E46 esiuste nagin

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

Tere,
probleem selline, et E46 touringul (facelift) esiuste polstrid nagisevad päris kõvasti (mõlema poole omad, tagumised korras). Sai ühes asutuses lastud koos helitehnika paigaldusega ka tüüblid ära vahetada, nagin ikka endine. Öeldi küll, et mõned tüüblid olid puudu ja kõik sai asendatud uutega, kuid ikka ei midagi. On kellelgi sarnast probleemi olnud. Kuidas saaks nagina kõrvaldada? Ostes oli juba nagin sees aga siis räägiti ka, et vahetad tüüblid ära ja kõik korras...
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siiim_k »

Kindel, et polstrid?
Tihendid ei või olla?
Kasutaja avatar
janarp
Huviline
Postitusi: 625
Liitunud: 17.07.2007 21:17 12
Peamine sõiduk: bmw e60 525d
Asukoht: harjumaa, padise vald

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas janarp »

nendel tüüblitel peaks olema miskised kummitihendid küljes, mida tavaliselt uutega asendades külge ei panda...
ehk põhjustab see naginat...
e34 520i -> e36 320i -> e36 318i -> e36 320i -> e36 316i -> e36 318i -> e91 320d -> e60 525d
Kasutaja avatar
Heavy
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 08.09.2010 15:57 30
Asukoht: Haapsalu/Tartu

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas Heavy »

E36l panin ka kummist rõngad tüüblite ümber, kuid midagi ei muutunud.
Niipalju, kui ma aru saan, aitab ainult volume + nupp :D
318tds->V70
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

996321 kirjutas:Kindel, et polstrid?
Tihendid ei või olla?
Kõik võib olla, aga ei tea, kus otsast alustada ja mida teha, et nagin ära kaoks. Kõik ettepanekud, soovitused ja kogemused on oodatud.
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas jõmmu4 »

Ukseklaasid võivad ka nagiseda.Lase klaase natuke alla poole,mis siis juhtub?
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

jõmmu4 kirjutas:Ukseklaasid võivad ka nagiseda.Lase klaase natuke alla poole,mis siis juhtub?
Hea tähelepanek, tõepoolest nagisevad esiuste klaasid. Natukene alla poole lastes nagin kaob täielikult. Nagin tuleb ülevalt äärest aknaliistu juures. Peab kuidagi nüüd edasi uurima ja vaatama, mida kannatab teha.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas Muhv »

UM müüb ühte kavalat õli, mida tihenditel kasutada. (ei ole silikon) Sain selle abil oma kabrio suurematest naginatest lahti ja see on juba kõva sõna! Ravinud olen ka proua e46 tihendeid - see päris vaikne nüüd. Võib pihustada suht suvalt kõigi paneelide vahele, kuna ei määri.

Igaveseks ära ei ravi, aga paremat pole siiani leidnud.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

Muhv kirjutas:UM müüb ühte kavalat õli, mida tihenditel kasutada. (ei ole silikon) Sain selle abil oma kabrio suurematest naginatest lahti ja see on juba kõva sõna! Ravinud olen ka proua e46 tihendeid - see päris vaikne nüüd. Võib pihustada suht suvalt kõigi paneelide vahele, kuna ei määri.

Igaveseks ära ei ravi, aga paremat pole siiani leidnud.
Suured tänud info eest! Hetkel lasin tavalist silikoni ja nagin läks ka tunduvalt vaiksemaks. Lugesin muidugi ühte E46 cabrio BMW ametlikku vea parandamise juhendit, kus oli ka sarnane viga teemaks ja seal räägiti samuti mingisugusest spetsiaalsest õlist, mida peale määrida ja siis nagu nagin peaks kaduma. Igatahes esmaspäeval UM`i uurima, et kuidas ja mis hinnaga antud õli saadaval üldse on.
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

Teema lõpetuseks:

Sai siis käidud UM`is uurimas ja oldi selle probleemiga kursis. Eraldi neil midagi müüa ei olnud aga olid nõus 21 € eest kõik liistud/tihendid vajaliku ainega ära tegema. Kuna minu jaoks tundus see küllalt kallis (arvestades, et antud aine võib juba 2-3 kuuga ära kaduda ja nagin tagasi tulla), siis sai uuritud täpsemalt antud aine kohta. Selgus, et tegemist on AUTOGLYM`i "bumper care" ainega (rohelise sildiga), mida UM`i meeste jutu kohaselt on saadaval vaid suures kankus, mis maksab päris palju. Kuna olin Tartu UM`is, siis läksin vastas asuvasse Automaailma elu uurima. Pärast mõningaid otsinguid Autoglym`i andmebaasis ja mõningaid kõnesid eesti Autoglym`i esindajatele selgus, et antud ainet on tegelikult saadaval ka väiksemas potsikus - hinnaks 13,98 €. Tellisin siis selle ära ja kuna nädalavahetus oli vahel, siis 3 päeva hiljem sain kätte. Aine tõesti toimib, kõik naginad minul salongis kadunud. :cool:

Igaksjuhuks täpsustan üle, et tegemist on selle tihendiga (alguses mõksisin klaasi enda tihendeid tulutult):
Pilt
Viimati muutis siimp, 29.11.2011 16:01 30, muudetud 1 kord kokku.
ivo_s
Huviline
Postitusi: 228
Liitunud: 28.08.2004 12:07 41
Asukoht: Tallinn

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas ivo_s »

Kellel tihendid nagisevad ning soomes pesitsevad, siis shell bensiinijaamades on müüa ehk veel shell tiivistesuoja nimelist vahendit. Omale lasin soomest tuua aastake tagasi ühe pulga ja samuti töötab väga hästi tihenditel. ;) http://www-static.shell.com/static/fin/ ... esuoja.pdf
"Raha"
Kasutaja avatar
Sinimetslane
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 17.04.2011 22:14 45

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas Sinimetslane »

mul sama jama... aga mitte ei nagise polstrid vaid klassid, volüümi nupp aitab :D aj aitab ka see kui lasen suts suts aknad allapoole.
Diisliga toodetakse jõudu, bensiiniga võid pintslit pesta
Kasutaja avatar
siimp
Huviline
Postitusi: 75
Liitunud: 05.09.2011 23:14 03

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siimp »

Sinimetslane kirjutas:mul sama jama... aga mitte ei nagise polstrid vaid klassid, volüümi nupp aitab :D aj aitab ka see kui lasen suts suts aknad allapoole.
Loe teema korralikult lõpuni läbi, lõpu poole on lahendus olemas. Ka minu masinal tuli välja, et naginat tegid esiuste klaaside tihendid, millele on ravi olemas. Palju parem sõita autoga, nagu uus! ;)
Kasutaja avatar
Sinimetslane
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 17.04.2011 22:14 45

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas Sinimetslane »

siimp kirjutas:
Sinimetslane kirjutas:mul sama jama... aga mitte ei nagise polstrid vaid klassid, volüümi nupp aitab :D aj aitab ka see kui lasen suts suts aknad allapoole.
Loe teema korralikult lõpuni läbi, lõpu poole on lahendus olemas. Ka minu masinal tuli välja, et naginat tegid esiuste klaaside tihendid, millele on ravi olemas. Palju parem sõita autoga, nagu uus! ;)

Lugesin teema läbi. olen proovind seda, aga ei toimind.
Üks mainis mulle et see pole seitsmene millel klaasid pool cm paksud:D et saan hakkama kui aknad suts allapoole lasen:D
Diisliga toodetakse jõudu, bensiiniga võid pintslit pesta
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas Heix »

Sinimetslane kirjutas:
siimp kirjutas:
Sinimetslane kirjutas:mul sama jama... aga mitte ei nagise polstrid vaid klassid, volüümi nupp aitab :D aj aitab ka see kui lasen suts suts aknad allapoole.
Loe teema korralikult lõpuni läbi, lõpu poole on lahendus olemas. Ka minu masinal tuli välja, et naginat tegid esiuste klaaside tihendid, millele on ravi olemas. Palju parem sõita autoga, nagu uus! ;)

Lugesin teema läbi. olen proovind seda, aga ei toimind.
Üks mainis mulle et see pole seitsmene millel klaasid pool cm paksud:D et saan hakkama kui aknad suts allapoole lasen:D

isegi seitsmesel pole klaasid pool cm paksud.
Isegi mitte Mesa S klassi paketid pole pool cm paksud:D
E36 m50b20
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E46 esiuste nagin

Postitus Postitas siiim_k »

OT, aga ma kardan, et paketid annavad küll 5mm välja:D
Vasta