LE tõlgendamine

Vaba teema
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

kui mina 7a tagasi lubasid tegin, oli ka pilt meeste osas nutune. Koolieksamilt ei saanud pooled vennad läbi, sõidueksamil oli 5 naist ja 1 mees ja arvake ära, kes läbi EI saanud...

Siinkohal räägiksin teile ühe loo, kuidas ükskord oleks vähemalt 1 inimene surma saanud ja mina selles osaliseks jäänud...
Sõitsin Valga maanteel suunaga Tartu poole. Mingil hetkel jäi mulle ette 75ga sõitev masin. Vaatan - ahhaa, topeltjoon, järelikult mööda sõita ei tohi, võtsin hoo maha ja kulgesin tema taga. Minu taga oli veel 2 või 3 autot. Siis näen, et topeltjoon lõpeb, panin suuna sisse ja hakkasin möödasõitu sooritama. Ja siis vaatasin alles peeglisse... Üks ajuinvaliid oli hoolimata topeltjoonest neljanda rauda lükanud ja tuli lennukalt minu tagant. Kuna ma ei vaadanud peeglisse ja keerasin talle ootamatult ette, siis tegi too ajuinvaliid järsu liigutuse ja keeras rooli vasakule jõnksati! Õnneks toimus kõik lõigul, kus oli lisarada bussipeatuse tarbeks, vastasel juhul oleks vend 100ga vähemalt põllu peal olnud. Kohe, kui jobu märkasin, tõmbasin tagasi oma ritta ja võtsin hoo maha. Mõtlesin esiti vennale järele sõita ja teda jälitada, kuni ta autost välja tuleb ja lihtsalt peksa anda. piix selline.

Ma ei tea tänaseni, kes süüdi oleks jäänud, aga see ei olegi oluline. Ma ei taha mõelda, mis oleks minust saanud, kui keegi tõesti selles nõmedas olukorras surma oleks saanud... see oleks kogu eluks mind saatma jäänud ja tõenäoliselt oleksin praegugi psühhiaatrite valvsa pilgu all.

Paraku on topeltjoon Eesti maanteedel sama hea kui metskitsepabulad, kedagi ei koti ja pohhuilt sõidetakse üle.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Elli, sul on täitsa õigus- ise ma näiteks eales ei teeks möödasõitu kohas, kus on pidev joon, isegi kui oleks võimalik.

Aga teema pealkirjas kajastatavate isikute kohta on ka üks lugu pakkuda.
Nimelt möödunud aasta lõpus nägin ühte TÕSIST ajuvärdjat, kelle peale end konkreetselt roheliseks vihastasin :evil:

Sõistime kahe rekkaga Pärnu poolt Paide poole, ajasime rahulikult lällaris juttu, kui peeglisse üks huvitav asi tekkis- nimelt- pime kurv, ristmik maanteel, kus on sada pidevat joont, ning üks debiilik hakkas kaubikuga mööda suruma, ma näitasin vasakut suunda, et kus sa **** lähed, üks metsarekka tuli veel vastu, tõmbasin veel tee ääre poole, tulin sellele idikale veel vastu, et päris laubakat ei tuleks (kui see debiil mööda hakkas sõitma, oli vastutulev rekka minust nii 100m kaugusel :evil: ), ja ei midagi vaja ikka minna :evil:
Eessõitvale kolleegile hõikasin lällarisse, et ära lase mööda kui tuleb tagant. Reims näitas vasakut suunda ka, ka talle tuli VÄGA LÄHEDAL teine auto vastu- ja täpselt samamoodi kaubik, suunda näitamata (kuigi see pole hetkel point) lihtsalt surus mööda :evil:
****, mina igatahes võtsin vastu otsuse, et igasugu debiilide pärast ei hakka mina end, oma rekkat ja koormat ohustama, selle nimel, et mingi piix puhtalt minema saaks :evil:
Ei ole pahatahtlik, aga krt sellistest küll kahju pole kui kasti sõidavad end :evil:
Kui sõita ei oska, siis selliste koht ei ole maanteel :evil:
Ma ei saa aru, see vend oli küll nagu mingi laksu all v midagi, aga noh, kaubikujuhid ongi pahatihti sellised lontrused :evil:
Olen üldiselt rahulik kuju, kuid see **** ajas küll ikka niii kettasse kui üldse saab ajada- ma vihkan idiootsusi ja idioote liikluses :evil:
Kasutaja avatar
darklight
Huviline
Postitusi: 1427
Liitunud: 08.07.2007 23:27 55

Postitus Postitas darklight »

Elli kirjutas:, panin suuna sisse ja hakkasin möödasõitu sooritama. Ja siis vaatasin alles peeglisse...
peeglisse võiks ikka igakord enne möödasõitu vaadata, olgu jooned millised tahes. mõnikord võib seljatagant kasvõi mõni operatiivauto või mis iganes tulla, ei saa ju nii üheselt mõelda, et siin on topelt joon, järelikult võin 101% kindel olla, et mitte kedagi tagant ei tule (ja kui tuleb siis on eriliselt paha ja debiilik, kes peakski ennast kasti sõitma :| ei käi sinu posti kohta, aga mulle jääb sügavalt mõistmatuks, miks selliseid asju kellelegi üldse soovitakse vaid lk rikkumise pärast) :roll:
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Elli kirjutas: Siis näen, et topeltjoon lõpeb, panin suuna sisse ja hakkasin möödasõitu sooritama. Ja siis vaatasin alles peeglisse... Üks ajuinvaliid oli hoolimata topeltjoonest neljanda rauda lükanud ja tuli lennukalt minu tagant. Kuna ma ei vaadanud peeglisse ja keerasin talle ootamatult ette, siis tegi too ajuinvaliid järsu liigutuse ja keeras rooli vasakule jõnksati! Õnneks toimus kõik lõigul, kus oli lisarada bussipeatuse tarbeks, vastasel juhul oleks vend 100ga vähemalt põllu peal olnud. Kohe, kui jobu märkasin, tõmbasin tagasi oma ritta ja võtsin hoo maha. Mõtlesin esiti vennale järele sõita ja teda jälitada, kuni ta autost välja tuleb ja lihtsalt peksa anda. piix selline.
Siit ka moraal, et ennem möödasõidu sooritamist vaata alati peeglisse ja veendu manöövri ohutuses. Ilmselt sõimab tema sind samasuguseks ajuinvaliidiks kuskil mujal foorumis ;) Sama jabur loogika, et kui on paremakäe ristmik, siis pole mõtet vasakule vaadata.
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

See ei ole tegelt moraal, see on ka LE sätetes kirjas, et enne manöövri sooritamist tuleb veenduda manöövri ohutuses, mida kindlasti ei tee eelpoolnimetatud tunnustega ajukääbikud, kes ei tunnista ei pidevat joont, keelumärke, suunatuld ega punast foorituld- kõikide nende faktorite eiramine ei kuulu just manöövri ohutuses veendumise alla :idea:
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Njah, endalgi on tulnud ette selline olukord, kus teen möödasõitu - ees on rekka ja selle taga veel üks auto. Ja kui olen selle rekka taga oleva autoni jõudnud,mitte veel möödas, siis reastub see ootamatult mulle otsa...kui oleks keegi vastu tulnud,siis ma ei tea mis oleks juhtunud...ei olnud pidev joon maas muide. Niie t peeglid on ikka asja pärast, ma ei julge kunagi reastuda enne, kui olen veendunud kiire kõrvale ja peeglissevaatamisega, et see on ohutu.
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

See on nagu eelmine nädal Pärnus, kui üks siksiga vana karvik täpselt samamoodi tegi, laks suund sisse ja hakkab tulema... Penskaritel seal ülakorrusel küll enam kõik päris korras pole.
Igatahes, isegi kui linnas sõidan ja peaks sattuma kõrvale mingile penskarile või niisama mingile juhile, kes sõidab, nina vastu esiklaasi ja esiistme seljatugi paistab poole esiukse klaasi pealt, siis teen küll, et kähku sealt kõrvalt minema saan- ei usalda sellised, et nende kõrval sõita.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Selle penskarite jutuga on üks selline lugu, et mul kodukandis sõidab üks vanem meesterahvas, kelle kodutee ristub ühe peateega. Asja nali on see, et see sama vanamees sõna otseses mõttes mitte ühtegi korda ei vaata, kas peateelt tuleb kedagi või mitte- sellise hooga, millega tuleb kõrvalteelt, pöörab ka peateele, sõites teistele ette. Tal see nagu tavaks juba saanud nii käituda :shock:
Isa on pidanud mitu korda imemanöövreid tegema et avariid vältida!
Sellised tuleks küll tõsiselt liiklusest kõrvaldada.
2000 a. 320d, e46
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

AARE530 kirjutas:See ei ole tegelt moraal, see on ka LE sätetes kirjas, et enne manöövri sooritamist tuleb veenduda manöövri ohutuses, mida kindlasti ei tee eelpoolnimetatud tunnustega ajukääbikud, kes ei tunnista ei pidevat joont, keelumärke, suunatuld ega punast foorituld- kõikide nende faktorite eiramine ei kuulu just manöövri ohutuses veendumise alla :idea:
- olen sõitnud üle pideva joone
- olen eiranud keelumärki
- olen mitte näidanud suunda
- olen sõitnud läbi punase fooritulega

Parasjagu kas siis tahtmatult või mõningal juhul ka tahtlikult mingi põhjusega. Ütle nüüd, et sa ise pole neist neljast midagi rikkunud! Kindlasti oled! Seega oled ajukääbik nagu mina ja kõik need kellest eelpool juttu on olnud, kuna ühelgi juhul ei saa väita, et need ajukääbikud teatud olukordades kirjeldatud rikkumisi pidevalt ja tahtlikult sooritavad. Kõigil juhtub ja vahel läheb ka õnnetult ning keegi saab haiget või lausa surma. That's life!
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Kui alustad möödasõitu katkendliku joonega, siis pideva joone alguses, manöövri lõpus sa ei katkesta ju möödasõitu näiteks, seega see on andestatav- pideva joone piirkonnas ei alusta ma möödasõitu näiteks. Punase tulega ma ristmikku ei ületa, välja arvatud juhul, kui see on LEga lubatud, sisaldades rohelisega ristmikule välja sõitmist ja vastassuunast otse ja paremale liikujate üle laskmist. Keelumärk- oleneb, KUI keelumärk see on, telliskivi ma kindlasti ei eira. Suunatuli ununeb mul ÜLIHARVA.

Võtame näiteks suunatule- kui ma ikka näen, et keegi mul ees mitu kilti linnas on sõitnud ja ühtegi korda ümberreastumistel suunda ei näita, veel enam, kui ta minu taga on sõitnud ja ma ei ole peeglist kordagi vilkumist näinud, isegi kui mul endal vilgub, siis selliseid pean ma küll ajukääbikuteks.

Arne, silmas pidasin just neid ''juhte'', kes neid nõudeid RÄIGELT rikuvad, panevad üle nelja pdeva joone, ristmikke ületavad punasega nii, nagu ükspäev Tallinnas nägin, pargivad nagu see kuulus Villu jne jne jne. Vahel harva ja kogemata juhtuvad apsakad- no kellel neid ei juhtuks :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Arne_P kirjutas:Kõigil juhtub ja vahel läheb ka õnnetult ning keegi saab haiget või lausa surma.
Üks asi on see kui tahtmatult juhtub ... teine asi on see kui meelega tehakse.
Tahtmatult ei pargi terve inimene ennast invakohale, tähelepanematusest vahel juhtub ...
Olen isegi jäänud paar korda tähelepanematusest lolli olukorda, aga ma ei õigusta oma käitumist küll kuidagi - ise loll, et tähele ei pannud. Labane oleks hakata rinnale taguma, et kogemata võib ja mul oli mõjuv põhjus ja üldse on kõik teised jobud ja rikuvad ju veel rohkem.
Liikluskultuur algab meist endist - seda ei ole võimalik ei autokoolis vägisi sisse toppida ega kuskilt välismaalt importida. Tervet mõistust kõigile ja vähem ärategemist liikluses - tegelikult on meil kõigil ju eesmärk mitte ära teha vaid tervena kohale jõuda.
Indrek
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Elli kirjutas: Siinkohal räägiksin teile ühe loo, kuidas ükskord oleks vähemalt 1 inimene surma saanud ja mina selles osaliseks jäänud...
Sõitsin Valga maanteel suunaga Tartu poole. Mingil hetkel jäi mulle ette 75ga sõitev masin. Vaatan - ahhaa, topeltjoon, järelikult mööda sõita ei tohi, võtsin hoo maha ja kulgesin tema taga. Minu taga oli veel 2 või 3 autot. Siis näen, et topeltjoon lõpeb, panin suuna sisse ja hakkasin möödasõitu sooritama. Ja siis vaatasin alles peeglisse... Üks ajuinvaliid oli hoolimata topeltjoonest neljanda rauda lükanud ja tuli lennukalt minu tagant. Kuna ma ei vaadanud peeglisse ja keerasin talle ootamatult ette, siis tegi too ajuinvaliid järsu liigutuse ja keeras rooli vasakule jõnksati! Õnneks toimus kõik lõigul, kus oli lisarada bussipeatuse tarbeks, vastasel juhul oleks vend 100ga vähemalt põllu peal olnud. Kohe, kui jobu märkasin, tõmbasin tagasi oma ritta ja võtsin hoo maha. Mõtlesin esiti vennale järele sõita ja teda jälitada, kuni ta autost välja tuleb ja lihtsalt peksa anda. piix selline.

Ma ei tea tänaseni, kes süüdi oleks jäänud
Tsiteerides klassikuid - tule taevas appi! Eeldades seda, et kõik sinu ümber liiklus eeskirja täidavad sa ilmselt väga kaua meie liikluses ei ela. Ja süüdi oleks sina jäänud kuna ei veendunud manöövri ohutuses. Kunagi sai kohtulahendeid veidi uuritud ning silma jäi juhtum kus üks murjam paugutas ühesuunalisel tänava vastu voolu. Kõrvaltänavalt tuli siis teine osapool ja vaatas loomulikult ainult selles suunas kust poolt märkide järgi keegi tulla oleks saanud. Ja nii nad kokku saidki.... süüdlaseks jäi siis mitte vastasuunas sõitnu vaid ettekeeraja.
Kasutaja avatar
Kairi
Klubiliige
Postitusi: 1680
Liitunud: 08.04.2006 19:24 21
Peamine sõiduk: BMW 320I
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kairi »

Aga see ei ole reegel...
Kõike mida sa ütled, kasutatakse kindlasti sinu vastu :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Tavaliselt õnnetus juhtubki, kui mõlemad osapooled teevad vigu.
Kahjuks piisab kui ka ainult üks pool eksib :(
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Andrez kirjutas: süüdlaseks jäi siis mitte vastasuunas sõitnu vaid ettekeeraja.
On see normaalne? :shock:

Seega jõuame jälle välja sinna, et liikluses tuleb alati arvestada sellega, et kõik teised ONGI ajukääbikud, roolijoodikud, niisama lollid ja mis kõik veel. Mis ei tähenda muidugi seda, et see ka nii on. Kuid see ju üsna vana soovitus juba tegelikult :)
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

AARE530 kirjutas:
Andrez kirjutas: süüdlaseks jäi siis mitte vastasuunas sõitnu vaid ettekeeraja.
On see normaalne? :shock:

Seega jõuame jälle välja sinna, et liikluses tuleb alati arvestada sellega, et kõik teised ONGI ajukääbikud, roolijoodikud, niisama lollid ja mis kõik veel. Mis ei tähenda muidugi seda, et see ka nii on. Kuid see ju üsna vana soovitus juba tegelikult :)
No mis selles siis ebanormaalset on? Sa oled ju profesionaalne juht ning peaksid neid asju jägama küll. Kuidas seda kutsuti, ennatlik või alalhoidev sõidustiil. Näe olukordi ette ja kõik jäävad terveks.
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

AARE530 kirjutas:
Andrez kirjutas: süüdlaseks jäi siis mitte vastasuunas sõitnu vaid ettekeeraja.
On see normaalne? :shock:
Oma loogika selles ikka on. LE-d tuleb täita ja teed anda, sõltumata sellest, mida teised teevad (rikuvad). Oluline on see sellepärast, et kõiki asju ei saa ette näha, tuleb sealt vastassuunast kasvõi operatiivsõiduk...
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ei, olukord olukorraks, aga just see tekitab hämmingut, et süüdi jäi see, kes tegelikult ju LEd ei rikkunud...
Kuigi jah, ega isegi raudselt LE-d järgides ei saa päris kinnisilmi sõita ja rusikaga rindu taguda, et mul on õigus ja mul savi...
Aga noh, tegelt, siin EV-s ei ole varsti enam midagi üllatavat...
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

AARE530 kirjutas:Ei, olukord olukorraks, aga just see tekitab hämmingut, et süüdi jäi see, kes tegelikult ju LEd ei rikkunud...
Kuigi jah, ega isegi raudselt LE-d järgides ei saa päris kinnisilmi sõita ja rusikaga rindu taguda, et mul on õigus ja mul savi...
Aga noh, tegelt, siin EV-s ei ole varsti enam midagi üllatavat...
Ma mõtlesin seda, et antud juhtumi puhul, kui ma õigesti mäletan, rikkuski ettesõitja "Anna teed" märki. Vastasel juhul oleks õigus talle jäänud.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Kasutaja avatar
Annely
Klubiliige - admin
Postitusi: 1828
Liitunud: 24.10.2007 16:32 01
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Annely »

jap, oligi my bad. Seekord tuli taevas appi ja keegi viga ei saanud. Aga minu aju lihtsalt teadis tol hetkel, et topeltjoonega ei tohi möödasõitu teha ja järelikult ei saa tagant kedagi tulla. Naistel on üldse väga ohtlik oma aju usaldada :D

Ja eks ta ole ikka nii, et normaalsel inimesel piisab ühest korrast kõrvetada saada, õpib ja rohkem sama lollust ei tee. Ausõna, peale seda maailmasuurust ehmatust vaatan ma alati enne ümberreastumist peeglisse! (ja selle peeglissevahtimisega olen ka oma elu ainsa pamprimõlkimise põhjustanud... :oops: aga see ei ole täna teemaks)

Aga kas keegi teab, mis on suurem rikkumine, kas manöövri ohutuses mitteveendumine või topelt pideva joonega möödasõit?

Ja igaks juhuks kordan veel üle - olin jah loll, et peeglisse ei vaadanud. Aga ma olin tollal blondiin kah, nii et... nüüd brünett ja kohe palju targem ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Kidd kirjutas:
AARE530 kirjutas:Ei, olukord olukorraks, aga just see tekitab hämmingut, et süüdi jäi see, kes tegelikult ju LEd ei rikkunud...
Kuigi jah, ega isegi raudselt LE-d järgides ei saa päris kinnisilmi sõita ja rusikaga rindu taguda, et mul on õigus ja mul savi...
Aga noh, tegelt, siin EV-s ei ole varsti enam midagi üllatavat...
Ma mõtlesin seda, et antud juhtumi puhul, kui ma õigesti mäletan, rikkuski ettesõitja "Anna teed" märki. Vastasel juhul oleks õigus talle jäänud.
Just. Kõrvalteelt peateele sõites tuleb teed anda olenemata sellest kummalt poolt seal keegi tuleb ja kas ta tohib sealtpoolt tulla.
Endal on ka mitmeid kordi jala värisema võtnud kui möödasõidul olles järsku keegi vasakult kõrvalteelt tulles parempöörde teeb veendumata, et ma paremalt tulen vastassuunavööndis.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Tagasihoidlikult arvan, et manöövri ohutuses veendumata jätmine on kraad raskem eksimus.
Kas just kraad raskem rikkumine aga kindlasti raskemate tagajärgedega rikkumine. Tegelikult on ju tegemist erinevate rikkumistega - üks rikkus ühte LE punkti, teine teist. Mõlemad rikkusid ju tegelikult teineteisest suht sõltumatult eeskirju. Mis oleks võinud lõppeda kurvalt.
Kuna taganttulija alustas manöövrit varem, siis oleks pidanud tal laskma manöövri lõpetada kuigi see oli liikluseeskirjadevastane manööver.
Indrek
Kasutaja avatar
kimmo
Klubiliige - admin
Postitusi: 2998
Liitunud: 30.09.2002 15:51 18
Peamine sõiduk: BMW 530d xDrive
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas kimmo »

Kidd kirjutas:Ma mõtlesin seda, et antud juhtumi puhul, kui ma õigesti mäletan, rikkuski ettesõitja "Anna teed" märki. Vastasel juhul oleks õigus talle jäänud.
OT: tundub tuttav situatsioon. On olnud ka lahend, kus vastuvoolu liikunud sõiduk süüdlaseks tunnistati.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

täna kristiine parkla
5-6 inva parkimis kohta kõik tühjad esimesel korrusel
sõidan autoga sinna, kuna pean ühe isiku, kes kohe-kohe poest välja astub peale võtma. Jätan auto mootori tööle ning tuled põlema - parkimisest asi väga kaugel. Enam-vähem kohe saabub turvamees, kes seletustest hoolimata saadab mind täiesti süütust nurgakesest peaukse ette, kollaste triipudega alale, kuna muidu äkki mõni invaliid tuleb ja vajab endale 6 parkimiskohta ja pistab kisama...
absurdsuse tipp....20 sekundi pärast saabub isik ja ma lahkun temaga, olles eelnevalt keset ülekäigu raja algust ning kollaseid jooni täis tipitud ala olnud, sest turva suunas sinna
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

a miksmitte korraga sinna kollaste triipudega peatumiseks ette nähtud kohale sõita?

kristiines aga jah, miskipärast nüüd kõik 5-6 kohta invaks värvitud. varem oli kolm, kui ma ei eksi. oli mugav õhtuti neid ülejäänd kohtasid kasutada.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

wirx kirjutas:täna kristiine parkla
5-6 inva parkimis kohta kõik tühjad esimesel korrusel
sõidan autoga sinna, kuna pean ühe isiku, kes kohe-kohe poest välja astub peale võtma. Jätan auto mootori tööle ning tuled põlema - parkimisest asi väga kaugel. Enam-vähem kohe saabub turvamees, kes seletustest hoolimata saadab mind täiesti süütust nurgakesest peaukse ette, kollaste triipudega alale, kuna muidu äkki mõni invaliid tuleb ja vajab endale 6 parkimiskohta ja pistab kisama...
absurdsuse tipp....20 sekundi pärast saabub isik ja ma lahkun temaga, olles eelnevalt keset ülekäigu raja algust ning kollaseid jooni täis tipitud ala olnud, sest turva suunas sinna
Noh, turvamehest saan ma aru, ehk on talle see töökohustuseks tehtud ja kujuta ette, et iga invakohal parkija hakkab mingit oma jura ajama, miks just tema hetkel seal parkida või peatuda võib. Vaata juba kasvõi seda foorumi teemat siin :lol: Mina ka ei viitsiks mingeid seletusi kuulata.
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Elli kirjutas:jap, oligi my bad. Seekord tuli taevas appi ja keegi viga ei saanud. Aga minu aju lihtsalt teadis tol hetkel, et topeltjoonega ei tohi möödasõitu teha ja järelikult ei saa tagant kedagi tulla. Naistel on üldse väga ohtlik oma aju usaldada :D

Ja eks ta ole ikka nii, et normaalsel inimesel piisab ühest korrast kõrvetada saada, õpib ja rohkem sama lollust ei tee. Ausõna, peale seda maailmasuurust ehmatust vaatan ma alati enne ümberreastumist peeglisse! (ja selle peeglissevahtimisega olen ka oma elu ainsa pamprimõlkimise põhjustanud... :oops: aga see ei ole täna teemaks)

Aga kas keegi teab, mis on suurem rikkumine, kas manöövri ohutuses mitteveendumine või topelt pideva joonega möödasõit?

Ja igaks juhuks kordan veel üle - olin jah loll, et peeglisse ei vaadanud. Aga ma olin tollal blondiin kah, nii et... nüüd brünett ja kohe palju targem ;)
Antud juhul mina küll sinu tegevuses süüd ei näe. Me ei saa ju sõita eeldades, et teised rikuvad LE -d. Kui me sõidame siis me ikkagi ju eeldame, et ka teised järgivad LE-d. Kui sinust poleks saanud mööda sõita, siis ei oma see ka tähtsust kas vaatasid peeglisse või mitte.
Rääkides operatiivsõidukist, siis peab selle sõiduki juht ohutuse tagama, lisaks peab ta kasutama vähemalt vilkurit jne. Ehk siis peab operatiisõiduki juht arvestama sellega, et kui pidev joon ära lõpeb siis võib keegi talle ette keerata.
Arne_P
Huviline
Postitusi: 119
Liitunud: 01.02.2007 09:53 11
Asukoht: Tallinn/Pärnu/Saku

Postitus Postitas Arne_P »

Tarks kirjutas:
Elli kirjutas:jap, oligi my bad. Seekord tuli taevas appi ja keegi viga ei saanud. Aga minu aju lihtsalt teadis tol hetkel, et topeltjoonega ei tohi möödasõitu teha ja järelikult ei saa tagant kedagi tulla. Naistel on üldse väga ohtlik oma aju usaldada :D

Ja eks ta ole ikka nii, et normaalsel inimesel piisab ühest korrast kõrvetada saada, õpib ja rohkem sama lollust ei tee. Ausõna, peale seda maailmasuurust ehmatust vaatan ma alati enne ümberreastumist peeglisse! (ja selle peeglissevahtimisega olen ka oma elu ainsa pamprimõlkimise põhjustanud... :oops: aga see ei ole täna teemaks)

Aga kas keegi teab, mis on suurem rikkumine, kas manöövri ohutuses mitteveendumine või topelt pideva joonega möödasõit?

Ja igaks juhuks kordan veel üle - olin jah loll, et peeglisse ei vaadanud. Aga ma olin tollal blondiin kah, nii et... nüüd brünett ja kohe palju targem ;)
Antud juhul mina küll sinu tegevuses süüd ei näe. Me ei saa ju sõita eeldades, et teised rikuvad LE -d. Kui me sõidame siis me ikkagi ju eeldame, et ka teised järgivad LE-d. Kui sinust poleks saanud mööda sõita, siis ei oma see ka tähtsust kas vaatasid peeglisse või mitte.
Rääkides operatiivsõidukist, siis peab selle sõiduki juht ohutuse tagama, lisaks peab ta kasutama vähemalt vilkurit jne. Ehk siis peab operatiisõiduki juht arvestama sellega, et kui pidev joon ära lõpeb siis võib keegi talle ette keerata.
Vaata, õnnetused maanteel on parajasti sellised, et tihtipeale ei ole pärast vahet kes süüdi oli ja kes mitte, sest on lihtsalt kari laipu. Seega tuleb neid iga hinna eest vältida ja mitte teha pimesi manöövreid lähtudes vaid pidevjoonest. Saage ükskord aru, et praktikas ei täida kõik autojuhid LE-d ja ei hakka seda ka kunagi tegema. Milleks ajada mingit jama :?
Real cars don't spin the front tires, they lift them!
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:Antud juhul mina küll sinu tegevuses süüd ei näe. Me ei saa ju sõita eeldades, et teised rikuvad LE -d. Kui me sõidame siis me ikkagi ju eeldame, et ka teised järgivad LE-d. Kui sinust poleks saanud mööda sõita, siis ei oma see ka tähtsust kas vaatasid peeglisse või mitte.
Surma tahad saada? :lol: Enese alalhoiuinstinktid võiks ju olemas olla. Sa ei ela siin maailmas üksi ja väga naiivne on eeldada, et keegi reegleid ei riku :) Rikutakse ikka - on see siis tahtlikult või tahtmatult. "Usalda aga kontrolli" nagu öeldakse. Eksimine on inimlik ja inimesed eksivad.
Enne igat manöövrit tuleb veenduda manöövri ohutuses. Nii operatiivsõidukil kui tavajuhil.
Indrek
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Aga siis pole ju mõtet autorooli üldse istuda. See ju kõige lihtsam viis õnnetusi vältida.
Suletud