto peal proovida. Need läbi omadega. Ju siis karla autos kas puhastati vanad pihustid ära ja pandi tagasi või pandi kasutatud pihustid. Igastahes need läbi. Samas sõbra pihustid panin enda autole, ikka jõudu pole. Tuleb lootma jääda et kasutaja: Maximaator leiab enda tiheda graafiku kõrvalt aega ja tuleb teeb diagnostika ära.
Kasutaja avatar
vaarikas
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 31.05.2009 04:57 30
Peamine sõiduk: BMW 330xd
Asukoht: Walteri roheline

Re: E46 ei lähe käima.

Postitus Postitas vaarikas »

Kui juba vead kuskile, siis vea Peetri UM-i. Diagnostika on seal väga tasemel ja see ei maksa rohkem kui mujal. Kui sul viga juba teada, siis võid hakata pakkumisi küsima juba konkreetse töö peale.
Vasta