Küsimus trahvi kohta

Vaba teema
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Küsimus trahvi kohta

Postitus Postitas MarkoA »

Lihtsalt selline küsimus kas politsei võib teha trahvi toonitud klaaside eest,ilma tumedust mõõtmata.Silma järgi ei ole nagu see täpne mõõtmine.
Politsei peatas auto kinni ja küsis palju teil see läbipaistvus % on,ütlesin et ei tea,kutsuti siis mind autosse ja tehti trahvi.
Kas on õige nii käituda ja kas oleksin pidanud seal lõugama hakkama ja pärast oleksin 3000- eeki trahvi saanud.Hetkel sain kõigest 600-.
Põhi kild oli selles,et tee servas seisis ennem üks uuem 7 ne,kui ma mööda sõitsin,paar minutit hiljem võeti mind maha 7 sega.Kui ma autost välja tulin ,siis see uuema 7 sega vennike tuututas ja lehvitas käega umbes et welcome to the club.Politseil vist täna 7 allergia.
Kasutaja avatar
andrusl
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 18.05.2004 22:18 03
Asukoht: tallinn-saue

Postitus Postitas andrusl »

Esiustel ei tohi minu teada üldse kilet olla,läbi peab paistma vähemalt 70%.Tagaukse klaasid võid kasvõi värviga üle tõmmata.
BMW 523
5022145
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

minu teada ei tohi ka ees üldse kilet olla.
BMW 316iA
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

ees ustel võib kile olla aga 35 % tumendatud ja esiklaas võib olla 30 % tumendatud.
Vot niii

Aga kuna mina ei tea kui tume mul on selle eest ma saingi.
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: Küsimus trahvi kohta

Postitus Postitas jjanno »

Tere
MarkoA kirjutas:Lihtsalt selline küsimus kas politsei võib teha trahvi toonitud klaaside eest,ilma tumedust mõõtmata.Silma järgi ei ole nagu see täpne mõõtmine.
Politsei peatas auto kinni ja küsis palju teil see läbipaistvus % on,ütlesin et ei tea,kutsuti siis mind autosse ja tehti trahvi.
Kas on õige nii käituda ja kas oleksin pidanud seal lõugama hakkama ja pärast oleksin 3000- eeki trahvi saanud.Hetkel sain kõigest 600-.
Põhi kild oli selles,et tee servas seisis ennem üks uuem 7 ne,kui ma mööda sõitsin,paar minutit hiljem võeti mind maha 7 sega.Kui ma autost välja tulin ,siis see uuema 7 sega vennike tuututas ja lehvitas käega umbes et welcome to the club.Politseil vist täna 7 allergia.
Ei loe Su tekstist välja, aga kas Su aknad on kiletatud või tehasetooniga? Kui on kiletatud, siis kas see kiletus on ka protokollis märgitud? Tehasetooni läbipaistvus peaks mahtuma sinna 70% sisse. Üldiselt tundub see trahv küll olevat ääretult alusetu. See oleks sama hea nagu teha trahv kiiruse ületamise eest silmaga vaatamise järgi.

jJanno@tehasetoon
exTouring
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

teine küsimus veel kus kohas ma saan oma klaaside läbipaistvust mõõta.
Klaasid on mul nii tehase toon kui ka turva kile.

Olen ka Jjannoga samal arvamusel ,et silma järgi ei saa nagu midagi mõõta.Sellepärast küsingi arvamust kas tasub üldse selle trahvi pärast jamama hakata ,et vaidlustada seda silmajärgi mõõtmist.
Viimati muutis MarkoA, 17.02.2005 12:21 45, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
andrusl
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 18.05.2004 22:18 03
Asukoht: tallinn-saue

Postitus Postitas andrusl »

Ülevaatuspunktides peaks aparaadid olemas olema.
BMW 523
5022145
Harley
Huviline
Postitusi: 73
Liitunud: 02.11.2004 19:26 36
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Harley »

Kas sul siis kiletanud klaasid jah?
Kasutaja avatar
kaimor
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 30.11.2003 18:38 41
Asukoht: Rae vald Jüri

Postitus Postitas kaimor »

kui päris aus olla siis sul on ju ikka päris tumedad küljeklaasid!
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

kaimor kirjutas:kui päris aus olla siis sul on ju ikka päris tumedad küljeklaasid!


Ei ole

sa vist ajad pada :D
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Esimeses postituses on sul välja toodud trahvi summa (600.-), see tähendab et sulle tehti kohapeal kiirmenetlus e. sa olid ise rikkumisega nõus. Mitte nõusoleku korral teostatakse üldmenetlus, kohapeal protokoll ja otsus hiljem e. saad ennast enne otsuse tegemist kaitsta.
Ilmselt kiputakse mõningate ametnike poolt kasutama võtteid - a la kohapeal teeme sellise summa, hiljem üldmenetluse käigus aga juba krõbedama summa.
Aga jah oli kuidas oli, nende ametnike käitumine oli kindlalt vale jaarvan et saad ka selle kiirmenetluse otsuse edasi kaevata nt. protseduurireeglite mittetäitmise osas (trahvi määramine tegelikku läbipaistvust kontrollimata).
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Aga kui ma selle trahvi edasi kaeban ja mind ikkagi süüdi tunnistatakse kas ma pean siis ka krõbedama summa välja käima või jääb trahv samaks.
Ja kui arvatakse ,et ametnikud eksisid kas siis trahv tühistatakse.
Mul sellised küsimused seepärast et,pole nagu eriti trahvidega kokku puutunud.
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

saad selle mis määratakse.. siis see 600 mis said enam ei loe
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Ma arvan et trahv tühistatakse, kuna reaalset läbipaistvust ei kontrollitud. Toon näieks kiirusemõõtmise. Trahvi määramisel pannakse kirja ka seadme andmed, millega kiirust mõõdeti (peab olema taadeldud). Sarnaselt peaks toimima ka klaasi läbipaistvuse puhul. Pole ju kasutatud ühtegi mõõteriista - see ongi põhiargument.
Kasutaja avatar
Kix
Huviline
Postitusi: 134
Liitunud: 17.09.2004 10:07 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kix »

üldiselt on nii, et kui sa paberile juba alla kirjutasid, siis olid sa sel hetkel ka nendega nõus, kahjuks. alati on õigus kirjutada nõusoleku asemel dokumendile alla, et ei ole kiirusega, trahviga, millega iganes nõus ja allkiri. edasi kaebamisega on jah nii, et kui nad seal ikka leiavad (ma arvan, et ka leiavad), et sa olid siis nõus ja väänavad sulle veel suurema trahvi, siis jah, see 600.- unusta kohe ära.
ülevaatuspunktides on selline aparaat täiesti 100% olemas! mul tuttav käis ülevaatust tegemas ja ei saanud läbi, kuna esiklaasil oli turvakile ja see olla olnud lubatust tumedam. nuta või naera... tema nuttis kusjuures.
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Kiletatud võivad klaasid olla ! Minul on näiteks turvakiled klaasidel , ning need on ka pisut parema päikesefiltriga kui esimese astme toonkile.
Jah selle allkirjaga on teised lood , alati vaata millele alla kirjutad , mina ei ole mitte kunagi kusagile alla kirjutanud peris mitu aastat ja ei ole ka probleeme olnud.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Liikluspolitsei võib silma järgi enda riista pikkust mõõta mitte kiirust või klaasi läbipaistvust. Kaeba asi edasi eganad suuremat trahvi teha saa ja politseiga on lihtne neil pole kohtukulusi. riigilõivu pead ainult maksma see mingi 30 eeku.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Mina arvan, et mõttekam oleks ennem kuskil lasta see klaasi toon ära kontrollida, kui mahub lubatud piiridesse, siis kaeba edasi, kui ei mahu siis ei tasu torkima hakata, kuna ma olen üsna kindel, et pärast nad kontrollivad selle sul niivõinaa ära...
Kaidos
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 03.06.2003 17:10 11

Postitus Postitas Kaidos »

See, et sa allkirja andsid, ei tähenda mitte midagi. Kui sa aga 15 päeva jooksul edasi ei kaeba, siis pole midagi teha. Kui edasi kaebad, siis tõenäoliselt trahv tühistatakse. Autot keegi kusagile mõõtmisele kindlasti ei kutsu, selleks ole mingit alust.
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Isegi kui nad oleksid mõõtnud, siis see ei kehtiks, kuna nad pole kvalifitseeritud mõõtjad :)
Või võeti juba mingi seadus vastu?
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
hanno kirjutas:Isegi kui nad oleksid mõõtnud, siis see ei kehtiks, kuna nad pole kvalifitseeritud mõõtjad :)
Või võeti juba mingi seadus vastu?
See muutus juba tagasi.

jJanno
exTouring
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

üks küsimus veel, kui politseinikud peatavad mind kinni ja tahavad trahvi teha toonklaasi eest ning neil pole mõõteriistasid siis nad ei saa seda teha või.Kui neil ei ole kas nad kutsuvad kusagilt siis mingisuguse patrulli kohale kellel on see mõõteriist.Sest minuarvates ei tohi politseinikud selle eest trahvi teha vaid saavad saata kordusülevaatusele.Või on vahepeal midagi jälle muutunud seadustes.
Kasutaja avatar
Ain
Huviline
Postitusi: 3229
Liitunud: 13.10.2003 22:19 20
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ain »

Olen sinuga täitsa nõus, nad oleks pidanud sind kordusülevaatusele saatma või on siis asi tõesti vahepeal muutunud?
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kas paigaldatud turvakile on toonitud või tavaline läbipaistev?
Mine kuhugi TÜV punkti, lase ülevaatus teha, selle käigus lase läbipaistvus % ära mõõta. Vastu saad paberi, et auto vastab EV kehtivatele tehonõuetele ja siis trahvi vaidlustama!
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

seda ma teen kohe esimesel võimalusel ja annan kohe teada mis edasi sai.Mulle ei meeldi kohe see isetegevus.Vähemalt hea asi on see ,et nad kohe 3000-ei väänanud
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Marko kas sa sel teemal mitte ei rääkinud kui auto ostsid ?? , sa ju ise teadsid ja ootasid seda ju ammust ajast ja nüüd.... :P
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

MarkoA kirjutas:üks küsimus veel, kui politseinikud peatavad mind kinni ja tahavad trahvi teha toonklaasi eest ning neil pole mõõteriistasid siis nad ei saa seda teha või.
Kas see mitte nii pole, et ilma mõõtmisseadmete pole neil midagi öedla? Mis alusel nad sind ülevaatusele saadavad, kui nad pole tõestanud, et läbipaistvus alla normi.
Võin eksida ka, sest endal pole vajadust selliseid sätteid täpsemini teada.
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Tuhnisin natuke seadusandluses e. täpsemalt Majandus- ja kommunikatsiooniministri määruses "Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundile ja varustusele esitatavad nõuded".
Nõuded: 1) tuuleklaasi läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 75%, v.a DOT tähisega tuuleklaas või enne 1985. a valmistatud sõiduki tuuleklaas, mille läbipaistvus juhi vaateväljas peab olema vähemalt 70%. Tagumises asendis oleva juhiistme seljatoest eespool asuvate sõiduki külgakende läbipaistvus peab olema vähemalt 70%, sõltumata nende valmistamise aastast. Kui tagaakna läbipaistvus on alla 70%, peavad sõiduki mõlemal küljel olema tahavaatepeeglid;
Kontrollimine: valguse neeldumismõõdiku ja vaatlusega.
Vähemalt on öeldud et kontrollitakse neeldumismõõdiku ja vaatlusega - aga mitte ainult vaatlusega :)
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

ise olen käinud mõõtmas kuna tahtsin ka omale ette turvakilet panna ja tulemus oli negatiivne ülevaatuspunktis lasin mõõta originaal klaasiga esimestel on nats ju tehasepoolne sinakas ve midagi sellist ent läbipaistvusega oli nii 3% jäi normist puudu ja kui isegi lihtne täiesti valge kile veel vahele panna siis enam normis ei ole. Sinu juhtumi korral kindlasti vaidlusta ja sa võidad sest keegi ju ei mõõtnud nagu sa väitsid
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Veel ühtteist politsei kodulehelt KKK alt:
Mis karistus on ette nähtud, kui autol on klaasid tumedamad kui lubatud?
Sellisel juhul on kolm võimalust: politsei teeb Teile hoiatuse; saadab Teid erakorralisele ülevaatusele või teeb trahvi ja saadab erakorralisele ülevaatusele ka. Konkreetne otsus sõltub paljudest asjaoludest, näiteks kas panite toime ka muid rikkumisi jne.
Paistab et lihtsalt rahatrahvi varianti üldse pole st peab kaasnema alati ka kordusülevaatusele saatmine. Seega on politsei seekord päris mitme asjaga puusse pannud ja igal juhul tasub väärtegu vaidlustada.
Vasta