K:kultuur ning eetika?

Vaba teema
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Peab ikka inimestel aega olema, et 3 lk vahutada teemal, mida pikemat aega seda foorumit lugenud inimesed on juba ei tea mitu korda lahanud. :roll:
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Tanel_P kirjutas:Peab ikka inimestel aega olema, et 3 lk vahutada teemal, mida pikemat aega seda foorumit lugenud inimesed on juba ei tea mitu korda lahanud. :roll:
Ülikooli ajal legendaarne professor Andresen kasutas korduvalt väljendit: "Painuta vitsa kuni vits paindub."
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Valdek »

Hans kirjutas:
Tanel_P kirjutas:Peab ikka inimestel aega olema, et 3 lk vahutada teemal, mida pikemat aega seda foorumit lugenud inimesed on juba ei tea mitu korda lahanud. :roll:
Ülikooli ajal legendaarne professor Andresen kasutas korduvalt väljendit: "Painuta vitsa kuni vits paindub."
Selle legendaarse mehe käe all õppisin ka mina...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tanel_P kirjutas:Peab ikka inimestel aega olema, et 3 lk vahutada teemal, mida pikemat aega seda foorumit lugenud inimesed on juba ei tea mitu korda lahanud. :roll:
Eks sellega on täpselt see asi, et niikaua tuleb jahuda, kuni midagi peakolusse jääb ka. Nii et ää siin jorise midagi :D
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere

Kool on algamas.
Olgem eriti tähelepanelikud koolide ümbruses, vöötradade läheduses ning mujalgi, kus maalt linna tulnud lapsed jooksevad.

jJanno
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4224
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Postitus Postitas Cardo »

Eetika teema saame lõpetada siis kui iga autojuht ajab alla ühe lapse, siis on teema läbi, sest järelekasvu ei ole !
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

eetika

Postitus Postitas UrMas.L »

Arutlus on asjalik, alati sobiv, kui vaja millegiüle viriseda. Meil kõigil on mingi kogemus seljataga ja seda minulgi. Lolle on igas maailmaotsas, avariisi juhtub ja jääb juhtuma, segi peaga sõidetakse ja jäädakse sõitma (isegi sellega patustanud ja nii, et 1,4 a sain reaalset vanglat-enam ei taha). Õnneks on asi nii läinud, et pole ühtegi avariid ise teinud, ega kedagi alla ajanud, kuid iial ei tea, mis teised teevad. Mis puutub meie liikluseetikasse ja kultuuri, siis omaarust maailmas suht palju ringi sõitnud kaldun arvama, et meil pole siin midagi viriseda. Tavaline kohalik stiil, millega me oskame arvestada ja vahest vihastame. Pole meil siin häda kohe üldse midagi. Kes end siin pahasti tunneb võib näituseks Itaalias veidi ringi tiirutada ja kui seal isu ära ei lähe, siis proovige autoliiklust Sudaanis. Peale viimati mainitut kaob igasugune hädaldamise isu, kui kas või mõne tunni selles liikluses end "karastada". Väike näide ka:tee, kaks rida ühele, kaks teisele poole. Ühel hetkel näete, et teel, kus eri suunaliste radada vahel kulgeb eraldusriba ja teiega pärisuunalises liikluses tuleb otse vastu auto .ja tulebki ja tuleb veel ja veel neid. Hiljem uurisin, kuidas selest aru saada, öeldi, et aga neil on vaja kusagilt ära keerata, aga kahe sõidusuuna vaheline eraldusriba oleks seda takistanud.
Soomet tuuakse meile eeskujuks tihti. No seal juuakse küll mehemoodi ja sõidetakse ka, aga seda tehakse nende stiilis, siis vagaselt, ilma kummi vilistamata. Soomlased on muidugi nii koonrid, et neil pole enamusel autodel mootoritki peal, aga see on juba teine teema.
Pakun, et meil siin on hea olla ja meil on oma arusaamised ja kultuur, mida ei mõista jälle naaber, aga ärgu mõistkugi :lol:
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Eile ajas paar korda konkreetselt harja turri see, et möödasõite tehakse igasugu tagasipöördereast ja aeglustsurajalt- arvatakse, et veokas on aeglane vms ja siis peask sedamoodi tegema- näiteks eile Järvel Pärnu mnt, kus on tagasipöördekoht Pärnu poole, üks sealt reast siis pani mööda, samas oli raja lõpuni 2 autopikkust... :evil: Arvestagu sellega, et mingite idiootide pärast mina veokaga pidurdama ei hakka, las tuleb külge kui tahab, mul ei juhtu midagi :!:
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

AARE530 kirjutas: Pärnu mnt, kus on tagasipöördekoht Pärnu poole, üks sealt reast siis pani mööda, samas oli raja lõpuni 2 autopikkust... :evil: Arvestagu sellega, et mingite idiootide pärast mina veokaga pidurdama ei hakka, las tuleb külge kui tahab, mul ei juhtu midagi :!:
Kusjuures mõnikord ongi ainuvõimalik variant sellises olukorras hoida lihtsalt oma rida ja tempot, sest seljatagune ja külgmine rida autovoogu täis (kujutan ette, et eriti veoka ja haagisega) - ei saa järsult pidurdada ega külje peale keerata. Lihtsam on ajada vaheletrügija äärekivide otsa parkima, kui suuremat liiklusjama korraldama hakata. Tore on sellisel puhul väike kasvatuslik efekt ka :)
UrMas.L
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 09.06.2006 13:25 24

nagu kodus

Postitus Postitas UrMas.L »

Loen ja saan ikka enam kinnitust, et meil käib asi nii, nagu käib. Ikka ajame kedagi kuhugi troppi jne. Vahest on mõnel tõesti kiire, vahest on kellegi elurütm just selles võib-olla minutis ülimalt tähtis?! Las pressib, on ju meil kõigil ette tulnud, kus on vaja viimast pigistada, no juhutub ju.
Seda tehes teame ja teab see perssijagi, millega riskib.
Vähe enam sallivust, sõbrad ;)
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ilves kirjutas:
AARE530 kirjutas: Pärnu mnt, kus on tagasipöördekoht Pärnu poole, üks sealt reast siis pani mööda, samas oli raja lõpuni 2 autopikkust... :evil: Arvestagu sellega, et mingite idiootide pärast mina veokaga pidurdama ei hakka, las tuleb külge kui tahab, mul ei juhtu midagi :!:
Kusjuures mõnikord ongi ainuvõimalik variant sellises olukorras hoida lihtsalt oma rida ja tempot, sest seljatagune ja külgmine rida autovoogu täis (kujutan ette, et eriti veoka ja haagisega) - ei saa järsult pidurdada ega külje peale keerata. Lihtsam on ajada vaheletrügija äärekivide otsa parkima, kui suuremat liiklusjama korraldama hakata. Tore on sellisel puhul väike kasvatuslik efekt ka :)
See mu mõte oligi- krt kui automaatkast ei võimalda ka eriti käbedalt uuesti hoogu sisse saada ja sellepärast pead kogu aeg higistama jne, siis ajab ikka tigedaks küll, kui sulle kogu aeg käru keeratakse. Tõsi küll, hetkel mul haaget taga ei ole, kuid see ei muuda fakti, et vaateväli ikka nii lai ei ole kui sõidukaga, eriti nõme on, kui sul vaikselt ette parema nurga alla ujutakse ja sealt ümber reastuma hakatakse :evil:
Urmasele niipalju, et ma olen rahumeelne inimene ja kedagi eales oma idiootlike manöövritega ei sega- eeldaks ka teistelt sama. Viimast ma kahjuks pigistada ei saa- mass teeb oma- kuid just seda sõidukajuhid mõtlevadki, et oh, ta ju aeglasem, et hüppan sipsti ette, kuid siis tuleb äkki punane tuli ette ja oh imet, pidurdada vaja ning sel juhul- mis suure juht peab tegema- tee või tiritamme rooli taga, et pidama saad :evil: :evil: Idioodid, *****, ei oska muud öelda! :evil:
Urmasel on ses suhtes õigus, et teistega võiks rohkem arvestada.
Eile just rääkisin ühe kolleegiga, kes ütles, et mingi tema tuttav, kes juhtus olema mingi firma juht, käis tuttava rekkajuhiga ühe Itaalia-reisi kaasa ja peale seda oli tema suhtumine veokatesse hoopis teine- eluilmas enam väga külje alla ei roni...
Mis elurütmi puutub, siis mul on suht suva, kas ma jõuan kuhugi minut varem või hiljem, kuid sellest ei kipu teised eriti aru saama, eriti hull on asi vihmase või lumise ilma puhul, kui sinna juurde lisada veel hommikune või õhtune tipptund, siis... oijahhh... :roll:
Üldiselt tundub, et tuleb hakata kasutama suurema õigust, kui muudmoodi liigelda ei saa...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ükspäev sain siis ka mina nende õnnelike juhtide ridadesse, kes oma silmaga teise inimese keskmist sõrme on näinud- nimelt tulles Saku poolt üle Valdeku- Männiku tee ristmiku, sõitsin ristmikule (otse, muuseas) rohelise vilkuva tulega ning linna poolt tulijatest ootas vasakpöörde lõpetamise võimalust üks Omegajunn ja roolis oli mingi täiesti mõttetu välimusega prillidega naisterahvas, kes vaat et ei jõudnud ära siblida seal rooli taga, kui krudima hakkas, aga vat näpp pidi ikka tõusma, kuigi õigus oli minul ja tal ei oleks ka tohtinud mingit mölisemist olla. Iseenesest see näpunäitamine oli suva, aga korraks ajas keema just see suhtmine- no mida sa **** tõmbled seal rooli taga, kas on tõesti nii kiire? :evil:

Eile aga juhtusin Sõle tn sõitma ühe eelmise generatsiooni S- mesa järel, kes esiteks ei näidanud mitte ainsamatki korda suunatuld (teate mind küll!) Teiseks- mina olin Sõle tn selles reas, mis läheb Sõpakale ja tema oli minu ees ning juba tema jõudis foorini punase tulega, mis oli ees juba kaks autopikkust enne tema jõudmist foorini, aga korraks vist nägin pidurituld ja kutt astus taas pedaalile ja keeras... Tondi suunas või isegi Endla poole, rohkem ei näinud, autod olid ees...
Vist võib juba öelda, et paljude jaoks punast tuld vist üldse ei eksisteerigi enam- aga juba on olnud selliseid juhuseid, kus rohelise tulega ja isegi veokaga, mis on isegi aeglane, liikuma hakates vaat et jäävad veel teisest suunast punase tulega liikuma hakkajad ette. Milleks need foorid siis üldse tehtud on??? :evil:
Kokkuvõttes- lihtsalt esiteks ma ei saa aru, kuidas inimesed oma krdi load on saanud???? :evil:
Ja teiseks- sellise suhtumisega konnad nagu enne kirjutasin, nendast tahaks lihtsalt üle rullida, kohati ajab ikka ilgelt keema. See ei pruugigi isegi mind otseselt ohustada ega puudutada, aga lihtsalt...
tmw
Huviline
Postitusi: 358
Liitunud: 03.01.2005 20:31 29
Peamine sõiduk: MB W212 E500
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas tmw »

Tere!

Isegi kui autodega ja jalakäijatega saad veel hakkama, siis on Eestit tabanud uus laine "rollerhiired". Ma ei oska Tallinna liiklust kommenteerida aga Pärnus on asi ikka täiesti imelik. Ei suunatuld, duubeldadud meeskond, möödaasõit paremalt teepervalt, kui vaja kasutatakse ka haljastust. Mida need lapsevanemad mõtlevad, kui nende järeltulija igapäev eluga pokkerit mängib? Või need lapsevanemad ise ei olegi roolis või liikluses, et panna sellist käitumist tähele.

Rollerid on ikka päris kiired ja nende sõiduomadused on keskkonsooli puudumise ja väikeste rataste tõttu ikka väga nigelad.

Kui tundus liiga OT võib ära kustutada.


Muretsev

Tomso
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

OT see kindlasti ei ole, kuna see puutub ka otseselt liiklusesse. Tallinnas ei ole see tendents küll väga silma hakanud, võibolla seepärast, et mastaabid tiba teised ja need rollerid suurema ala peale laiali hajutatud...
Aga usun, et Pärnus on see probleem täitsa olemas, vbl saan seda täna isegi näha :P
Ametnik
Huviline
Postitusi: 31
Liitunud: 22.09.2006 01:27 34

Ühe liikleja arvamus asjast.

Postitus Postitas Ametnik »

Tallinna liikluskultuuri kohta pole eriti midagi halba öelda.

* Põhiprobleem liikluses oleks nn liiklusseisakud, mis on närvesöövad.

* Võõramaalased!??
Nt vene numbrimärkidega sõidukid käituvad väga paaniliselt ringidel ;)

Hiljuti eestimaad raputanud liiklusõnnetuste-epiteemia kõrval on sellised väiksemad teod nonsens :)

:)
marko88
Huviline
Postitusi: 72
Liitunud: 17.01.2006 19:04 26

Postitus Postitas marko88 »

Isegi Pärnus nendega kimpus olnud. Näiteks Tammsaare-Mai ristmik, sõitsid mulle õhtul, kui foorid vilguvad, Mai tn poolt ette 3 rollerit (mina sõitsin mööda Tammsaaret). Ei vaadanud nad ei kõrvale, ei pidurdanud, siis oli küll selline tunne, et sõidan neile järgi ja krt võtaks kratist kinni aga nende õnneks oli mul kiire :?
Vasta