E36 tagumine udukas

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
bummer320
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 13.11.2011 18:28 31
Peamine sõiduk: BMW 523i
Asukoht: Harjumaa

E36 tagumine udukas

Postitus Postitas bummer320 »

milles värk on et tagumine udutuli ei põle ja armatuuril uduka tuli ei põle?
mariovtt
Huviline
Postitusi: 599
Liitunud: 25.01.2012 19:20 21
Peamine sõiduk: E46
Asukoht: Tõrva

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas mariovtt »

Tagumise uduka kontrollimiseks ikka lähituled lülitad sisse?
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Vana teema, aga endal hetkel cabriol sama jama. Eelmine aasta ülevaatusel öeldi, et armatuuris tagumise udutule tuli ei põle. Mõtlesin ise, et pirn läbi . Aga uue pirniga sama jama ja märkaqsin ka et tagumine udutuli ei lähe kah põlema. Kaitsmed korras ja lüliti on kah korras.
Kasutaja avatar
VeikoA
Huviline
Postitusi: 1158
Liitunud: 16.04.2007 17:20 37
Asukoht: Prn - Tln - Rkv

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas VeikoA »

Pagasnikuluugi ja kere vaheline juhtmekimp ok?
Udukas sisse ja mudida seda kimpu. Hakkab põlema?

Uduka pirnipesa võtta koos pirniga ja panna mujale auku (näiteks stopptuli), siis põleb?
Pesa ühendused põlenud/oksüdeerunud pole?

Lihtsaimad asjad mida kontrollida.

Juhtmeotsijat on Teil?
Saaksin sellega aidata, näeb ära kus katkestus on
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Mul nädala pärast puhkus, eks siis hakkan asjaga tegelema. Oksüdeerunud midagi pole, pirnid uued ja tuled kah mingi 2 aastat vanad. Kuidas see armatuuri tuli seal põlema muidu peaks minema? Kui taga pirn läbi siis armatuuris kah ei põle?
Kasutaja avatar
-Priit-
Huviline
Postitusi: 688
Liitunud: 26.02.2009 20:26 19
Peamine sõiduk: E91 325d LCI '08
Asukoht: Põlvamaa/Tartu

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas -Priit- »

Katkise pirni korral peaks märguande tuli spidos põlema ka siis kui udutuled on välja lülitatud.
Tegemist küll kabrioga aga ega autol juhuslikult kärukonksu pole?
BMW E91 325d LCI '08, BMW E30 320i '84
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Õnneks konksu pole :D
rrait
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 25.04.2021 12:40 23

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas rrait »

Ma ka mässan praegu oma udukatega. Mul põleb vasakpoolne kogu aeg ning parempoolne ei põle. Armatuuris põleb udutule märguandetuli kogu aeg. Avastasin ülevaatusel, et vasakus pesas on ühe niidiga pirn ning paremal kahe niidiga. Udutule märguanne armatuuris läks alles ülevaatuse ajal pirnidega jebides tööle. Enne seda märguannet ei põlenud ning tagatuled valgustasid mõlemad ühtlaselt. Tegu samuti kabrioga. Uued pirnid olemas, õhtul vahetan, vaatan mis juhtub.

EigoP - relee ja kaitse nr 10 kindlasti korras?
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Kaitse on korras, nr 10 kaitse on ju tagumise klaasisoojenduse oma. Õiged kaitsmed on 17 ja 22 . R5 relee peaks olema udutulede oma. Hetkel vaatasin, et taha voolu peale ei tule, armatuuris kah tuli põlema ei hakka. Samas esimesed udukad töötavad nii nagu peab.
Kasutaja avatar
MargusA
Klubiliige - moderaator
Postitusi: 3392
Liitunud: 27.01.2009 11:16 45
Peamine sõiduk: e61
Asukoht: Harjumaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas MargusA »

Armatuuris võib ka lamp/pirn läbi olla.
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

MargusA kirjutas: 29.07.2021 14:55 00 Armatuuris võib ka lamp/pirn läbi olla.
No see oli esimene asi mida kahtlustasin ja sellest ka üleval juttu. Aga need piris seal vist ei ole kuidagi seotud? Ehk siis releest läheb vool spidokasse ja udutuledesse? Kuna ise olen palju spidokat lahti teinud ja seal seiereid jne vahetanud siis arvasin et seal jama, aga siis peaks ju tagumised ikka põlema.
rrait
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 25.04.2021 12:40 23

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas rrait »

Mina hakkaks alates lülitist voolu lõppemise kohta taga ajama. See et esimesed põlevad, ei tähenda et tagumiste lüliti osa terve on.

Mitu tuld korraga taga üldse põlema peaks? Vahetasin endal pirnid ära ning nüüd lüliti toimib. Vajutad uduka sisse ning armatuuris märguanne põleb ning taga vasak ka. Parem, mis enne siras enam ei tööta udukana.
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Enamustel kes siin vastama hakkavad, soovitaks teemat enne lugeda. Kirjutasin enne , et lüliti korras. Testeriga testisin seda ja proovisin juhtmejupiga kah. Panin isegi 12v sinna pistikusse aga ei midagi. Minul peaks taga vasak ja parem udutuli töötama. Olen ka netist skeeme vaadanud aga need vist kõik usa omad või midagi, sest tagumisi udukaid seal pole. Kui õieti mäletan, siis kaitse nr 17 on tagumiste oma ja see R5 (relee) on esimeste oma ja veel midagi oli sinna ühendatud. Netist avastasin, et näiteks Z3`l on tagumiste udukate relee, rooli all kusgil. Mässasin, mitu tundi üks päev sellega aga hetkel tundub , et kusagi salongis sees mingi jama. Kapoti all releed ja kaitsmed korras. Saaks skeemi, saaks vaadata kuhu see juhe tagatuledest läheb. Ei tahks veel salongi laiali tõmmata.
rrait
Huviline
Postitusi: 151
Liitunud: 25.04.2021 12:40 23

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas rrait »

http://www.wedophones.com/BMWManualsLead.htm

Äkki siit saad abi, ma ei lapanud neid läbi. Tuli meelde su probleem kui ühte enda oma lahendasin.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1250
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas LEDBeam »

http://www.wedophones.com/Manuals/BMW/1 ... Manual.pdf

readeri lk 278, pildi nr 6312.0-4
Udutulede skeem on lihtne, et lihtsamat ei saa enam olla. Tulede juhtmete värvid Ge/Ws. Tagumiste udukate sisselülitamise tingimuseks on esimeste udukate sisselülitamine (vt kust tuleb toide kolmnurga C järgi) ja esimestel omakorda vähemalt parktule sisselülitamine.
EigoP
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 11.05.2008 22:28 19
Peamine sõiduk: BMW 328 Cabrio
Asukoht: Läänemaa

Re: E36 tagumine udukas

Postitus Postitas EigoP »

Minu saaga leidis siis täna lahenduse. Ei tea, kuidas enne viga ei leidnud, kuigi sai koos elektrikuga asja vaadatud ja poovitud.Muidugi ütles ta ka mulle valed juhtme värvid, millega ma hiljem mässasin.

Miks tagumine udutuli ei põlenud: Ju kusagil tules oli mingi kala ( kuigi jah elektrik vaatas, et taha kah voolu ei tule ). Tegelikult kõik töötas ja vool tuli taha. Probleemist sain jagu siis kui otsustasin uued tuled tellida, kuna üks oli seest niiske. Kui uued tuled külge viskasin siis udukas kohe põles. Kuigi jah tulesi on erinevaid, eelmistel tuledel oli udutuli eraldi ja pidurid koos parkidega, uutel tuledel on udutuli parkidega ja pidurituli eraldi.

Armatuuri tuld vaatasin kah täna uuesti, eelmine kord vahetasin pirni aga ei testinud. Nüüd nägin, et pirn ilusti põleb. Aga kuna mul on spidokal see esimene tulukeste riba usa auto küljest pärit, siis nendel tagumist udutuld pole ja see auk on must.Niiet pirn põleb aga läbi sealt valgus ei paista :mrgreen:
Vasta