Autode lõhkumine neist üle joostes

Vaba teema
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Autode lõhkumine neist üle joostes

Postitus Postitas M. »

Tallinna kesklinnas autot parkides märkasin, et keegi oli minu masinast konkreetselt üle kõndinud. Muidu masin terve, kuid kapott rikutud. Enda mure oleksin võinud enda teada jätta, kuid täna märkasime ka sõbra autol jalajälgi. Arvatavasti on tekkinud mingil kambal jällegi ebaterve huvi huligaanitseda. Ühesõnaga silmad kõrvad lahti ja kui midagi näete, siis karistage ka minu poolt. Ilusat suve teile.
Kasutaja avatar
Toots
Huviline
Postitusi: 1367
Liitunud: 16.12.2005 00:01 45
Peamine sõiduk: Peamine sõiduk ei ole bmw. Pühapäev: e34 550i V12
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Postitus Postitas Toots »

Raportis või krimis näitas kahte lammast,kes kätte saadi sellise teo pealt,millal sul see asi oli?
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Aeg-ajalt on kuulda olnud sellest varemgi. Näiteks mu taadi Suzukist jalutati ca 10a tagasi Reaalkooli ees üle, kapott, katus ja pagassiluuk olid ikka korralikult mõlkis.

Seal politseisaate klipis näitas nende kinnipüütud värdjate ohvrit, tollel oli ka katuseservas sügav jalajälg, nagu meelega sisse hüpatud vms.
730iA e32 138kW 12/1992
no_name
Huviline
Postitusi: 544
Liitunud: 17.02.2008 15:49 18
Asukoht: igalpool

Postitus Postitas no_name »

kuu aega tagasi oli terve spordi t2nava autodest yle joostud. eks need samad kutid on...kahju et k2tte ei ole saanud veel.
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas Henri. »

MartenL-il oli sama teema oma E46 kupeega ju, ning kordategemine läks üle 30k maksma :shock:
Kasutaja avatar
M.
Huviline
Postitusi: 47
Liitunud: 12.03.2007 00:35 54

Postitus Postitas M. »

Minul juhtus asi siis 17 kuupäeval see asi ja Estonia kandis. Rohkem paneb kiruma see, et kahjustused sain piisavalt nii kenasti välja lükata ja vahatada, et kaugelt on täitsa kobe, kuid mitte piisavalt. Oleks midagi kapitaalselt häirivat, siis laseks korda teha, kiruks ühe korra, kuid nüüd arvatavasti vaatan iga päev, et peaks vist ikka värvima.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Krt kas tattidel tõesti enam muud teha ei ole???? :shock: :evil:
Küll joostakse üle, küll kallatakse hapet peale ja mida iganes veel!!!
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Peab ju huvitav olema, et sõpradele kiidelda. Aga mul on näiteks kive kapotile pandud... :roll:
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
aamdnil
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 02.01.2008 16:31 04
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aamdnil »

Veidi OT

Mul visati aasta tagasi Punasel tänaval sõites mingist majaaknast kivi kapotile... Kena värvikahjustus ning täiesti arvestatav mõlk lisaks.
If a key opens lots of locks, then it's a master key. But if a lock is opened by lots of keys, then it's a shitty lock.
Lauri_R

Postitus Postitas Lauri_R »

AARE530 kirjutas:...küll kallatakse hapet peale...
Seda kuulen küll esimest korda :o
foxy007
Huviline
Postitusi: 1321
Liitunud: 31.01.2005 22:28 34
Asukoht: Tallinn, Kose

Postitus Postitas foxy007 »

happe valamine oli ju Pärus vist...mingi paar kuud tagasi!
Mercedes- Benz V250 - 2016
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Just. Leidsin ka mingi lingi.
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas Kalev »

Mul ükskord mängisid tatid kaarte pemmi kapoti peal :shock: kolm väikest kaabakat lebotasid kapoti peal... :evil: kirves oli ka käes kui noomima läksin. Algul veel tuli kobinat ka aga kui kirvest nägid ja minu kurjasid ja vihaseid sõnu kuulsid pidid ahvid lendu tõusma. Tuleb kõvasti sõimata ja ähvardada, kui niisama mögised leiad hommikul "leegid" küljepealt :evil: 1 oli kusjuures tüdruk... Oi ma olin vihane :evil:
F11
Kasutaja avatar
BreeZe
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 02.01.2003 21:46 05
Asukoht: BMW E30 325i Touring

Postitus Postitas BreeZe »

Tööga seoses vaja vanalinnas üsna palju ringi liikuda ning olen isegi näinud, kuidas pargitud autodel järjest tagaluuk, katus ja kapott mõlkis on. Eks linnas liigub pidevalt joobes ajudeta seltskondi ringi ning seetõttu ka parkimine tänavale on nädalavahetusel üsnagi riskantne.
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas skyline »

Selline käitumine on igati taunitav ning karistamist vääriv kui auto on korralikult pargitud.

Ca 15 aastat tagasi sai Saksa kanalilt nähtud klippi kus intervjueeriti meest kes põhimõtteliselt kõndis üle kõnniteele valesti pargitud autodest.
Sellise tegevusega olen ma 100% päri, eks ole selle foorumi lugejate hulgas kindlasti ka neid kes pargivad pidevalt kõnniteedele või muul viisil parkimiskorda eirates ja jalakäijate liikumisvabadust piirates. Mõni loll ei õpi korrektselt parkima muidu kui vaid läbi oma rahakoti.
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

skyline kirjutas:Selline käitumine on igati taunitav ning karistamist vääriv kui auto on korralikult pargitud.

Ca 15 aastat tagasi sai Saksa kanalilt nähtud klippi kus intervjueeriti meest kes põhimõtteliselt kõndis üle kõnniteele valesti pargitud autodest.
Sellise tegevusega olen ma 100% päri, eks ole selle foorumi lugejate hulgas kindlasti ka neid kes pargivad pidevalt kõnniteedele või muul viisil parkimiskorda eirates ja jalakäijate liikumisvabadust piirates. Mõni loll ei õpi korrektselt parkima muidu kui vaid läbi oma rahakoti.
Ei nõustu kuidagi. Ise küll valesti ei pargi (v.a. tööautot kauba laadimiseks paariks minutiks), aga kellegi vara kallale minekut ei pea õigeks.
Pidevalt valesti parkijatel nt paar rehvi tühjaks lasta, see oleks vast mõistlikum.

Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
730iA e32 138kW 12/1992
Kasutaja avatar
Maris
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 18.01.2007 16:12 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Maris »

mul oli elmine aasta kokkupuuteid autodes üle kõndimisega. eramaja ette pargitud autost veel, täiesti rahulikus kandis. aga kus tegijaid, seal nägijaid. ühesõnaga poisike (18a :roll: ) nuttis järgmine päev ukse taga kui talle arve esitati :lol:
Kui pöörad näo päikese poole, jäävad varjud seljataha.
E53 X5 4,6is
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

V2ike_Suur kirjutas:Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
Kui kõnniteel valesti parkival autol on parkimistasu makstud, ei tee Lühisteenused selle autoga küll midagi...
Kasutaja avatar
Maris
Huviline
Postitusi: 478
Liitunud: 18.01.2007 16:12 01
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Maris »

Anti kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
Kui kõnniteel valesti parkival autol on parkimistasu makstud, ei tee Lühisteenused selle autoga küll midagi...
ära ütle, pärnus on küll munitsepaalpolitsei liikvel, kes käib trahvimas..
Kui pöörad näo päikese poole, jäävad varjud seljataha.
E53 X5 4,6is
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

Anti kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
Kui kõnniteel valesti parkival autol on parkimistasu makstud, ei tee Lühisteenused selle autoga küll midagi...
Vabalt teeb. Ntks siis kui Kaubamaja taga parkimine ära keelati, siis järgmisel päeval peale märkide paigaldamist viidi massiliselt parkimiskellade ja -piletitega autosid minema.
730iA e32 138kW 12/1992
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MartenL »

akibo kirjutas:MartenL-il oli sama teema oma E46 kupeega ju, ning kordategemine läks üle 30k maksma :shock:
Jah. 34k
Anti
Huviline
Postitusi: 737
Liitunud: 02.10.2002 13:25 52
Peamine sõiduk: Sarvedeta troll
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Anti »

V2ike_Suur kirjutas:
Anti kirjutas:
V2ike_Suur kirjutas:Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
Kui kõnniteel valesti parkival autol on parkimistasu makstud, ei tee Lühisteenused selle autoga küll midagi...
Vabalt teeb. Ntks siis kui Kaubamaja taga parkimine ära keelati, siis järgmisel päeval peale märkide paigaldamist viidi massiliselt parkimiskellade ja -piletitega autosid minema.
Ühisteenustel on õigus vaid viivistasu otsuseid kojamehe vahele panna. Teisaldamisteks jmt. on juba muid ametnikke neile lisaks vaja.
Kasutaja avatar
IvoM
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 05.04.2006 21:05 27
Peamine sõiduk: BMW G20 320d Xdrive M sport 2019a.

Postitus Postitas IvoM »

V2ike_Suur kirjutas:
skyline kirjutas:Selline käitumine on igati taunitav ning karistamist vääriv kui auto on korralikult pargitud.

Ei nõustu kuidagi. Ise küll valesti ei pargi (v.a. tööautot kauba laadimiseks paariks minutiks), aga kellegi vara kallale minekut ei pea õigeks.
Pidevalt valesti parkijatel nt paar rehvi tühjaks lasta, see oleks vast mõistlikum.

Aga kuna Tallinnas saavad ühisteenused oma tööga liigagi hästi hakkama (karistada saavad vahest ka korrektselt parkijad), siis pole see vist asi, mille pärast meie muretsema peaks.
Kas rehvi tühjaks laskmine pole vara kallale minemine?
G20 320d xdrive MSport '19
E38 725tds '96
E30 318i '88
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

õhk rehvis ei tohiks kellegi oma olla :D

olen siiski seda meelt, et kui tõesti pargitakse keset kõnniteed või mujal ja see takistab normaalset liikluse kulgu, siis andku minna. mina ei põe selle "isikliku vara" pärast eriti, kuna olen ise parkimisel arvestav teisetega ja ei jää kusagile risti-põiki töllama. ja kui pärast ei meeldi, mine menti. saad omakorda valesti parkimise ees, kuna minu mälu järgi peab jääma ruumi jalakäijale 1.5m.

samas olen täiesti nõus ka füüsilise noomitusega, mida võidaks kohandada autodest üle trampijatega vahele jäämisel.
jaaHah
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

SpikeBMW kirjutas:õhk rehvis ei tohiks kellegi oma olla :D

olen siiski seda meelt, et kui tõesti pargitakse keset kõnniteed või mujal ja see takistab normaalset liikluse kulgu, siis andku minna. mina ei põe selle "isikliku vara" pärast eriti, kuna olen ise parkimisel arvestav teisetega ja ei jää kusagile risti-põiki töllama. ja kui pärast ei meeldi, mine menti. saad omakorda valesti parkimise ees, kuna minu mälu järgi peab jääma ruumi jalakäijale 1.5m.

samas olen täiesti nõus ka füüsilise noomitusega, mida võidaks kohandada autodest üle trampijatega vahele jäämisel.
hea suhtumine, kui keegi pargibki kuskil kollase joone peal ja mulle ette ei jää siis suht kama, sellepärast ei läheks eluski teise vara kallale vandaalitsema.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

SpikeBMW kirjutas:õhk rehvis ei tohiks kellegi oma olla :D

olen siiski seda meelt, et kui tõesti pargitakse keset kõnniteed või mujal ja see takistab normaalset liikluse kulgu, siis andku minna. mina ei põe selle "isikliku vara" pärast eriti, kuna olen ise parkimisel arvestav teisetega ja ei jää kusagile risti-põiki töllama. ja kui pärast ei meeldi, mine menti. saad omakorda valesti parkimise ees, kuna minu mälu järgi peab jääma ruumi jalakäijale 1.5m.

samas olen täiesti nõus ka füüsilise noomitusega, mida võidaks kohandada autodest üle trampijatega vahele jäämisel.
Päris hästi võtab selle jura kokku lõik "minu mälu järgi". Sa isegi ei tea mismoodi on õige või mismoodi vale aga omakohut mõistma oled juba valmis :)
See, kas sina arvad, et on valesti midagi, on teisejärguline. Kutsu politsei - politsei teab täpselt, kas on valesti või ei ole. Äkki sa mäletad valesti ... mis siis?
Trahv valesti parkimise eest on ikka väga erinev asi võrreldes auto kallal vandaalitsemisega. Ja õhu rehvidest välja laskmine on huligaansus, kui sellega kahjustatakse rehvi/velge, siis ilmselt kahju ületab ka 1000 krooni piiri ja sa ometi ei taha veel kriminaalasja endale kaela?
Las õigust mõistavad ikka vastavad organid. Kodaniku kohus on siiski takistada isiku ja vara vastaseid kuritegusid mitte hakata ise õigust mõistma umbes mälu järgi.
Indrek
Kasutaja avatar
ats87
Huviline
Postitusi: 1020
Liitunud: 11.07.2005 23:15 40
Peamine sõiduk: Subaru Forester '15
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ats87 »

Hm, isegi meil väikses Kuressaares oli selline juhtum, kus sõber hommikul avastas, et tema bemaril päris mitmed jalajäljed jooksid üle auto. Väga **** ikka kui nii tehakse, sellised kätte saaks rsk.
Teised paharetid on kassid veel, kes libisevad ja võivad küüntega päris korralikult pahandust teha auto värviga. Ja muidugi on veel toredaid tegelasi, kes muuseas võtmega tõmbavad.
Kasutaja avatar
Raul_A
Huviline
Postitusi: 927
Liitunud: 02.12.2007 22:26 37
Peamine sõiduk: BMW 735iA
Telefon: 358406813770
Asukoht: Tartu - Elva - Helsinki - Espoo

Postitus Postitas Raul_A »

vabandan. värskendasin oma mälu.

peatukk 13. PEATUMINE JA PARKIMINE

§ 141. Asulateel tuleb sõiduk peatada või parkida sõiduteel selle parempoolse ääre lähedal või parempoolsel teepeenral nii, et jalakäijale jääks teepeenral vabaks vähemalt 0,75 m laiune käiguriba. Sama korra kohaselt tohib asulas sõidukit peatada ja parkida ka tee vasakul poolel ühesuunalisel teel ja sellisel kahesuunalisel teel, mille keskel pole trammiteed ning kus mõlemas suunas on üks sõidurada, mida teineteisest eraldab katkendjoon või mille puudumisel sõidutee on alla 9 m lai, arvestamata sõiduteelaiendina ehitatud parklat.



pean vist uuendama oma teadmisi LE-st ja LS-ist.

teades-tundes eesti "kõrgema" võimu organeid, onnivad nad kusagil põõsas kõne peale edasi ja peedistavad helkurita jalakäijaid päise päeva ajal.
kas sind ei ajaks kettasse, kui pead mingi ahvi pärast lapsevankriga keset sõiduteed kebima, et pealelõunast jalutuskäiku jätkata??? oleks siis selliseid vendi mõni üksik, aga kui teeb üks, siis arvab teine, et tema tohib kaa nii parkida, ja siis kolma ja nii edasi...
ok. tõesti omal käel ei hakka midagi väga anaalset korda saatma, kuid juhuse korral olen märkuse teinud autojuhile, kes selle peale lööb silmad maha, ütleb heal juhul "mh" ja sõidab minema.
iga jumala kord ei viitsi oodata omanikku, et märkus teha.
küll aga peaks jätma kojamehe vahele vihje LE uurimise kohta.

Raul
jaaHah
Kasutaja avatar
ziilike-uduz
Huviline
Postitusi: 154
Liitunud: 09.05.2007 16:51 41
Peamine sõiduk: 325Ti
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas ziilike-uduz »

Naabripoisil joosti üle e34-ja katuse kuna auto nina oli risti kõrvaloleva kõnniteega. :roll:
Ei ole sündinud mehaanik
Kasutaja avatar
Hendrik
Huviline
Postitusi: 166
Liitunud: 02.04.2003 17:53 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hendrik »

SpikeBMW kirjutas:olen siiski seda meelt, et kui tõesti pargitakse keset kõnniteed või mujal ja see takistab normaalset liikluse kulgu, siis andku minna. mina ei põe selle "isikliku vara" pärast eriti, kuna olen ise parkimisel arvestav teisetega ja ei jää kusagile risti-põiki töllama.
Täiesti haige inimese loogika. Las ma arvan - kui jalakäija läheb vales kohas üle tee, siis sa annad gaasi ja üritad inimesele otsa sõita, et anda talle "õppetund" selle kohta, kus üle tee minnakse.
Vasta