Kogemused Aeromotors.ee poega?

Vaba teema
Vasta
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas LEDBeam »

Eelmise postitaja sõimlemise argumentidega ma ei haaku, kuid allolev jutt kipub järelduse samaks jätma :mrgreen: :
PS, Aeromootor on isegi piisavalt rumal, et nad ei rakenda OEM ketastele tootja garantiinõudeid st nõuet kasutada OEM klotse, mida mulle BMW esindus ütles. Seega kui Aerost ostetud OEM ketas on kõver siis Aero vastutab eraisiku puhul täiega vastavalt oma vigastele pretensioonitingimustele. Ühesõnaga Aerost saab 25% odavamalt OEM kettad ja paremad pretensioonitingimused kui BMW esindusest.
Küsimus taandub sellele, kelle jaoks sa summid- kas selleks et järjekordset garantiiteemat avada või lahendust leida? Kui viimane, pane originaalklotsid kohe kindlasti.

Arvesta sellega, et AM naksitrallid juba loevad seda teemat ja on omal persevahed märjaks higistanud. Kui sa avalikult selliseid kilde loobid, jääd oma võimalikus uues garantiivaidluses kindlasti kaotajaks. Selline jutt läheb kohtuvaidluses kirja, kui planeeritud pahatahtlikkus. VõS-i järgi lepinguid täidetakse heas usus, see on esmane nõue enne, kui üldse mingite tarbijasätetega saab hakata vehkima.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Sa õigustad kaupmeest, kes Google reviewde ja siinse tagasiside küsib klientidelt raha juurde enda vigade eest?
ooDDoo kirjutas: 01.07.2023 09:19 19 Nii soliidses eas mehe suust tuleb sellist lapsejuttu. Kui sulle ei sobi see koht ,siis mine osta teisest kohast nagu normaalsed inimesed teevad,
Mitte ära hakka jobuks
Viimati muutis Ilves, 11.07.2023 16:12 53, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Ma sugugi ei naudi sellist ajakulu ja ei planeeri kaupa ostes ette garantiivaidluse alustamist.
LEDBeam kirjutas: 01.07.2023 10:15 58
Küsimus taandub sellele, kelle jaoks sa summid- kas selleks et järjekordset garantiiteemat avada või lahendust leida?
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 12:55 17, muudetud 2 korda kokku.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2092
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas BumBum »

Ilves kirjutas: 01.07.2023 10:55 52 Kui googeldada “Aeromotors tagastamine” siis esilehel 3 viidet 10st tulevad sellele teemale. Aitäh kaasautoritele! :mrgreen:
Ei vasta päris tõele. Selle abil saad ainult teada, kui palju google teab sellest arvutist/kontost mida kasutad.
Mina oma arvutis saan ainukeseks tulemuseks peale nende kodulehe info, selle teema: https://www.auto24.ee/foorum/t171365
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Ma tean.
Viimati muutis Ilves, 11.07.2023 16:13 32, muudetud 1 kord kokku.
BumBum
Huviline
Postitusi: 2092
Liitunud: 20.08.2014 20:05 22
Asukoht: Norra

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas BumBum »

Ilves kirjutas: 01.07.2023 16:38 29 Pane screenshot, mis sul näitab? Kas mätksõnana kasutadid aeromotors tagastus või muud?
Parandus, kui kirjutada "Aeromotors tagastus", leiab kaks viidet bmw foorumi teemale!

Pilt
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Google review annab sageli päris hea pildi. Kuigi leidub ka pahatahtlikke, kes libakontode alt madalaid reitinguid panevad.
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 12:56 26, muudetud 4 korda kokku.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas LEDBeam »

Mõned TK komisjoni otsused on, üldmulje väga hull ei ole https://jvis.ttja.ee/modules/tarbijavai ... pany]=aero
Mustas nimekirjas ei ole, seega on need ära täitnud.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Just, ma ka kontrollisin ka seda listi.
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 12:56 49, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Hans20
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 15.01.2021 11:58 08
Peamine sõiduk: BMW E46 330D TOURING

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Hans20 »

Minul ainult positiivsed kogemused. Umbes 40 korda tellinud sealt ja korra ka OeProfist. Alati on olnud kiire transport, odav hind ja kiire klienditeenindus, eriti chati kaudu. 2 korda olen tagastanud (suhtlesin e-maili kaudu). Saatsin pildid esitiival olevatest väikestest mõlkidest, kriimudest ja 3päeva pärast tuli kuller kes võttis vana tiiva peale ja minu üllatuseks andis uue kohe vastu.

Siis INA rihmapinguti panin külge juba E46le ja no ei istunud.
Saatsin neile pildi vanast ja uuest kõrvuti. Selgelt näha erinevus.

Pilt

Järgneval päeval vastati, et tellivad uue pinguti ja võrdlevad minu pildiga. Järgmine hommik uus kiri, et on jah praak kas saadame kulleri järgi. Mulle kuller ei sobinud küsisin kas saaksin läbi pakiautomaadi kuidagi tagastada. Alguses öeldi, et saab ja võtke kviitung ning nad maksavad saatmiskulud kinni jne. Hiljem võeti uuesti ühendust, et nad rääkisid dpdga ja lasevad mulle tagastuskleepsu teha mis tegi minu elu veel lihtsamaks. Skännisin ainult koodi, viskasin paki sisse ja uus pakk oli juba järgmine päev kohal. Superlux :cool:

Mina muid kohti ei viitsi vaadatagi, kui midagi tellida vaja :)
Ainuke negatiivne asi on suured kastid ja terve hunnik õhukotte või misiganes need on. Isegi kummist pahtlilabidas oli keset suurt kasti mullikile vahele pakitud :D
Võlg on võõra, võlg on vaese suurim eksitus...
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Hea kuulda, et ka positiivseid kogemusi on. Kuigi ma ütleks, et see on pigem normaalne, mitte positiivne, et kaup õigeks ajaks ja kokkulepitud hinnaga kohale tuleb ning klienditeenindus vastab 1 päeva jooksul meilidele :mrgreen:

14 päeva jooksul võid tootega tutvuda ja tagasi saata ilma ühegi põhjenduseta - pakend ei pea olema terve. Kuigi viisakas on proovida pakendit avada ilma lammutamiseta.

Garantiijuhtumite lahendus on firma kvaliteedi mõõdupuu.
Hans20 kirjutas: 03.07.2023 11:10 39 Minul ainult positiivsed kogemused. Umbes 40 korda tellinud sealt ja korra ka OeProfist. Alati on olnud kiire transport, odav hind ja kiire klienditeenindus, eriti chati kaudu. 2 korda olen tagastanud (suhtlesin e-maili kaudu). Saatsin pildid esitiival olevatest väikestest mõlkidest, kriimudest ja 3päeva pärast tuli kuller kes võttis vana tiiva peale ja minu üllatuseks andis uue kohe vastu.
Kasutaja avatar
Raghza
Huviline
Postitusi: 1098
Liitunud: 29.03.2011 19:46 11
Peamine sõiduk: 335i N55 DCT
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Raghza »

Minul samuti negatiivsed kogemused puuduvad.
Kaup on üldjuhul oodatust kiiremini käes olnud ning kui paaril korral on olnud vajadus samal päeval, paari tunniga tellimus kätte saada, on ka see õnnestunud läbi kerge suhtluse ja koordineerimise.
martinsl
Huviline
Postitusi: 51
Liitunud: 23.11.2013 10:28 50

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas martinsl »

Aastaid põhiliselt tellinud sealt ja väga üksikud korrad kui lubatud ajaks ei tarnita. Suurt viivet pole olnud kordagi. Korra või paar on saadetud see tühista/maksa juurde kiri aga seal erinevus olnud paari euro ringis.
On ettetuknud seda, et tuleb vale osa st kataloogi järgi sobib tegelikult mitte.
Senini pole tagastamisega probeelme tehtud. Selle 14 päeva reegliga isegi natuke vastu tuldud ja tagasimaksed tehtud iga kord kiirelt.
Viimati tehtud ost eelmisel nädalal.
Viimati midagi tagastasin üleeelmine nädal.
Garantiiga pole olnud vaja tegeleda siiani.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Hea kuulda, et kõik toimis.
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:00 28, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Aeromotorsisse läks vibravate Zimmeri ketaste garantiitaotlus sisse. Carmasters tegi ekspertiisi, mõõtmised ja proovisõidu.

Vedrustus täielikult korras, rattalaagrite lõtk 0.01mm ja piduriketastel nagu arvata võis 0.06mm ja 0.09mm, mis on tolerantsist väljas. Proovisõidu ajal avaldus vibra juba linnakiirusel ja peale uute ketaste alla panekut on igasugune vibra täielikult kadunud.
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:00 52, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tauri_V
Huviline
Postitusi: 605
Liitunud: 30.01.2008 20:39 57
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Pärnu

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Tauri_V »

Äkki läheb õnneks. Endal isiklik kogemus bosch kaheosaliste tagumiste ketastega f11-el, kus kettad olid sõitnud ca 6000 km ning tekitasid jubedat vibrat. Panin kohe uued originaalid külge, kuna rohkem ei viitsi tegeleda ega vaielda b osa garantii teemal. Ühesõnaga bosch kettad tulid garantiist tagasi, piltidega ja mõõdistustega, et on kõverad. Garantii otsus lükati tagasi, põhjendus, et vale paigaldus/pinnad mustad olnud vms. Kirjas oli ka, et kui oleks tootja defekt, oleks kohe olnud kõverad. Kettad ei olnud tellitud küll aerost vaid intercarist ja ega juba esitades garantiid, oli sealt poolt juba arvamus, et nii läheb. Originaalidega muret ei ole, b osadega ei tohi ohtliku olukorra tekkides lihtsalt järsult pidurdada😂
BMW f11 530xd 2015
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Nojah, seepärast ma lasingi enda poolt Carmastersil teha ekspertiisi, proovisõidu ja vormistada detailse akti leitud vigade kohta.

Niipalju kui ma nüüd nende käest, kes tegelevad igapäevaselt varuosade ja autoremondiga kuulnud olen on varuosade kvaliteediga väga hapud lood. Üsna levinud on see, et kunagi norm. tootjate pidurikettad on juba karbist võttes kõlbmatud, laagritega on tihti sama jama ja palju on võltsingut. Konspiratsiooniteoreetikud ütleks, et OEM on B-tootjate juures oma sabotöörid tööle pannud :mrgreen:
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:01 40, muudetud 1 kord kokku.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas hansu »

Tauri_V kirjutas: 04.07.2023 19:57 15 Ühesõnaga bosch kettad tulid garantiist tagasi, piltidega ja mõõdistustega, et on kõverad. Garantii otsus lükati tagasi, põhjendus, et vale paigaldus/pinnad mustad olnud vms.
Tundub et kui ise ei vaheta ja juba maksad vahetuse eest, siis on mõistlik ka varuosad vahetajalt võtta.
Ilves kirjutas: 04.07.2023 21:17 56 Nojah, seepärast ma lasingi enda poolt Carmastersil teha ekspertiisi, proovisõidu ja vormistada detailse akti leitud vigade kohta.
Miks arvad et mingi Carmasters garaaži ekspertiis tootjat huvitab? Carmasters pole ju BMW ega Zimmermanni poolt autoriseeritud ettevõte? Ja kui tuleb vastus, et valesti paigaldatud, kas siis esitad pretensiooni Carmastersile?
Ilves kirjutas: 04.07.2023 21:17 56 Üsna levinud on see, et kunagi norm. tootjate pidurikettad on juba karbist võttes kõlbmatud, laagritega on tihti sama jama ja palju on võltsingut.
Huvitav kui tegemist oleks võlts ketastega, mis vastus siis tootjalt tuleks?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Ära kiirusta järeldustega. Carmasters pole "mingi" garaaž, tegu on 20+ aastat BMW-de remondiga tegelenud korralik ettevõttega, kelle ekspertiise on ka varem garantiijuhtumites edukalt kasutatud.

Tootja ei puhu üldse erilist pilli. Vastavalt Eesti seadustele on erakliendi lepinguliseks vastaspooleks kaupmees, kes peab ostu kuupäevast 1 aasta jooksul oma kulu ja kirjadega tõestama, et tema ekspertiis on parem kui kliendi ekspertiis. Vajadusel otsustab seda siis tarbijavaidluste komisjon.

Kuna faktiliselt on vibratsioon uute ketaste paigaldusega kadunud ja Zimmermanni vibreerivad kettad ei ole töökorras tooted siis ei saa mitte ükski uus ekspertiis antud fakti ümber lükata. Ükskõik mida tootja paberile paneb. Isegi kui defektne toode on tootja tolerantside sees siis kohalik kaupmees vastutab erakliendi puhul defektselt käituva toote defektide likvideerimise eest.

Ja see on sul õige järeldus, et mõistlik on tööd ja varuosad võtta ühest kohast, kes garantiist ilma virisemata kinni peab. Mida ma ka viimased 20 aastat teinud olen.
hansu kirjutas: 04.07.2023 22:06 21
Ilves kirjutas: 04.07.2023 21:17 56 Nojah, seepärast ma lasingi enda poolt Carmastersil teha ekspertiisi, proovisõidu ja vormistada detailse akti leitud vigade kohta.
Miks arvad et mingi Carmasters garaaži ekspertiis tootjat huvitab? Carmasters pole ju BMW ega Zimmermanni poolt autoriseeritud ettevõte? Ja kui tuleb vastus, et valesti paigaldatud, kas siis esitad pretensiooni Carmastersile?
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:02 40, muudetud 2 korda kokku.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas hansu »

Ilves kirjutas: 04.07.2023 23:17 02 Ära kiirusta järeldustega. Carmasters pole "mingi" garaaž, tegu on 20+ aastat BMW-de remondiga tegelenud korralik ettevõttega, kelle ekspertiise on ka varem garantiijuhtumites edukalt kasutatud.
Tootja ei puhu üldse erilist pilli. Vastavalt Eesti seadustele on erakliendi lepinguliseks vastaspooleks Aeromotors OÜ, kes peab ostu kuupäevast 1 aasta jooksul oma kulu ja kirjadega tõestama, et tema ekspertiis on parem kui kliendi ekspertiis. Vajadusel otsustab seda siis tarbijavaidluste komisjon.
Carmasters ja mingi garaaž on minu jaoks sünonüümid, oma kogemus kunagisest ajast, aga see pole antud teema puhul oluline.
Kuidas sa saad tõestada et tegu pole vale paigaldusega, kui Carmasters paigalda, tegi ekspertiisi ja siis ise eemaldas need kettad?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Sa lasid just vihmaussid purgist välja. Carmastersi kliendid on sulle väga tänulikud kui sa oma negatiivseid kogemusi objektiivselt jagad - vastasel juhul on tegemist lihtsalt naiste mulaga saunas. Räägi siis ära, kuidas sulle liiga tehti?

Kui Zimmeri kettad oleks paigaldatud näiteks onu Vello poolt kahe õlle kõrvale mullaste näppudega siis võib paigaldusveast rääkida. Paigaldusviga tähendab ka seda, et määritakse rattarumm mingi määrdega kokku või pannakse sinna mõni kivi vahele. Paigaldusviga avaldub üldiselt üsna kohe, mitte 6000 kilomeetrit hiljem. Mitte ettevõtte poolt, kes järgib oma töös tehaseprotseduure.

Muuseas, on ka selliseid tootja erroreid, et kas ketas või rattarumm hakkavad korrodeeruma, mis tekitab ketta diameetri välisküljel arvestatava vibra. Aga need on pigem erandid.
hansu kirjutas: 05.07.2023 00:03 08 Carmasters ja mingi garaaž on minu jaoks sünonüümid, oma kogemus kunagisest ajast, aga see pole antud teema puhul oluline.
Kuidas sa saad tõestada et tegu pole vale paigaldusega, kui Carmasters paigalda, tegi ekspertiisi ja siis ise eemaldas need kettad?
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:03 19, muudetud 3 korda kokku.
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas LEDBeam »

Maailm on nii jobusid täis, et ei jõua parandada ja järejst rohkem neid tekib. Täna näiteks tuli mulle E60 535d sisse, ülevaatuselt ei lastud läbi, et mõlemad välimised rooliotsad lõtkuga ja õlileke.
Vaatasin üle, paremalt tõesti veidi logises, vasakult oli tüüpiline roolilati loks, mitte otsa oma.
Alt katted olid õlised, aga mitte OV-d väärivat MKM-i määruse 77 lisa 3 või 4 (peast täpselt ei mäleta) kohast leket, mis definitsiooni järgi on järgmine:
-2.9. lekkimine – igasuguse vedeliku väljumine süsteemist tilkade või joana. Agregaadi, selle seadme või osa märgumist töövedelikuga ei loeta lekkimiseks;
Koht Peetri Profdiagnostik.
Või järgmine, 220 Energia (meie kuulsa Alexela tütarfirma) kirjutas mulle 32 m2 gaasitarbimise hinnaks 1500 €. Vabandasid ette taha, et nad alles arenevad. No piixu ei taha areneda?
Jne, jne. Lollidemaa. Anna padruneid, muu ei ravi.
Ja kõige hullem on tõesti, kui mingi sägad tulevad inisema, et mis sa neid jobusid kotid... nad ju alles noored ja arenevad.
Kuigi olen ka seda meelt, et "lambist" vigu ei maksa otsida ehk kiuslikku klienti etendada. Praegu ma seda ei näe, kui uute ketastega pealegi teema näib olevat lahenenud.
Vead "õnneks" jooksevad ise kätte. Suht massiliselt, Issanda Päike läheks enne looja, kui kogemused üles lugeda. See teema siin ei eelda ka seda, paar punkti ülevalpool panin.

BTW, Ilves, ära nii kiirelt vasta, vigade parandamiseks läheb veidi aega. ;)
Viimati muutis LEDBeam, 05.07.2023 01:39 56, muudetud 4 korda kokku.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Arenemine on ju tore, aga tehku seda oma raha eest :mrgreen:

PS. Auto mis on alt õline vajab remonti. MKM määrus ei remondi autot :)
LEDBeam
Huviline
Postitusi: 1294
Liitunud: 13.11.2018 19:59 54
Peamine sõiduk: F10 530 XDrive
Asukoht: Tallinn, diagnostika ja vaimude väljaajamine

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas LEDBeam »

Jah sul on õigus, kuid see ei tähenda, et teda pidanuks prakeerima ülevaatuselt õigusvastaselt. Loodan, et saad poindile (punktile) pihta ja ei tekita uut jauramist sel teemal. Saatsin juba kliendile vastava arvamuse, eks jagelevad. Korra 1 autoga, mis samuti sai 1-s ülevaatuse "dõrkas" negatiivse, kärustasin pärast enda ülevaatust (aku sai kõvemini kinni keeratud ja pärast hiljem esisilla jooks õigeks pandud) joonelt järgmisesse ja läks puhtalt läbi. Kuigi oli ka selline, et ideaali tahtes pidanuks putitama , aga see ei tähendanud kohustuslikku remonti ja kordusülevaatuse otsust. Klient siis vaidles veidi eelmise kohaga ja nõudis raha tagasi, aga neil jäi õigust ülegi.

Aga olgu, see sinu Õhumootori teema.
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas hansu »

Ilves kirjutas: 05.07.2023 00:16 07 Üldiselt ei saa ma aru, mis sul viga on, et hakkad kraaksuma minu kallal, kes üritab enda vabast ajast kõigi teiste jaoks Aeromootori klienditeeninduse kvaliteeti tõsta. Nt Aeromootor likvideeris oma üldtingimustest seadusevastased punktid tänu sellele, et ma neile sellest viisakalt teada andsin.
PS! Ei arva et valet asja ajad.

Said minust valesti aru, minu küsimus on kuidas saab olla usaldusväärne, kui paigaldaja ise teeb ekspertiisi ja siis eemaldab kettad?
Ekspertiisi peaks tegema keegi kolmas.

Ja kas ei ole siis nii et eksperthinnangu saab anda tootja poolt või siis antud juhul BMW poolt autoriseeritud ettevõte? Noh jah eksperthinnangu võib igaüks anda, aga kas see ka juriidiliselt midagi loeb.

Kui tuleb Aero poolt hinnang, et valesti paigaldatud, kas siis esitad nõude paigaldajale? Lihtsalt etteruttav küsimus.
Kuna seda teemat loevad ka remondiga tegelevad inimesed, siis kuidas on sellised olukorrad lahendatud?
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Lugesin TTJA juhendit lugesin siis seda pole sõnastatud, kes eksperthinnangu annab. Tehase või tootjapoolne autoriseering ei ole otseselt nõudena kusagil kirjas. Selge see, et eksperdi pädevus ja sõltumatus on asi, mille üle saab alati jaurata.

Ma pole ise remondispets, aga niipalju kui rääkinud olen ja lugenud siis kettapaigalduse vigasid väga palju ei ole:

- ketta paigaldus valele poole, mõjutab ventilatsiooni, aga mitte otseselt vibra teket
- liigse lõtkuga rummule paigaldus (mul on Carmasters alati kontrollinud laagrite lõtke enne paigaldust ja olen ka seetõttu koos piduritega laagreid vahetanud)
- ketta ja rummu vahele võõrkehade sattumine (prügi, mittevajaliku määrde lisamine jne.) - jällegi selline viga peaks avalduma koheselt proovisõidu käigus. Ma ütlesin, et on ka keerulisemaid juhtumeid olnud kus aja jooksul on tekkinud ketta ja rummu vahele korrosioon, mis on põhjustanud ketta vibra, aga see pole paigaldusviga.

Carmasters on 20+ aasta jooksul paigaldanud tõenäoliselt tuhandeid pidurikettaid, seega nende kompetentsi ei saa väga lihtsalt kahtluse alla seada.

See on igaühe enda valik kuidas ta probleeme lahendab - kui on põhjendatud kahtlus, et töö tegija on teinud vea siis ka tööle kehtib garantii ja seda saab omakorda arutada. Aga antud juhul ei ole see teema.
hansu kirjutas: 05.07.2023 09:23 45
Said minust valesti aru, minu küsimus on kuidas saab olla usaldusväärne, kui paigaldaja ise teeb ekspertiisi ja siis eemaldab kettad?
Ekspertiisi peaks tegema keegi kolmas.

Ja kas ei ole siis nii et eksperthinnangu saab anda tootja poolt või siis antud juhul BMW poolt autoriseeritud ettevõte? Noh jah eksperthinnangu võib igaüks anda, aga kas see ka juriidiliselt midagi loeb.

Kui tuleb Aero poolt hinnang, et valesti paigaldatud, kas siis esitad nõude paigaldajale? Lihtsalt etteruttav küsimus.
Kuna seda teemat loevad ka remondiga tegelevad inimesed, siis kuidas on sellised olukorrad lahendatud?
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:04 26, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Oliver.L
Klubiliige
Postitusi: 3004
Liitunud: 31.10.2014 19:44 58
Peamine sõiduk: BMW F31 320d '14
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Oliver.L »

Kopeerin selle kodulehelt siia: "Carmasters OÜ on BMW ja MINI kvaliteedipartnerite programmi poolt heaks kiidetud autoremonditöökoda..."
hansu
Huviline
Postitusi: 1384
Liitunud: 02.10.2005 23:06 07
Peamine sõiduk: BMW F11 535D ´13

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas hansu »

Ilves kirjutas: 05.07.2023 10:11 53 - ketta ja rummu vahele võõrkehade sattumine (prügi, mittevajaliku määrde lisamine jne.) - jällegi selline viga peaks avalduma koheselt proovisõidu käigus.
Eks targemad parandavad, aga mina olen arusaanud et see viga avaldubki alles mitme tuh.km pärast. Kui ketas jääb paigaldusel viltu/loperdama siis selle silub ujuvsadul ära, aga ajapikku klotsid lihvivad ketta 180* erinevtelt pooltelt õhemaks ja sellest see vibra tekibki.
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas eero »

Ilves kirjutas: 05.07.2023 10:11 53 Endiselt - kuidas saab Aeromotors tõestada, et Zimmeri ketas oli valesti paigaldatud? Miks paigaldusviga ei avaldunud kohe, vaid 6000km pärast? Kas on põhjendatud kahtlus, et paigaldanud ettevõte ei oma piisavat kompetentsi töö tegemiseks?
Paigaldusviga (kui ketas pole ideaalselt sirgelt all, vaid kasvõi gramm viltu rummu peal) tulebki välja peale 5-8tkm sõitu, kui klotsid on kulutanud ketta 1 koha pealt piisavalt õhemaks. Värin ei teki kohe vaid hakkab nö. süvenema, mida rohkem klots seda kohta kulutab.
Mikromeetriga mõõtes kui tuvastatakse kettal erinev paksus siis nägemist tootja viga.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1975
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Re: Kogemused Aeromotors.ee poega?

Postitus Postitas Ilves »

Tänud, Eero, väga hea point! Carmasters on paigaldanud tuhandeid kettaid ja nende tagasiside on see, et viimaste aastatega ongi tõsised kvaliteediprobleemid vibraga tekkinud just endistel "breemium" tootjatel. OEM ketastega on probleemid väga harvad.

Ütlen ausalt, et natuke kõlab see selgitus nagu tootjapoolne üritus vastutust mujale veeretada. Üldiselt siiski hinnatakse ketast viskamise järgi, sellist agregaati pakub Zimmer ise edasimüüjatele.

Pilt
Viimati muutis Ilves, 15.08.2023 13:05 09, muudetud 1 kord kokku.
Vasta