Kuidas kasutad turvavööd sina ?

Vaba teema

Kuidas kasutad turvavööd autos

Autosse sisse istudes ennem mootori käivitamist panen rihma kinni
17
10%
Autosse sisse istudes peale mootori käivitamist panen rihma kinni
78
46%
Peale mootori käivitamist ja alustades autoga liikumist panen turvavöö kinni
44
26%
Olles autoga sõitnud juba mõne aja tuleb meelde, et turvavöö on lahti ja panen selle kinni
19
11%
Sõiduaeg muutub vöö häirivaks ja vabastan vöö lukustusest
6
4%
Sõiduaeg hoian vööd süles, et politsei ei teeks trahvi
5
3%
 
Hääli kokku: 169
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Postitus Postitas Rain. »

Üldiselt panen turvavöö kinni kohe peale mootori käivitamist nagu enamus siin seda teeb :P
Kasutaja avatar
Charly
Huviline
Postitusi: 509
Liitunud: 08.01.2004 10:27 00
Asukoht: Tallinn, Kristiine

Postitus Postitas Charly »

k2rpman kirjutas:jahh oleneb olukorrast , üldjuhul linnas samamoodi ei kasuta , vahest ka maanteel. miks vahest ,sest vahest kohe ei kisu üldse kudiagi vastik hakkab sees ja pooma aga muidu igalvõimalusel ;)




samas tean ühte juhtumist tuttavatuttaval, kus tüüp sõitis jõkke ja ainukene kes ellu jäi oli seemees kellel vöö lahti oli , ülejäänud 4 uppusid :cry: kuna lihtsalt ei suutnud vööd lahti teha.
"Elu on inimese parim aeg"
Matti Nykänen
ex-Audi A2, ex-Fleetwood, ex-GT4, ex-944
525 ´94 & Hybrid ´08
56 201 649
Kasutaja avatar
Ilmar
Huviline
Postitusi: 215
Liitunud: 18.11.2004 09:06 59
Peamine sõiduk: BMW 318d E91
Asukoht: Päälinn
Kontakt:

Postitus Postitas Ilmar »

Peab tunnistama, et ei kasuta eriti turvavööd.
On hetki kus panen peale, kuid on hetki kus ei pane, lihtsalt segab kuidagi vist.
Olin ise autos(taga keskel) mis lendas kraavi ja mina läbi esiklaasi. Õnneks ei tulnud auto mulle selga, oleks kurvalt lõppenud vast.
Kindlasti peab seda kasutama. See kuidas keegi enda elu eest hoolitseb on vist tema enda asi.
E91 318d 105kw '09
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

tanelp kirjutas:Alati peal. Kõigil.
Sama siin :)
E83 X3 2,0dA 2010.a.
ArgoV
Huviline
Postitusi: 296
Liitunud: 25.11.2004 20:17 08
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas ArgoV »

k2rpman kirjutas:samas tean ühte juhtumist tuttavatuttaval, kus tüüp sõitis jõkke ja ainukene kes ellu jäi oli seemees kellel vöö lahti oli , ülejäänud 4 uppusid :cry: kuna lihtsalt ei suutnud vööd lahti teha.
Kindlasti on maailmas juhuseid, kus turvavöö on kellegi surma põhjustanud. Samas peaks vastupidiseid olukordi miljon korda rohkem olema...
E83 X3 2,0dA 2010.a.
Kasutaja avatar
Ilves
Huviline
Postitusi: 1978
Liitunud: 23.02.2005 11:07 45
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ilves »

Küsimused veidi suure segmendiga esitatud, oleks piisanud ka küsimusest kas enne liikuma hakkamist paned vöö kinni. Endal on asi nii automaatne, et ei mäletagi kas panen enne peale kui mootori käivitan või pärast. Aga ilma sõita on väga ebameldiv. Nagu oleks püksteta tänavale tulnud :)

Üldiselt on üsna halb harjumus linnas tagaistmel vööd mitte kasutada. Ilmselt ka kõigil teistel. Maanteel lasen ühemõtteliselt kõigil tagaistujatel ennast kinni nööpida. Enamik millegipärast viriseb selle peale, aga ma olen neid lohutanud, et see on minu pärast kes ei taha, et talle paugu korral 2 tonni selga lajatatakse.

Loodetavasti järgmine generatsioon kasutab vööd usinamalt, kuna nende lapsepõlve autodel on igasugu turvatoolid/vööd olemas ja ka neid aktiivselt kasutatakse.

Nendel kes peale 3-t õlut kukuvad seletama, et turvavööd inimesi tapavad olen soovitanud aiatraktoriga vastu puud sõita. Peale seda kui suu on männikoorest ja hambakildudest puhtaks tehtud pole enam vöö kasutamise vastu midagi :)
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Minagi kuulnud ajuhiiglaste juttu, et turvavööd kasutada on ohtlikum kui ilma, sest pärast ei saa enam tüüpi autost kätte. Isiklikult arvan, et ohvrit ei tule pärast enam autost otsidagi, vaid kuskilt võsast. :roll:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Ma sõitsin ka väga palju ilma vööta kui ühel päeval tegin avarii kus pool esi silda oli salongis. Selle õnnetuse ajal oli juhuslikult turvavöö kinni ning see päästis elu. Ainuke vigastus mis oli: järgmine päev läks turvavöö koha pealt tumesinine riba risti üle rinna. Kõik muu oli OK.

See oli ubmes 4 aastat tagasi. Sellest ajast peale on väga ebamugav kui rihma ei ole. Lihtsalt peab olema.
Diana
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 06.03.2003 13:23 00
Asukoht: Tallinn/Tabasalu

Postitus Postitas Diana »

mul turvavöö kinnitamine nii sisse harjunud, et panen automaatselt isegi hoovis autot ringi manööverdades turvavöö kinni :oops:. ma lihtsalt ei mõtle sellele, vaid autot käivitades liigub iseenesest käsi turvavöö suunas ja seda ka kõrvalistmel olles.

imelik, et te ütlete, et turvavöö on ahistav, kuna mulle ei valmista see mingit ebamugavust ka üsna ümara kõhuga ringi sõites... pigem on asi suhtumises ja harjumuses ma arvan.
BMW 316iA
Kasutaja avatar
Jaanus_P
Huviline
Postitusi: 3102
Liitunud: 05.08.2004 18:42 53
Asukoht: Tallinn/Mustvee
Kontakt:

Postitus Postitas Jaanus_P »

Ja mina tean rohkelt juhtumeid kus on avariid juhtunud ilma turvavööta (kõik alati terved) ja ühte avariid kus turvavöö oli peal ja autoga puusse maandudes lõikas turvavöö inimesele kõhtu. pärast käis üle poole aasta haigla vahet kuna haav ei paranenud (ma jälle ei õigusta midagi).
E34 520iT 09.06a.- 09.09a. E38 740 09.09a. - 08.10a. E36 323 08.10a. - 11.10a. E39 523 11.10a. - 03.11a. 2 korda a***, E34 520iT 08.11a. - 04.12a. Seat Toledo 04.12a. - 12.14a. Seat Leon 12.14a.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Jaanus_P kirjutas:Ja mina tean rohkelt juhtumeid kus on avariid juhtunud ilma turvavööta (kõik alati terved) ja ühte avariid kus turvavöö oli peal ja autoga puusse maandudes lõikas turvavöö inimesele kõhtu. pärast käis üle poole aasta haigla vahet kuna haav ei paranenud (ma jälle ei õigusta midagi).
Jumal kaitsebki lolle ja joodikuid.
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

kusagil netis oli üks demonstratiiv video, kuidas autos oli 5 inimest....tagaistmel keskel sõitjal oli turvavöö lahti....teistel kõigil peal, toimus avarii, kus algul sõideti küljepealt sisse ja siis auto lendas vastu puud....need kellel turvavöö peal olid ilusti oma istme küljes kinni, kuid see kellel polnud tilbendas oma peaga kõigi vahel(matsud olid erinevate nurkade all) lõpp tulemus oli see, et ilma turvavööta sõitja oli ofcoors kutu, kuid oli endaga 2 inimest veel kaasa võtnud+2 ellujääjat oli ka suht segi oma PEAGA peksnud....ehk siis linnas üldiselt tagaistmel sõitjatel ei käsi vööd peale panna, kuid maantel reegel see siiski...olen ise elanud üle ühe libedal teel kurvist otse sõidu(ainus koht teel, kus oli vääga libe, mujal polnud pmst üldse libe) kuidagi imekombel suutsin sõita enamvähem metsast läbi nii, et peegliga riivasin ainult puud, kuid kui oleksin 5cm veel lähemalt läinud oleks 6 suurte vigastustega või surnud noorukit olnud(ford tauruses on 6 kohta)
Kuigi ausaltöeldes ise ka 100% alati linnas vööd peale ei pane, eriti kui mantel seljas, siis häirib jõledalt, kuid 90% juhul kindlasti on peal...
Ja karpmanile...turvapatjade tõttu ka surrakse(teinekord tagurdamisel lööb lahti ja lämbud), kuid siiski see protsent on imeväike...eelmine aasta vist mõni inimene, kuid samas suudab see päästa tuhandete elusi... juhuseid on igasuguseid...
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Jaanus_P kirjutas:Ja mina tean rohkelt juhtumeid kus on avariid juhtunud ilma turvavööta (kõik alati terved) ja ühte avariid kus turvavöö oli peal ja autoga puusse maandudes lõikas turvavöö inimesele kõhtu. pärast käis üle poole aasta haigla vahet kuna haav ei paranenud (ma jälle ei õigusta midagi).
palju sõltub ka turvavöö paigutusest. Sõbral oli õnnetus, kus ta peaaegu elu kaotas, nimelt turvavöö oli lõdvalt peal ja ise istus pool küllitsi roolis(mingi moe värk vist :roll: ), lisaks kohev jope seljas, kokkupõrkel päästis vöö küll arvatavasti simapilkse surma, kuid halva istumisasendi ja vöö paigutuse tõttu sai surmavaid sisevigastusi, millest õnnega välja tuli.
E60 530i
Metallide termotöötlus.
Kasutaja avatar
kait
Huviline
Postitusi: 864
Liitunud: 08.02.2006 10:56 23

Postitus Postitas kait »

antud juhul ei tahaks detailidesse langeda, eksole :roll:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

Roolis istudes ikka automaatselt vöö peale...nagu muudmoodi ei saaksi... :roll:

Aga samas juhtunud ka selline asi et kõrvalistujal vedas et turvavööd peal ei olnud...
Noh juhil läks auto käest ära ja täpselt kiviaia poole....kõrvalistuja mu sõber mõikas veel jalad istme peale tõsta...see päästiski ta kuna mootor ja kõik tuli nii salongi sisse et istme ja auto vahel oli 2 cm ruumi
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

MuiduMees kirjutas:Roolis istudes ikka automaatselt vöö peale...nagu muudmoodi ei saaksi... :roll:

Aga samas juhtunud ka selline asi et kõrvalistujal vedas et turvavööd peal ei olnud...
Noh juhil läks auto käest ära ja täpselt kiviaia poole....kõrvalistuja mu sõber mõikas veel jalad istme peale tõsta...see päästiski ta kuna mootor ja kõik tuli nii salongi sisse et istme ja auto vahel oli 2 cm ruumi
Kas sa paned turvavööd jalgade peale? Minu teada lubavad tavalised turvavööd ka jalgu tõsta. :roll:
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

No mis ma ikka vaidlema hakkan..:D kindlasti annab jalgu ka tõsta...ei vaidlegi...
mina ei tia kuda selle llooga oli...ega mina ju peal ei olnud aga räägiti et kui turvavöö oleks olnud peal oleks asi kurvrmini lõppenud... :oops:
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

marek320 kirjutas:
Jaanus_P kirjutas:Ja mina tean rohkelt juhtumeid kus on avariid juhtunud ilma turvavööta (kõik alati terved) ja ühte avariid kus turvavöö oli peal ja autoga puusse maandudes lõikas turvavöö inimesele kõhtu. pärast käis üle poole aasta haigla vahet kuna haav ei paranenud (ma jälle ei õigusta midagi).
palju sõltub ka turvavöö paigutusest. Sõbral oli õnnetus, kus ta peaaegu elu kaotas, nimelt turvavöö oli lõdvalt peal ja ise istus pool küllitsi roolis(mingi moe värk vist :roll: ), lisaks kohev jope seljas, kokkupõrkel päästis vöö küll arvatavasti simapilkse surma, kuid halva istumisasendi ja vöö paigutuse tõttu sai surmavaid sisevigastusi, millest õnnega välja tuli.
Siit ka üks mainimist väärt asi. Vaadake ka oma sõiduasend üle. Pikali, külili ja ninali ei sõideta.

Lisaks veel airbag avaneb ka ainult siis kui turvavöö kinni on.
MuiduMees
Huviline
Postitusi: 1444
Liitunud: 13.01.2006 19:11 29
Asukoht: tartu-jõgeva

Postitus Postitas MuiduMees »

kahjuks ei ole endal sellist luksust nagu airbag.. :roll:
Kasutaja avatar
erik
Huviline
Postitusi: 1228
Liitunud: 07.09.2004 17:29 17
Peamine sõiduk: 530D E60
Asukoht: Kohila/Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas erik »

Kasutaja avatar
saiko
Huviline
Postitusi: 90
Liitunud: 29.07.2004 10:30 44
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas saiko »

kolmese bemmiga sõites oli ALATI vöö peal, oli kohe kuidagi mugav.
nüüd audi 200 sõites kasutan vaid maanteel sõites!
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Kasutaja avatar
Ingmar
Huviline
Postitusi: 589
Liitunud: 10.02.2005 12:46 17
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ingmar »

Minul ka alati peal.
Erandina ainult siis ei pane linnas peale, kui olen mustade riietega/tunkedega autos, sest nahksisu on kerge puhastada, kuid turvavööd juba raskem.
Seda tuleb aga harva ette.

Esimene aasta ei kasutanud turvavööd peaaegu üldse.
Pärast seda aga, kui olin juhuslikult 300 m enne kraavisõitu vöö kinni pannud(toona siis vööd ei kasutanud), on vöö alati peal.
Tõsi küll, kahjuks oli iste liiga ees ja istet ei olnud võimalik enam tahapoole panna, sest viimane kiilus kinni.
Sellepärast käis ikkagi rool näos ära, aga poleks turvavööd olnud, oleks ilmselt rindkere haiget saanud.

Kuna inimene end ilmselt raskemate kokkupõrgete puhul ise kinni hoida ei jõua, on turvavöö ainus, mis takistab autost välja lendamist.

Turvavöö võib tunduda alguses küll ebamugav, aga sellega harjub ruttu.
Viimaks tundub vööta sõit ebamugav.
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Postitus Postitas Aaro »

Sarnaselt Truumuga ei mõgiseks ma siin, kui ei oleks seda harjumust võõ kinni panna.
Kasutaja avatar
Tarmo
Huviline
Postitusi: 8450
Liitunud: 02.10.2002 16:52 21
Peamine sõiduk: BMW G11 740XD
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tarmo »

Mina ikka vaatan ja imestan , kuidas inimesed sõidavad linnas, väiksed lapsed ronivad esiistmete vahel või rallivad tagaistme peal ringi.
Mina oma plika viskan alati tema rallitooli ja traksid korralikult peale.
Ja siis reeglina plika küsib tagant, et kas teil on ka rihmad kinni.
Ja kui vastame et jah , siis ta nõuab seda veel näha.
Omatud BMW tüüpi sõidukid : E30 318, E30 325i, E30 325i, E34 530i, E34 524td, E39 530dT, E46 328Ci, E30 324td, e34 525tds, e36 316i, E39 530dT, E38 730d, E65 730d, G11 740XD, E36 328i cabrio, E46 316ti, E82 120d coupe, E88 120d cabrio
Relk
Huviline
Postitusi: 1665
Liitunud: 21.08.2004 00:06 09
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Relk »

Tarmo kirjutas:Mina ikka vaatan ja imestan , kuidas inimesed sõidavad linnas, väiksed lapsed ronivad esiistmete vahel või rallivad tagaistme peal ringi.
Mina oma plika viskan alati tema rallitooli ja traksid korralikult peale.
Ja siis reeglina plika küsib tagant, et kas teil on ka rihmad kinni.
Ja kui vastame et jah , siis ta nõuab seda veel näha.
Eile just tulime naisega linnast ja pirita teel kihutas meist mingi väike punn mööda umbes 90ga mille tagasitmel oli umbes 4 aastane lapst kes ronis tagant ette ja eest taha ja tegi muid vigureid. Kui poleks enal naist ja last peal olnud oleks järgi sõitnud ja politsei kutsunud.
Kasutaja avatar
andrusl
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 18.05.2004 22:18 03
Asukoht: tallinn-saue

Postitus Postitas andrusl »

Ise linnas üldiselt ei kasuta :oops:
maanteel panen rihma kinni,kui kehvemad tee- ja ilmastikuolud on.
Laps on aga alati rihmaga kinni.
BMW 523
5022145
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Postitus Postitas tryku »

Juss kirjutas:
marek320 kirjutas:
Jaanus_P kirjutas:Ja mina tean rohkelt juhtumeid kus on avariid juhtunud ilma turvavööta (kõik alati terved) ja ühte avariid kus turvavöö oli peal ja autoga puusse maandudes lõikas turvavöö inimesele kõhtu. pärast käis üle poole aasta haigla vahet kuna haav ei paranenud (ma jälle ei õigusta midagi).
palju sõltub ka turvavöö paigutusest. Sõbral oli õnnetus, kus ta peaaegu elu kaotas, nimelt turvavöö oli lõdvalt peal ja ise istus pool küllitsi roolis(mingi moe värk vist :roll: ), lisaks kohev jope seljas, kokkupõrkel päästis vöö küll arvatavasti simapilkse surma, kuid halva istumisasendi ja vöö paigutuse tõttu sai surmavaid sisevigastusi, millest õnnega välja tuli.
Siit ka üks mainimist väärt asi. Vaadake ka oma sõiduasend üle. Pikali, külili ja ninali ei sõideta.

Lisaks veel airbag avaneb ka ainult siis kui turvavöö kinni on.
Avaneb ka siis, kui ei ole kinni.
Kasutaja avatar
Rene_V
Huviline
Postitusi: 1846
Liitunud: 10.03.2004 22:55 16
Peamine sõiduk: E39 540i, 525d -02
Telefon: 55560543
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Rene_V »

ise siis panen enamjaolt traksi peale juba enne mootori käivitamist, vahest ka peale mootori käivitamist, aga see juba harvem nähtus :D .....kui traks ei ole sõites peal, siis kuidagi väga imelik kohe autos olla....traks peal ja kohe kuidagi kindlam vms :roll: :cool: ....ka kaassõitjatel üldjuhul käsen peale panna....kuigi tagumisi eriti ei kontrolli :oops: ...
Bmw E28x 5 ex / Bmw E30x29 ex / Bmw E34x 6 ex / Bmw E39 525d touring x2-ex /Bmw e39 530d touring-00-ex
Bmw E61 530d -06-ex / Bmw E61 530d -05 ex / Bmw E39 525i -00 ex/ Bmw E39 525d Touring-01 ex
Hetkel BMW e39 540i sedaan `02 ,BMW e39 525d sedaan `02
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Maanteel alati peal.
Linnas on kuidagi ebamugav see vöö, nii, et linnas ei ole peal. Paha.
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Vasta