E36 M50 õli lekib filtri alt

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

Mure siis selline: tulin sõidust parkisin masina garaazi ja õliloik kohe põrandal...rida järgi. Pika tagaajamise peale sain jälile et lekib õlifiltri all olevast nn korgist (ei oska muud nime sellele anda)
otsingud internetist ka abi ei andnud

http://www.hot.ee/janekman/leke.jpg


pildil siis näha see kork, see kork kusjuures liigub, aga kätte ei saa
ei jaga matsu misasi see on üldse
igasugused ideed on abiks!
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Brutality »

Tüüpviga, et nende korkide taga olevad kummirõngad jäigaks lähevad ja enam ei hoia õli kinni. Endal sai need samad rõngad vahetatud talvel, üsna lihtne töö tegelikult.
Kõigepealt eemaldad seal hunniku plastikuid, mis segab ligipääsu: ventilaator, ventika koda, mina võtsin ka õhufiltri karbi ära. Siis võtad maha generaatori ja lased lahti ka roolivõimu pumba ühe poldi. Õli välja lasta ega muud sellist pole vaja. Siis on juba võimalik filtri korpus välja võtta.
Korpusel on 2 sellist punni, nagu su pildil. Kruvikeerajaga urgitsed stopperrõngad välja ja saad punni kätte, puhastad ja paned uue rõnga asemele, surud punni kinni tagasi ja siis stopper tagasi. Kummirõnga mõõdud on 22x3 ja neid peaks saama igast tihendipoest(Viljandis on selline koht nagu Sanok, Tallinna koha pealt ei oska aidata). Kindlasti tuleb ära vahetada ka filtrikorpuse ja mootoriploki vaheline tihend, kuna see on 100% tõenäosusega jäik ja samamoodi hakkab läbi laskma
Siin skeemil on sellelks tihendiks nr. 8 ja maksis see Forssis umbes 60 krooni.
Ole ettevaatlik korpuse maha võtmisel, kuna see on õli täis. Ennast suutsin ma kenasti õlist üle valada, kui sama tööd sai tehtud :)
Rev range is there to be used!
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

Brutality kirjutas:Tüüpviga, et nende korkide taga olevad kummirõngad jäigaks lähevad ja enam ei hoia õli kinni. Endal sai need samad rõngad vahetatud talvel, üsna lihtne töö tegelikult.
Kõigepealt eemaldad seal hunniku plastikuid, mis segab ligipääsu: ventilaator, ventika koda, mina võtsin ka õhufiltri karbi ära. Siis võtad maha generaatori ja lased lahti ka roolivõimu pumba ühe poldi. Õli välja lasta ega muud sellist pole vaja. Siis on juba võimalik filtri korpus välja võtta.
Korpusel on 2 sellist punni, nagu su pildil. Kruvikeerajaga urgitsed stopperrõngad välja ja saad punni kätte, puhastad ja paned uue rõnga asemele, surud punni kinni tagasi ja siis stopper tagasi. Kummirõnga mõõdud on 22x3 ja neid peaks saama igast tihendipoest(Viljandis on selline koht nagu Sanok, Tallinna koha pealt ei oska aidata). Kindlasti tuleb ära vahetada ka filtrikorpuse ja mootoriploki vaheline tihend, kuna see on 100% tõenäosusega jäik ja samamoodi hakkab läbi laskma
Siin skeemil on sellelks tihendiks nr. 8 ja maksis see Forssis umbes 60 krooni.
Ole ettevaatlik korpuse maha võtmisel, kuna see on õli täis. Ennast suutsin ma kenasti õlist üle valada, kui sama tööd sai tehtud :)

saan nüüd aru, leidsin ka netist natuke juba asjakohast juttu...et läbi on o-rõngad, aga kas see mõõt 22mm on sise või välismõõt, sest leitud info netist väidab olevat 24x3 rõngad aga samuti pole kirjas kas sisse või välismõõt ja kas need peavad olevad fpm materjalist (st kuuma ja õlikondlad ikka)

olen hetkel juba mitu poodi läbi helistanud ja pole veel leidnud selliseid rõngaid.

minu internetist leitud link siis:
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1109419
ja rõngad: http://www.rmeuropean.com/Part-Number/O ... 918F1.aspx
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Brutality »

Ikka sisemõõt.

http://www.optitrans.ee/index.php?id=13

Üks esimestest linkidest, mis mul googlet kasutades silma jäi, loodan, et sealt võid abi saada. Üldiselt on nende tihenditega nii, et kui juba tihenditele spetsialiseerind pood neid müüb, siis kannatavad nad nii õli, kuuma kui ka benssu. Pole mul ja mu tuttavatel veel ükski selline "lahtine" tihend läbi läinud.

Seda ka veel, et need tihendid paned enne korgi peale, teed õliseks ja siis surud auku. Omajagu jõudu vaja aga hästi tihe ja tugev jääb. Kui sul praegu see punn liigub, siis ei imestagi, et loik maas ja rada järel :D
Rev range is there to be used!
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

huvitav on ainult see et postitaja brutality väidab olevat 22x3 rõngad, aga netist leitud info (lingid eelmises postis) on 24x3 rõngad. tundub, et enne ei ole vaja poodi tormata kui filter housing maas ja vanad rõngad käes....
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

Janek740 kirjutas:huvitav on ainult see et postitaja brutality väidab olevat 22x3 rõngad, aga netist leitud info (lingid eelmises postis) on 24x3 rõngad. tundub, et enne ei ole vaja poodi tormata kui filter housing maas ja vanad rõngad käes....
filtrikoda maas ja vanad rõngad tunduvad olevat 22x3 mõõduga, üks rõngastest oli keskelt juba katki, sealt ka lekkimine...saa siis aru kust usa foorumis see 24x3 mõõt tuleb...tea kas on mõtet ka vahetada vanose õlitoru tihendseibid...

igatahes roolivõimu paagile pääses nüüd hästi ligi ja sai ära vahetatud paagi voolikute tehase klambrid uute vastu..ehk nüüd sealt ka lekkimine otsa saab...
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

case closed-juhtum lõpetatud, lekked peatatud. loo moraal enne kui syydistate karteritihendid, vaadake ylespoole õlifiltri koja ümbrust, sest tõenäoliselt võib hoopis sealt lekkida.. :cool:
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Kasutaja avatar
Direktor
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 07.08.2006 23:03 45
Peamine sõiduk: BMW E65 LCI
Asukoht: Tartu-Viljandi

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Direktor »

mul ka lekib sealt kusagilt a tundub et rohkem mootori ja selle korpuse vaheline tihend, aga võib olla ka mujalt.
hetkel mul see korpus maas.
esiteks mul on see korpus vist natuke teistsugune kui siin piltidel, et kas võib olla nende 6 kant "korkkide" taga need O-rõngad?
mul on siis selline
mul pole siin neid 6-kant võtmeid enne homset õhtut nii et ei saa praegu vaadata.

seda ka et kas mul siis mingi teine mootor kui M50? või on uuem/vanem lihtsalt?

auto suus e36 325 vanos `94a
Janek740
Huviline
Postitusi: 14
Liitunud: 01.10.2006 23:46 01
Asukoht: Padise

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Janek740 »

Direktor kirjutas:mul ka lekib sealt kusagilt a tundub et rohkem mootori ja selle korpuse vaheline tihend, aga võib olla ka mujalt.
hetkel mul see korpus maas.
esiteks mul on see korpus vist natuke teistsugune kui siin piltidel, et kas võib olla nende 6 kant "korkkide" taga need O-rõngad?
mul on siis selline
mul pole siin neid 6-kant võtmeid enne homset õhtut nii et ei saa praegu vaadata.

seda ka et kas mul siis mingi teine mootor kui M50? või on uuem/vanem lihtsalt?

auto suus e36 325 vanos `94a
põhimõte peaks sama olema, ma ka kuskil väljamaa lehel nägin seda varianti ja oli õpetus kuda neid sulgeda...aga muidu korpus sama...
bemmisõber pole, aga peres bemm on...
Kasutaja avatar
Direktor
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 07.08.2006 23:03 45
Peamine sõiduk: BMW E65 LCI
Asukoht: Tartu-Viljandi

Re: E36 M50 õli lekib filtri alt

Postitus Postitas Direktor »

no mina igatahes ei leidnudki sealt kusagilt neid O-rõngaid, puhastasin ära kõik ja panin uue tihendi sinna korpuse ja mootori vahele ja nüüd peab :)
Vasta