E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Spetsiifilisemad arutelud ning nõuanded
Vasta
romulus
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 11.11.2009 10:26 02
Peamine sõiduk: 525d M-Tech

E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas romulus »

Mure siis selles, et tagaluugi klaas hüppab ise lahti. Võtsin tagaklaasi nupu juurest kontakti lahti (see, mis mööda klaasi signaali edasi annab), kui ikka, saatan, mängib :evil: . Pidavat olema standardprobleem, kuid ostinguga leidsin vaid kavalaid viiteid lahti seletamata "nippidele" kuidas veast lahti saada...

On keegi samale murele rohtu leidnud? Nagu juba mainisin, siis klaasi kontakt on lahti võetud, seega nupus ei saa asi olla.
D0N
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 27.01.2009 14:40 51
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas D0N »

Mul oli mingi kuu aega tagasi suurte külmade ajal ka nädalane periood, kus luuk ise lahti kogueg hüppas aga mingist hetkest kadus see viga ise ära ja siiani pole sellist probleemi enam olnud.
E46 330d 2000 a.
Kasutaja avatar
bigpapa
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 20.12.2009 12:21 37

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas bigpapa »

Mul täpselt sama jama autoks siis e46touring 2001, probleemile lahendust pole siiamaani saanud.
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Holari »

Mul on kah klaas puldist avatav, aga vahel tuleb talle kah hoog peale ja siis mõne aja jamab ja siis töötab enamsuajast jälle kenasti.
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Jarlo »

Minu autol oli probleemiks klaasi külge minev elektriühendus...kipub ära ussitama. Proovige seda seal mudida ja vaadake, mis seisus on.
romulus
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 11.11.2009 10:26 02
Peamine sõiduk: 525d M-Tech

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas romulus »

Kuskohas see keremoodul asub ning kas seda progemist saab koduste vahenditega ka teha? Või tarvis ikkagi seda diagnostikaapastraati? Ma oleksin väga rahul ainult puldist avaneva klaasiga...
diislijoodik kirjutas:Mina vihastasin oma eelmise auto peale nii, et otsisin skeemist keremoodulile mineva juhtme välja, lõikasin mooduli psitku juurest läbi ja progesin klaasi puldist avatavaks. Tunnistan, et oli I. Kulibini lahendus, kuid ma ei pidanud BMW tehase toitmist selle triviaalse probleemi lahendamiseks uue lüliti ostmisega eriti arukaks käiguks.
romulus
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 11.11.2009 10:26 02
Peamine sõiduk: 525d M-Tech

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas romulus »

Tartus olen kahjuks.
diislijoodik kirjutas:Liiga palju pikka juttu, kui oled talinast ja nõus veidi füüri laskma, võin ära teha.
D0N
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 27.01.2009 14:40 51
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas D0N »

Ma ei ole kindel kas progremine puldist avatavaks klaasi lahti hüppamise vastu aitab, sest mul avaneb ka klaas ainult puldist aga lahti hüppab vahel sellegi poolest.
E46 330d 2000 a.
Kasutaja avatar
330xd
Huviline
Postitusi: 1
Liitunud: 07.01.2009 10:32 10

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas 330xd »

mul oli sama probleem, asi sai korda kui võtad tagaluugilt katte maha sealt läheb mööda luugi äärt ühenduslint mul oli vasakul üleval nurgas ära ussitanud veits nokitsemist ja asi toimib enam lahti ei hüppa.edu!
Kasutaja avatar
Defu
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 12.04.2009 20:33 26
Kontakt:

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Defu »

Lint? Kas sa võtsid sisemise katte ära, või need katted, mida näed avatud akna puhul? Piisas vaid lindi puhastamisest või tuli midagi vahele leiutada? Kui aega on, võiks pildi teha. :) Oleks suuresti abi, teaks mida otsida ja mida vaadata kui lahti võtmist alustan.
Jube tüütu kui jälle peale hakkab.
E46 Touring - Matu
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Raemees »

Defu kirjutas:Lint? Kas sa võtsid sisemise katte ära, või need katted, mida näed avatud akna puhul? Piisas vaid lindi puhastamisest või tuli midagi vahele leiutada? Kui aega on, võiks pildi teha. :) Oleks suuresti abi, teaks mida otsida ja mida vaadata kui lahti võtmist alustan.
Jube tüütu kui jälle peale hakkab.
Tee siis ise ka pilte kui kord lahti võtad äkki teistele abiks.
Kasutaja avatar
Defu
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 12.04.2009 20:33 26
Kontakt:

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Defu »

Imelik. Linti nägin ma vaid selle eraldi avatava klaasi küljes, välimist poolt puhastanud, kuid küljeslt pole linti tirinud ( et ka teiseltpoolt avada). Kakkusin katte maha, juhme pundar läks mööda piilarit ülesse.
Lõpuks mõtlesin minna siis lihtsama vastupanu teed, ning selle mootori juurest see pistik siis lahti ühendada. Algul tundus kena, kui aga mootori tööle panin. Armatuuris näitab, et luuk on lahti, ning tagumist kojameest ei saa kasutada. :(
On võimalik, et äkki väikse juhtme jupiga mingid klemmid ühendades saab kojamehe toimima ja armatuuri kustu? Neid juhtmeid luugist keresse jne. ei hakkand torkima, pärast ei saa neid kummi kaitmseid tagasi pesadesse või mine sa tea. Pilti ei teinud, luugi sisust, kuna minu jaoks polnud seal avastamist midagi, 2x jooksevad tuledesse, ning ülejäänud kojamehe ja avamis süsteemi juurde.
E46 Touring - Matu
Kasutaja avatar
täpp
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 12.06.2007 18:21 25
Asukoht: hps
Kontakt:

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas täpp »

Kuno_T kirjutas:Liiga palju pikka juttu, kui oled talinast ja nõus veidi füüri laskma, võin ära teha.
Äkki viitsid mõni õhtu ajaviiteks selle jutu siia visata?
Kasutaja avatar
siiim_k
Huviline
Postitusi: 662
Liitunud: 16.11.2011 15:24 18
Asukoht: Järvamaa, Paide

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas siiim_k »

http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=38&t=143976" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagant parema istme seljatoe nurga tõmbad ära(see mis kohe ukse vastu jääb) siis jääb silma üks suht suur juhtmekimp seal üks peenem pruun-punase triibuga juhe mis vajab lõikumist.
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2088
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Chris_P »

http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=228107" onclick="window.open(this.href);return false;
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
Kasutaja avatar
Sinimetslane
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 17.04.2011 22:14 45

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas Sinimetslane »

Hehh... mul kh 2001 touring... ka sama jama... külmadega ei püsind mitte kohe kinni... aga kui siin soojemaks läks kadus ära... noo muidugi mudisin seal neid juhtmeid kh ja üritasin kontakte puhasta(lahti kargas ikka) närvi juba ajas :D... aga sõiduaeg õnneks ei tulnd.. just siis kui kohapeal käis.
Diisliga toodetakse jõudu, bensiiniga võid pintslit pesta
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2899
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas marek555 »

Sinimetslane kirjutas:aga sõiduaeg õnneks ei tulnd.. just siis kui kohapeal käis.
Sõidu ajal ei tule luuk lahti sellepärast, auto liikumse ajal blokeeritakse GM5-te jõudev luugi avamis signaal ja luuki ei avata.
kaurkkk
Huviline
Postitusi: 6
Liitunud: 06.02.2013 11:25 43

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas kaurkkk »

Tagaklaas hüppab lahti nii koha peal seistes kui ka sõites. Väga jama. Võtmega avamine töötab, klaasi küljes olev nupp avamiseks tundub imelikus asendis olevat. Leiab selle vastu abi?
Kasutaja avatar
omgwtf
Huviline
Postitusi: 205
Liitunud: 27.11.2011 18:50 39
Asukoht: Tartu

Re: E46 tagaklaas hüppab ise lahti

Postitus Postitas omgwtf »

Ise sain lõpuks nüüd lahenduseks selle,et lintkaabli ühendusoligi mäda,seal külmaga niiskus vahel,asub klaasi üleval osas plastiku all see ühendus. Lintkaabli ja tavalise juhtme peale mineva ühenduse kate oli mõraga ja seal vesi sees. Sai lint mööda klaasi maha kistud ja peenikesed juhtmed selle asemele sama rada pandud,peale korralik teip sama rada nagu lint jooksis. eelmisel talvel jooksis lüliti vett täis,see sai natsa ümber tehtud ja probleem kadus,see talv kõva külmaga peale pesulat hakkas möll jälle pihta :) Sa uuritud ja pusitud,ning nüüd korras jälle :cool:
E91 330XD
Vasta