E46 keskluku ümber seadistamine ja tulede auto. lülitus

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

E46 keskluku ümber seadistamine ja tulede auto. lülitus

Postitus Postitas Ivo81 »

Tere,

Nimelt on mul võtmed seadistatud nii et ühe korra pulti vajutades avaneb juhi uks ja tesit korda vajutades kõik uksed, samuti uksed lukustuvad automaatselt sõitma hakates.
Kas saab seda ise kuidagi ümber seadistada nii et oleks asi normaalne, st. nupu vajutus avaks kõik uksed ja et nad sõidu ajal lukku ei läehks? Või tuleb selleks minna UM-i ja maksta seda hirmkallist hinda mida nad selle teenuse eest küsivad.

Teine mure seoses tuledega. Nimelt lähevad päevatuled peale keerates võtid esimesse asendisse, ehk siis kui tahan koha peal sesites muusikat kuulata kuid et mootor ei töötaks, pean käsitsi tuled maha keerama, no mitte et see tüli teeks aga enamus korrad sõitma hakates unustan jälle tuled peale keerata. Kui keeruline on seda seadistada nii et tuled läheks põlema kui süüde sisse keerata?

Tänud
patrik
Huviline
Postitusi: 4595
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Postitus Postitas patrik »

1 tuleb lasta teha kas um-is või minu juures

2 on sinu kirjelduse järgi ( võtme esimene asend)mingi isearetis mis tuleks maha rookida ja progeda õige asi sisse
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Vaja on õiget tööriista ja 5 minutit aega.
Ise teha on üsna keeruline, kui pole kodeerimiseks kõlbulikku arvutit.
BTW päevasõidutuled on minu teada BMW-l nii (kui ei ole skandinaavia versiooni auto), et tulede lüliti peab olema II asendis (sõidutuled). Kui nüüd on päevatuled peale kodeeritud, kustuvad süüte väljalülitamisel kõik tuled ära ja armatuur ka ei prääksu.
Parktulede asendis põlevad parktuled süütevõtme igas asendis ja nii see ju peabki olema.

EDIT: Patrick on jah nende päevatulede suhtes õigel teel (vist).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

patrik kirjutas:1 tuleb lasta teha kas um-is või minu juures

2 on sinu kirjelduse järgi ( võtme esimene asend)mingi isearetis mis tuleks maha rookida ja progeda õige asi sisse
ma arvan et peetakse silmas parktulesid!
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tauri kirjutas:
patrik kirjutas:2 on sinu kirjelduse järgi ( võtme esimene asend)mingi isearetis mis tuleks maha rookida ja progeda õige asi sisse
ma arvan et peetakse silmas parktulesid!
Siiski on imelik, et päevatulesid lüliti 1. asendis kasutatakse.
Originaalis on tavaliselt 2. asendis ja nagu aru olen saanud, siis skandinaavia versioonis hakkavad tuled ka lüliti 0 asendis põlema, kui süüde sisse keerata.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Postitus Postitas Ivo81 »

Mul öeldi ka et see uste kodeerimine on mõne minuti küsimus , kuid UM öeldi rõõmsalt 600.- ainult selle teenuse eest, tundub nagu natuke palju minu jaoks.

Tuledega on siis niimoodi.

Kolm asendit.

0 - Ei põle mitte ükski tuli, mitte kuidagi, väga hea.

Parktulede asend - Põlevad pargid kogu aeg, ei olene sellest kas võti on sees või mis iganes asendis, väga hea.

Päevatulede asend - Võti asendis 0, tuled kustus, võti asendis 1 põlevad pargid, võti asendis 2 (süüde sees, mootor töötab) põlevad päevatuled.
Nüüd kui näitkes pargin ennast kuhugi, keeran võtme asendisse 1 (mootor väljas aga raadio mängib) siis lähevad pargid peale. Võib olla on see BMW puhul normaalne ja mina olen lihtsalt japsidega liiga kaua sõitnud aga kas poleks normaalne/mugavam kui nüüd kustuks kõik tuled ära ja ma saaksin rahulikult istuda ja muusikat nautida ja kui tekib vajadus pargid peale panna (pime aeg) keeran need ise peal.

Loodan et selgitasin see kord vähe paremini.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Saksa variandis käituvad tuled tõesti nii nagu kirjutad ja see on normaalne.
Osaliselt on ilmselt asi ka selles, et saksas ei ole päevatuled üldse kohustuslikud ja seal rahvas eriti selle funktsiooni järgi igatsust ei tunne.
Kuda oma autot SWE varianti kodeerida, pole veel välja suutnud uurida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Postitus Postitas Ivo81 »

Ok tänud,
tundub et tuledega siis kõik korras.

Uksed peaks siis reedel Patriku juures korda saama.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ivo81 kirjutas:Uksed peaks siis reedel Patriku juures korda saama.
Näedsasiis, ma jälle vastupidi lasin need funktsioonid aktiveerida, mida Sa maha tahad võtta. Mul olid nad välja lülitatud.
Veel saab kesklukul nt. aktiveerida sellise asja, et kui 2min jooksul peale lukkude avamist pole uksi avatud, lähevad nad tagasi lukku.

PS kogu programmeeritavate optsioonide loetelu leiad siit:
http://www.bavarianmachine.com/docs/98E46E52E53R50.pdf
http://www.bmwnation.com/tech/glossary/ ... fg_01.html

Kahjuks on jah optsioon "Automatic unlocking after engine switch-off" võimalik ainult Minil sisse kodeerida.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Ivo81
Huviline
Postitusi: 190
Liitunud: 23.05.2007 12:12 55
Peamine sõiduk: BMW 525i

Postitus Postitas Ivo81 »

Kui see funktsioon teeks uksed lahti auto seisma jäädes, oleks kõik tore. Kuid sel juhul linnas sõites muud ei olekski kui uksed lahti- uksed kinni :lol:
Kasutaja avatar
AlarT
Huviline
Postitusi: 20
Liitunud: 15.06.2007 08:27 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas AlarT »

Ivo81 kirjutas:Kui see funktsioon teeks uksed lahti auto seisma jäädes, oleks kõik tore. Kuid sel juhul linnas sõites muud ei olekski kui uksed lahti- uksed kinni :lol:
Mõeldud ikka siis kui mootor seisma jätta.Ega sa ju fooritaga mootorit välja ei sureta.
Värske BMW 525 (E39) omanik!
Vasta