Sureb vahel mootor välja.

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Kasutaja avatar
Erkki_V
Huviline
Postitusi: 278
Liitunud: 26.10.2002 14:28 39
Asukoht: Raplamaa Kohila v. Aespa ja Soomes Helsinki

:o)

Postitus Postitas Erkki_V »

Võid ka sisse võtta :lol: :lol: kuigi soovitav oleks peale määrida, enne puhasta siis määri sisse ja kokku tagasi, efekt on, kuidas keegi seda näeb, oksiid niilihtsalt enam eiteki
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Eks ta ole jah multifunktsionaalne, see vaseliin ;) , aga igal juhul ei tohiks siis enam sul neid jamasid olla. On üldse sellest ajast saati masin tõrkunud, kui ma sul releed liigutada soovitasin?
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Ei ole enam jamanud kordagi. Ke see siis vist aitas. Aga ma pole veel ära puhastanud. Eks kui aega saab puhastan korralikult ära ja viskan ka korra pilkus inna sisse. Et äkki vajab kusagilt tinutamist.
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Nii jälle jama tagasi. Nii panin auto käima. hakkasin sõitma ja hakkasin autot maja ees ümber pöörama seal on teeääres mingi sopased kivistunud mudakünkad. Pöörasin nagu sinna ja seal auto antuke rappus korraks ja suri välja.üritasin käima panna kuid ei midagi. Siis mõtlesin et äkki ebnsiin otsas. Aga siis mõtlesin et ta hakkaks ennem juba turtsuma. Panin igaksuhuks bensiini juurde proovisin äiata aga ei läinud. Siis mõtlesin et kas bensiinipump üldse töötab. panin süüte sisse. Relee plõksub ja ei mingit häält kusagil rohkem. Ja pensupump vait. Minumeelset peaks bensupump ju surve sisse lööma enne käivitamist.
Siis tuli sõber ja temagi ütles et peaks nagu pinisema aga ei. No mis siis ikka auto alla ja asja uurima. Pensupump seal loksub kuigipalju ja on vist ühe kinnitusega kinni. Eks sis kargas mõte et ehk ei saa massi. Siis hakkasin juhtmeid uurima ja leidsin seal 2 juhet siis arvasin et massi saab ta kah juhtmega. Nii siis kargas mõte et võtaks kontrolllambi. Läksin otsisin leidsin ja prooovisin. Kuid tuli ei lähe põlema. Aku epal proovisin ja töötas. No mis siis ikka mõtlesin et kontrollliks kaitsmeid. Katkiseid kaitsmeid ei leidnud. Siis võtsin juhtme ja viisin + juhtme ja - juhtme otse aku pealt prooviks et kas ikka pensupump töötab. Panin külge ja töötas. Proovisin käivitada ja läksgi käima. Siis ajasin auto maja etté ja nüüd probleem et juhe läheb kah auto all peitu ära ja ei tea kuhu se juhe läheb.
Tahaks kontrollida kust ta katki on. Et ehk on kellelgi elektriskeemi või midagi. Ja kas se juhe peaks minema salongi või kapotialla. Et tahaks vaadata kas juhe on korras või aktkeb kusagilt mujalt. Ja teda sain seda et + ei jõua kohale.
Ja kas ekllegil on mingi tabel või midagi kaitsmete kohtadest ja vastetest. Enda omal on kaanel minid numbrid peal ja tähendust ei ole. Oleks huvitav teada mis mille oma on.
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Üks küsimus veel. Et kas ma võiksin panna alguses ise pensupumpa lülitist tööle. Nagu salalülitigi. Et kas bensupump töötab kah erinevalt sellemõttega et kas pumpab aega ajalt kiiremini ja aeglasemalt. Et nii nagu gaasi vajutad või töötab kogu aeg ühel kiirusel. Et ehk saaks üldse otse panna. Et kui läehn sõitma lülitan sisse ja kui lõpetan lülitan välja ise. Ühe sõbral oli opel senaatoril niimodi. Kah lülitiga.
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Hmm, njah, sa võid endale nüüd tõesti salalüliti tekitada. Aga nüüd ju saab sul pump kogu aeg voolu, enne kui relee oli vahel, siis alles pärast süüdet. Kas sa kiskusid need esialgsed juhtmed ära? Mul oli endal samamoodi, plõksus see **** relee. Siis otsisin relee pealt kehvi ühenduskohti ja leidsingi. Jootsin need kokku tinaga ja sellest saati pole mingeid jamasid olnud.
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Eks siis peab selle relee üle vaatama. Jah muidugi kindlasti ma võtsin pensupumba juhtmed kohe küljest kui auto seisma jätsin. Oli vaid korraks vaja et autot liigutada.
Aga siis targematele meestele. Et kas ma võiksin ise siis sinna pensupumba juurde + juhtme viia ja lüliti salongi avhele panna. Et lülitan sisse ja siis käima. Peale sõitu kohe jälle kinni. Oleks ju kah vargaluku eest.
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

No aga niimoodi see salanupp töötabki, võtab pumbalt voolu ära. Aga tavaliselt pannakse see lüliti originaallahenduse vahele :D
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Seda küll jah :D
Aga ma teeks teisiti :D.
Ja see et kas pump töötab originaalis kah kogu aeg ühe kiirusega. Et kas bensupaaki on tagasijooks kah. Arvatavasti on.
Et eks ma tee siis ise selle + juhtme värgi. Ja ehk hakkab praemini kah tööle. Kui otse panin läks pöördesse küll palju kiiremini. Ja töötas kah veel paremini :cool:
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

:arrow:
Et ehk saaks homme asja natuke tehtud. Et siis küsimus.
Kas võin ise + juhtme bensupumpa viia ja läbi salongi ja sinna veel salalüliti vahele panna. Ja kas pump originaalis töötab sama kiiresti või on tal mingi takisti vahel või on üldse nii et kuidas gaasi annad nii kiiresti ka mootor bensiini pumpab. Probleem selles et + juhe ei jõua pumbani.
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Kas keegi tõesti ei oska öelda. :( :cry:
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

:arrow: :(
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

grimes kirjutas::arrow:
Et ehk saaks homme asja natuke tehtud. Et siis küsimus.
Kas võin ise + juhtme bensupumpa viia ja läbi salongi ja sinna veel salalüliti vahele panna. Ja kas pump originaalis töötab sama kiiresti või on tal mingi takisti vahel või on üldse nii et kuidas gaasi annad nii kiiresti ka mootor bensiini pumpab. Probleem selles et + juhe ei jõua pumbani.
:arrow: :|
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Tõesti abi vaja. Autoga sõita ei saa ju hetkel. Ei tohiks ju nii keeruline küsimus olla.
Et Kui ma panen bensupumpale ise akupealt + juhtme ja salongi lüliti vahele. Kas võib nii teha. Et bensupump saaab pideva voolu. Et kui välja suretan vajutan lülitit.
Et kas bensupump originaalis töötab ühe kiirusega või töötab nii kuidas gaasi anda.
TÕESTI KIIIRESTI ABI SAADA EI OLE JU RASKE KÜSIMUS
Ise ei tea veel elektri pumpadest midagi :(
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

No aga kas sa jootsid selle vana relee ära? Ma olen suht kindel, et kui lased selle ära teha, siis saad vana ka korralikult tööle, ilma uute süsteemide aretamiseta.
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Kui aus olla pole ma jootnud kuid relee teeb ju klõpsu kohe kui süüte sisse keeran. Mulle öeldi et relee terve. Aga ma olen hetkel ise haige siis ma võtan kohhe ma joodan kinni.
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Nii võtsin relee kätte ja hakkasin seda avama. Ja ma ei leidnud ühtegi kruvi ega muud kohta kust saaks ilma lõhkumatta selle kätte. Eks mis siis üle jäi. Pidin lõhkuma hakkama. Ja kokkuvõtteks sain ma selle lahti ja niimodi et pealmine kaan on lõhutud :?
Ja vaatasin kõik ilusti üle ja kõik oli seest puhas ja korralikult joodetud jne. Paistis ikkagist töökorras.

Aga nüüd vana küsimuse juurde mis on eelpool küsitud palun vastake.
grimes
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

:arrow:
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

grimes kirjutas:Nii võtsin relee kätte ja hakkasin seda avama. Ja ma ei leidnud ühtegi kruvi ega muud kohta kust saaks ilma lõhkumatta selle kätte. Eks mis siis üle jäi. Pidin lõhkuma hakkama. Ja kokkuvõtteks sain ma selle lahti ja niimodi et pealmine kaan on lõhutud :?
Ja vaatasin kõik ilusti üle ja kõik oli seest puhas ja korralikult joodetud jne. Paistis ikkagist töökorras.

Aga nüüd vana küsimuse juurde mis on eelpool küsitud palun vastake.
Minul tuli küll lupsti lahti. :roll:
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

tanelp kirjutas:
grimes kirjutas:Nii võtsin relee kätte ja hakkasin seda avama. Ja ma ei leidnud ühtegi kruvi ega muud kohta kust saaks ilma lõhkumatta selle kätte. Eks mis siis üle jäi. Pidin lõhkuma hakkama. Ja kokkuvõtteks sain ma selle lahti ja niimodi et pealmine kaan on lõhutud :?
Ja vaatasin kõik ilusti üle ja kõik oli seest puhas ja korralikult joodetud jne. Paistis ikkagist töökorras.

Aga nüüd vana küsimuse juurde mis on eelpool küsitud palun vastake.
Minul tuli küll lupsti lahti. :roll:
Ma võtsin venna 318-sa pealt nagu sulgi kah relee maha ja tema oma oli teistsugune ja lahtikiv aga miu oma aga ei :(
Ja seal oli rant sees jne et võimatu lahti saada korralikult.
Aga mis ma nüüd sellega tegema pean. Korpus enam terve ju ei ole. Tegin katki ju ja niiskus sinna sisse minna ei või.
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ega ma muud oskagi soovitada, kui lähed Igori juurest või Siimu juurest Sauel läbi (pole sulle kaugel) ja võtad mõne teise. Neilt saab ju garantii ka, kui asi ei tööta siiski. Vaevalt, et ta üle paarisaja krooni küsib.
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Isa käis jub aseal. Ja seal ei olnud seda. :(
grimes
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Mõlema pool? Siis Pääskülas tegutseb maxbmw, kel ka terve posu juppe E30tele müüa. 5588868
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Uurisin natuke maad. Releed on ikka tarvis. Otse panna ei saa. Siis saab pump liiga palju vatti ja varsti võib midagi seal otsad anda (esiteks pakuks pumpa ennast). Salalüliti lõikab lihtsalt selle ühenduse (originaalis) kuskilt katki ja vooluring on avatud. Kui vajutad nuppu, sulgeb vooluringi ja pump saab relee käest voolu. Pump ei tööta kogu aeg. Aga ühesuguse võimsusega.
Ehk siis, uue relee järgi! Või isegi pumpba, eks pead ise selgeks tegema, kumb konkreetselt vigane on (kui pump lööb surve üles voolu saades, siis ju korras.
Kasutaja avatar
grimes
Huviline
Postitusi: 286
Liitunud: 16.10.2005 11:24 29
Asukoht: Tallinn/Harjumaa->LAAGRI<-

Postitus Postitas grimes »

Pump on korras. Eile ühendasin otse ja panin salongi lüliti vahele. Aga jah. JA kipun arvama et relee on korras. Eks epab kusagilt korraks laenam :D ja katsetama.
Ja ele sõitsin niimodi ringi kah. Aga kas tal siis tagasijooksu ei ole. Ma mõtlen benatorusi. Et ei tohiks ju siis vahet olla kui kiiresti benapump töötab.
Aga ma tõin ainult + juhtme akult. Ja algul käivitasin ja ei läinud siis tuli meelde et releed ei ole peal :D ja relee tpimib ju siis mingi vahelülina seal. Enne nagu korrask käivitus ja siis suri kohe välja. Aga kui relee vahele panin toimis asi ilusti.
Võibolla müün sõbrale bemmi maha.
grimes
Raix93
Huviline
Postitusi: 78
Liitunud: 20.09.2011 21:58 27
Asukoht: Valgamaa

Re: Sureb vahel mootor välja.

Postitus Postitas Raix93 »

Ütlen ka siis sõna sekka.

Mul oli sama seis aga autoks oli Volkswagen.
Täpselt sama seis. Sõitsin siis mingiaeg suri välja. Ootasid natuke aega ja läks uuesti käima. Sai veel sõita ning kordas sama jama. Küll sai vahetatud pumpasid jne. Viga oli hoopis bensupaagi korgis mille klapp oli kinni jäänud ja paagi vaakumisse tõmmanud. Proovi ilma korgita sõita ja vaata mis ta teeb.


Parimat!
Kasutaja avatar
LoWLoWLoW
Huviline
Postitusi: 436
Liitunud: 02.04.2013 22:56 48
Peamine sõiduk: BMW E38 740d
Asukoht: Kuressaare/Tallinn(Nõmme/Mustamäe)

Re: Sureb vahel mootor välja.

Postitus Postitas LoWLoWLoW »

Minu omal pole siis ka voolu pumbani jõudnud, kui õhulõdvik lahti tulnud oli. Lihtsalt teadmiseks.
Ainult 9a vahepeal aega olnud, et viga leida :mrgreen:
Tel.56969533 S.Jakobson, Saaremaa/Tallinn;
Good from far, but far from good.
Make BMW Great Again!
Vasta