Kojamehed

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Joel kirjutas:Teine Tricode huvitav omadus on nende täielik suutmatus kõrvalistujapoolse klaasikumeruse järgi ennast kohandada, mingi 5 cm ulatuses on kojamees otsast õhus lihtsalt.
Sa oled järelikult valesid Tricosid ostnud - on olemas kõverad Trico kojamehed Saksa kumera klaasiga autodele mis väga ideaalselt painduvad vastu klaasi.

Toodetakse neid kolmes mõõdus:
480 / 530 / 550mm

Uuemale A6/A4 võiks panna mõlemad kumerad. C4 kerele käib kõrvalistuja poolne kumer ja teine tavaline (saab ka mõlemad kumerad panna aga juhi poolel on sirge etem).
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Silwer kirjutas:Sa oled järelikult valesid Tricosid ostnud - on olemas kõverad Trico kojamehed Saksa kumera klaasiga autodele mis väga ideaalselt painduvad vastu klaasi.
Rumal ostja (mina näiteks) usub müüjat. Järelikult võib siit teha järeldused varuosamüüjate pädevuse kohta. Järeldus: Isegi Statoilis osati paremad kojamehed soovitada.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Sellest võib teha järelduse kogu Eestimaise teeninduskvaliteedi kohta vahet pole mis sektoris - seda kvaliteeti lihtsalt ei ole.

Ise ostan sellist nodi firmast Kummimees Peterburi maanteel ja seal on selline mees nagu Hannes, kes oskab ja aitab ka kui vaja.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Olts
Huviline
Postitusi: 279
Liitunud: 28.06.2004 11:38 30
Asukoht: Tallinn-Pärnu

Postitus Postitas Olts »

Enda autol olid Saksas peal Boschid, mis kestavad siiani väga hästi. Eestis sõitnud juba 7 kuud. Muidugi hea kestmise aluseks on ka minu suhteliselt vähene kojameeste kasutamine võrreldes linnapildis nähtavaga. Vahest vaevalt tibutab vihma, mõned tulevad ikka vastu, kojamehed kuskil 2 astme peal käivad. Samas kui endal intervall põhjas.
E 34 M50B25
53 840 111
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Noo üldiselt on enamvähem selgunud Trico eluiga :lol: umbes nädalaid kolm kestab see kojamees, kräuksub, jätab triipe ja libiseb veest üle, noo ei ole see kojamees, vast võrreldav säästukas müüdavate 20 kroonistega.

Vat see on siis minu arvamus ja katsetuse tulemus, igaljuhul esmaspäeval poodi championide järgi.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

ma ei tea ei ole yhtegi paha sõna tricode kohta öelda, panin ema pontiac grand amile selle ette, ei kriuksu ega midagi täiesti norm tundub. eks vaatab mis ema siis ytleb kui tartusse tagasi sõidab, aga hind oli rsk kirves :S 114 eeksi :S krt ostsin 50 eegised kojamehed ette ja nüüd terve seeaeg kui olen autot omanud, ehk siis poolteist nädalat pyhib ikka vägagi hästi, ei krigise jne. minu arvamus öeldud :)
Sander
Huviline
Postitusi: 154
Liitunud: 01.07.2004 21:01 46
Asukoht: Tallinna getos, Lasnamäel

Postitus Postitas Sander »

toivoku kirjutas:ma ei tea ei ole yhtegi paha sõna tricode kohta öelda, panin ema pontiac grand amile selle ette, ei kriuksu ega midagi täiesti norm tundub. eks vaatab mis ema siis ytleb kui tartusse tagasi sõidab, aga hind oli rsk kirves :S 114 eeksi :S krt ostsin 50 eegised kojamehed ette ja nüüd terve seeaeg kui olen autot omanud, ehk siis poolteist nädalat pyhib ikka vägagi hästi, ei krigise jne. minu arvamus öeldud :)
Mis sa ajad, ma saaks aru kui Sa ostsid boschi kojamehed ette 600 eeku tükist, see jah veits kirves ;)
Aga 50 või 100 eeku odin hu*
BMW 535\M535 e28 ruulivad, 323 e21 ja 635 e24 ruulivad samuti.
Runnin on sm v8 5,8L 260hp
Kasutaja avatar
Tauri
Klubiliige
Postitusi: 2672
Liitunud: 22.04.2004 12:37 25
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 56220022
Asukoht: Harku vald
Kontakt:

Postitus Postitas Tauri »

Auto ostes olid peal Boschid, kuid kahjuks juba oma eluea ära elanud. Sai soetatud uued kojamehed- Tricod. Viimased pidasid enam-vähem täpselt 1 aasta vastu ja ka nende eluea lõpp oli suht omapärane- ühel hommikul olid naksti tuksis!
Kuna kohe ära ei vahetanud siis tegi juhipoolne ka klaasile mingid triibud peale. :evil: - kas keegi oskab öelda, et kas kuskil klaasi poleeritakse vms.- mis antud triibud ära kaotaks!
Paar nädalat tagasi Rakverest Tallinna poole tulles ostsin siis sampinjonid ette ( ajendatud antud teemast ) :evil: Kahjuks lõppes sampide elu täna- tunnused olid suht sarnased nagu Viltsil Tricodega- kraapisid, krõpsusid- mingi trikiga tõstis juhipoolne ennast klaasist eemale ja libisesid üle akna seda puhastamata. Paide kandis ei pidanud närv enam vastu ja keerasin Nestesse sissa ja tegin kulutuse ära 600 EEK ja Boshid spoilaga ees- igatahes klaas puhas ja vaikus majas :P

PS! kas keegi teab sampide maaletoojat- läheks pistaks need 2 nädalased vardad neile pihku- krt momendil selline idika tunne, et need üldse osta sai :roll:
E70 X5 3.0d 173kw ; E83 X3 160kw
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Mina viisin oma talvised Trico kojamehed tagasi ja küsisin uued BOSCH Twin Blade-d vastu. Parem on küll aga samas ikkagi mitte nii hea, kui oleks lootnud...
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

sander ei ole ikka huinjaa, arvan et kui ostan paari kojamehi omale kas 100 eegiga või 200 siis vahe missugune? 100 eegi eest saan näiteks osta omale koju syya või kytust, aga kui sina oled mees kellel raha puu otsas kasvab ja igahommiku sealt võtad siis noh mul pole midagi öelda :)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Huvitav kui pika aja peale tagasi kannatab viia, ma praegu mõtlen, et ma need tricod oststi kuskil 25-29 detsember, seega on nad kaks nädalat vanad :roll: :lol: aga vat pakendi viskasin ma minema, tsekk on kontoris.
Äkki peak ka nende boshide peale mõtlema, aga ma kardan petuda :roll: kahel auto on peal olnud boshid, noo välimuselt mitte eriti kehvad, aga kojamehe tööd nad küll ei teinud.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Täitsa huvitav teemaarendus siin. Paistab, et peab ise hakkama neid tootma, kõik turul olev on p***.

Uurisin siin nii paar kuud kasutuses olnud shampinjone. Kummid olid kaetud sellise "karvase" kihiga nagu auto peale tavapesu. Seega süüdistaks siiski meie tänavasoola.

Panin enne Riia otsa uued ette. Tagasi jõudnuna olid sama nirud nagu vanad. Proovin täna uurida - kas ka "karvaseks" muutunud.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Korra-paar nädalas kojamehe kummid ära puhastada - ja ennäe imet - pühivad jälle nagu uued. Viitsimise asi lihtsalt.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Tricosi ma puhastasin nii ja naa ja nühkisin klaasi, aga ei olnud enam mingit abi, aga shapionite puhastamine vähemalt teeb pildi jälle ilusaks.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

no kurask.... ja mina oinas mõtlesin et minu e34 lihtsalt puuetega kojameestega..et küll proovisin igast vedrusid vahetada ja kumme puhastada..ikkagi jooksevad suurest veest üle ja hüppavad ja krigisevad...crap... ei mäletagi mis asjad need olid igatahes ca600 eekumit küsiti nende eest.... :oops: ..aga mul veel selline asi et mul juhipoolsel mitte ainult kinnituses ei ole vahe, vaid ka pikkuses.. ikka paar senti pikem kui parempoolne :roll:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

margus l sul on juhipoolse kojamehe kinnitust teistugune kui kõrvalistujapoolne? tagurpidi konksuga äkki? keegi võiks mulle öelda kust sellisele kojamehi saaks :D
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

mul ostes jooksis kohe müügimees kaasa ja ütles, et oo..see väike viga.. otsis kusagilt välja mingi spets vidina mis käib kojamehe ja konksu vahele.. ja oligi ornung..seda vidinat lihtsalt ei viska minema kui uut kojameest ostan
.. äkki küsida poodnike käest
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

olen käind igalpool statoilides ja mõnes autopoes kah aga pole leidnud, hmm igataahes siis mingitel e34 mudelitel ongi see kojamehe kinnitus teistpidi väänatud?
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

nii mulle väitis poodnik kah... ja ütles veel enne vidina andmist, et ooh..see jah teada nali... ja pani ise külge kah veel .. aga jah.. mina pensukatest ostaks aint väga suure häda sunnil üleültse midagi( k.a. alco jne)
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mitte mingitel, vaid minuteada kõigil, kui just ei ole ümber tehtud. Aga jah üldiselt tuleb minna ikka kuskile poodi ja küsida E34 kojameest, ennamus poodnike juba teab millest jutt käib ja mida sulle müüma peavad.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

kui järvelt kysisin siis öeld iet see on ja kõik :o ma paaniaks olin ja noh mis muud ylejäid, keerasin enda bemarilt varre kylejst ära ja panin e34 peale ja siiamaani töötab ilusti kuigi eks ta erinev ole ikka ja ilus kah pole just. aga hetkel oleks tähtis etp yhiks, vars on koguaeg pagassis kaasas :) et äkki näen kuskil sellsit kojameest.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Päev täpselt nüüd meelde ei tule aga minuteada sealne kojamehekunn ütles, et selle nädala jooksul tuleb E34 sobivaid kojamehi müüki ja muide peab seal küsima selle E34 kinnituse kohta mis on tal ühes karbis olemas ja maksab miskit 15 krooni, siis saad sealt osta ühe tavalise kojamehe ja ikka uue kojaka panna.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
eclipse
Huviline
Postitusi: 261
Liitunud: 03.01.2005 23:13 26

Postitus Postitas eclipse »

ostsin automaailmast kummid, nendel niuke plastikriba peal, nii et neid metallvardaid enam vaja polegi, lükkad siis külge ja korras, pühivad nagu megahästi, ülihästi liigub siini sees, lükkasin siis boschi varre otsa... ja maksin nende eest 22.- eesti raha.. :!: ;) ülimalt rahul olen, proovige järgi ja ma arvan et asi seda väärt... :roll:
Rein
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 19.12.2004 21:35 57
Asukoht: Lõuna

Postitus Postitas Rein »

Jah, aga esimese hommikuni, kui on nats jäätunud, on raksti, ja raamid on plastribast eraldunud, jättes järgi sellised imepisikesed augukesed.
Kasutaja avatar
E32
Huviline
Postitusi: 140
Liitunud: 11.08.2004 17:00 35
Peamine sõiduk: E32 750i
Asukoht: TLN

Postitus Postitas E32 »

eclipse kirjutas:ostsin automaailmast kummid, nendel niuke plastikriba peal, nii et neid metallvardaid enam vaja polegi, lükkad siis külge ja korras, pühivad nagu megahästi, ülihästi liigub siini sees, lükkasin siis boschi varre otsa... ja maksin nende eest 22.- eesti raha.. :!: ;) ülimalt rahul olen, proovige järgi ja ma arvan et asi seda väärt... :roll:
ma ostsin kah 2 kuud tagasi uued kummid kojameestele, aga jah kuu aega ja juba võib minema visata :evil: sellised kogemused siis kummidega :roll:
E32 V12
Rein
Huviline
Postitusi: 36
Liitunud: 19.12.2004 21:35 57
Asukoht: Lõuna

Postitus Postitas Rein »

Kui kojamehe metall karkassis pole vapsee lõtke, ja kui saab need metall ribadega kummid, siis isegi ongi natukeseks abi.
Kasutaja avatar
Black
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 10.01.2003 17:28 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Black »

Mina olen aastate jooksul kasutanud Champion'e, Hella'sid, Bosch'e ja Trico'sid. No ei ole mitte millegi üle nuriseda. Kui luud puhas hoida ja klaas pigikihiga kaetud pole, toimivad kõik väga ilusti ja ei kriuksu ega kraaksu ega hüple ega jäta triipe sisse. Kojamees vajab ka hooldust. Alati, kui autot pesete või bensukas harjaga klaase nühite, tõmmake kasvõi selle bensukast võetud paberiga ka kojamehed puhtaks. Paber jääb pärast seda tavaliselt nii mustaks, et lausa ime, kuidas selline asi akent puhastada sai. Kel pappi nagu putru, võib loomulikult esimese sissejäetud triibu peale uued kojamehed osta ja viriseda, et krt, küll tehakse ikka sitta. :) Hetkel on Audi C4 ees Trico'd (ilma tefloni ja kummikotita) ja olen igati rahul. E30 klaasi parema alumise nurga jätsid kõik proovitud kojamehed pühkimata. Aga ega eriti ei seganud ka.
E30 324d '87 > E34 524td '90 > E39 530d '99
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

noo neid uusi tricosi ma puhastasin nii ja naa, nükisin klaasi kõiksugu ime asjadega ja kriuksumisest lahti ei saanud, aga peale chapionite peale panemist mina jälle väga rahul.
Mercedes EQS 450+ 2022
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Postitus Postitas hillarr »

Ostsin endale kah Boschi omad ära. Ca 20 komplekti on veel Boschi esinduses soodushinnaga (450EEK komplekt E34'le) saadaval.
Kustas
Huviline
Postitusi: 3407
Liitunud: 11.02.2004 02:31 21

Postitus Postitas Kustas »

Viljar_V kirjutas:aga peale chapionite peale panemist mina jälle väga rahul.
Kuni järgmise korrani..... :roll:
E90 330i 190 kW, 6MT / Yamaha XS650 Cafe 1979
Vasta