LE tõlgendamine

Vaba teema
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:Aga siis pole ju mõtet autorooli üldse istuda. See ju kõigelihtsam viis õmnnetusi vältida.
Ära siis istu :)
LE-s on kirjas:
§ 91. Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.
Kui sa ei suuda/taha täita elementaarsetki LE nõuet, mida sa sinna liiklusesse siis ronid?
See on esimene ja kõige olulisem punkt kogu manöövrite peatükis, ülejäänud on juba pisiasjad.
Viimati muutis Indrek_M, 17.01.2008 10:48 49, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tarks kirjutas:[Me ei saa ju sõita eeldades, et teised rikuvad LE -d. Kui me sõidame siis me ikkagi ju eeldame, et ka teised järgivad LE-d.
Täpselt nii tulebki sõita, arvestades, et teised just rikuvadki LE-d.
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Aga siis pole ju mõtet autorooli üldse istuda. See ju kõigelihtsam viis õmnnetusi vältida.
Ära siis istu :)
LE-s on kirjas:
§ 91. Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.
Kui sa ei suuda/taha täita elementaarsetki LE nõuet, mida sa sinna liiklusesse siis ronid?
See on esimene ja kõige olulisem punkt kogu manöövrite peatükis, ülejäänud on juba pisiasjad.
Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
Indrek_M kirjutas:Täpselt nii tulebki sõita, arvestades, et teised just rikuvadki LE-d.
Kas sa siis sõidad ka koguaeg pärisuuna vööndis mis on pidevjoonega eraldatud ning ootad et keegi tuleb sulle vastu?
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

diislijoodik kirjutas:Tarks, kaua sul juhiluba on olnud ja kas hetkel ka on?
10 a ja ka praegu olemas ;)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
Mismoodi sa veendud üldse millegi ohutuses? loomulikult ringi vaadates, kuulates, haistes, seitsmenda meelega. Peeglid on üks võimalik abivahend. Minu meelest vaata või üle õla, jää või seisma ja kopsi kannaga asfalti, misiganes sind aitab manöövri ohutuses veenduda - vahendid on igaühe oma valida. See ei tähenda, et ei peaks selles veenduma :)
Tarks kirjutas:Kas sa siis sõidad ka koguaeg pärisuuna vööndis mis on pidevjoonega eraldatud ning ootad et keegi tuleb sulle vastu?
Loomulikult :lol: Sulle pole keegi vastu tulnud? Mulle küll on ... alates rebastest ja siilidest, lõpetades ebaõnnestunud möödasõidu lõpetajaga.
Sa paneksid kindlameelselt laubaka, teades, et vastutulija on süüdi? :shock:
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

diislijoodik kirjutas:Tarks, kaua sul juhiluba on olnud ja kas hetkel ka on?
Täpselt minu mõte. Kõlab nagu autokoolis pole üldse midagi õpetatud.
Indrek
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Kas sa siis sõidad ka koguaeg pärisuuna vööndis mis on pidevjoonega eraldatud ning ootad et keegi tuleb sulle vastu?
Loomulikult :lol: Sulle pole keegi vastu tulnud? Mulle küll on ... alates rebastest ja siilidest, lõpetades ebaõnnestunud möödasõidu lõpetajaga.
Sa paneksid kindlameelselt laubaka, teades, et vastutulija on süüdi? :shock:
Ning eriti oluline on see, kui tee ristub ühesuunalise teega. Küllalt nähtud neid, kes mööda ühesuunalist teed tuima näoga vales suunas sõidavad. Tüüpiline koht näiteks Tallinnas mööblimaja läheduses Mullast Telliskivisse(?) pöörates.

jJanno
exTouring
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
Mismoodi sa veendud üldse millegi ohutuses? loomulikult ringi vaadates, kuulates, haistes, seitsmenda meelega. Peeglid on üks võimalik abivahend. Minu meelest vaata või üle õla, jää või seisma ja kopsi kannaga asfalti, misiganes sind aitab manöövri ohutuses veenduda - vahendid on igaühe oma valida. See ei tähenda, et ei peaks selles veenduma :)

Nii nüüd palun tee mulle selgeks, et elli ei veendunud möödasõidu ohutuses ja et ta on milleski süüdi?

Tarks kirjutas:Kas sa siis sõidad ka koguaeg pärisuuna vööndis mis on pidevjoonega eraldatud ning ootad et keegi tuleb sulle vastu?
Loomulikult :lol: Sulle pole keegi vastu tulnud? Mulle küll on ... alates rebastest ja siilidest, lõpetades ebaõnnestunud möödasõidu lõpetajaga.
Sa paneksid kindlameelselt laubaka, teades, et vastutulija on süüdi? :shock:

Kas sina peatud ja vaatad mõlemale poole kui ületad ristmikku ja fooris põleb roheline tuli? :roll:
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

diislijoodik kirjutas:Tarksile. Paras aeg teadmiste täiendamiseks. Sa oled selle põlvkonna juht, kus avalikus meedias liikluspropaganda oli nigel ja loa saamise aeg langes ajale, kus nõudmised autokoolide taseme suhtes olid ka lahjad :mrgreen:

ETV võiks Ringliiklusest paremad palad kokku monteerida ja kordusena eetrisse lasta.
Mina ei ole saanud oma lube autokoolist ja ei ole ka mõtet praeguse- ja minuaja taset võrrelda. Kuna praegune tase jääb igal juhul tolle aja tasemele alla.
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
Mismoodi sa veendud üldse millegi ohutuses? loomulikult ringi vaadates, kuulates, haistes, seitsmenda meelega. Peeglid on üks võimalik abivahend. Minu meelest vaata või üle õla, jää või seisma ja kopsi kannaga asfalti, misiganes sind aitab manöövri ohutuses veenduda - vahendid on igaühe oma valida. See ei tähenda, et ei peaks selles veenduma :)

Nii nüüd palun tee mulle selgeks, et elli ei veendunud möödasõidu ohutuses ja et ta on milleski süüdi?
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tarks kirjutas:
AARE530 kirjutas:Täpselt nii tulebki sõita, arvestades, et teised just rikuvadki LE-d.
Kas sa siis sõidad ka koguaeg pärisuuna vööndis mis on pidevjoonega eraldatud ning ootad et keegi tuleb sulle vastu?
Mina sõidan kogu aeg silmad lahti ja arvestan selle võimalusega, et kuskilt mõni idioot kõrvaltänavast ette sõidab vms.
Ülemöödunud kevadel sattusin liiklusõnnetusse, kus kaitsepolitsei eravärvides auto tuli mulle Tartu Näituste juures esitiiba sisse- mina tegin tagasipöörde, olles enne veendunud, et kedagi vastu ei tule- selle koha peal teeb tee väikse tõusu ja pöörde ning ei olnud midagi näha...
Ja kujutage nüüd ette sellist AS Eesti Politsei töötajat, kes taob rusikaga rindu ja raiub, et temal oli eesõigus, hoolimata sellest, et ma läbi mäe nagu ei näe...
Minu küsimuse peale, et kas sa idioot siis sõidad kõigile sisse, kes sulle kogematagi ette keeravad, jäi töll vait ja ei osanud midagi öelda, mingi krdi kurekael oli...
Indrek_M kirjutas:Sa paneksid kindlameelselt laubaka, teades, et vastutulija on süüdi? :shock:

täpselt selline suhtumine oli, kujutage ette, asutus, kes väidab end olema abistav ja juhendav organisatsioon... Einoh, tere tulemast Eesti (banaani)vabariiki :shock: :evil:
Kui ma selle suhtumisega sõidaks, oleks iga nädal üks litakas vist kuskil...

PS, see viide, mis sa tegid, ei olnud Indreku teksti kohta :D (algselt oli sul viide Indrek M kirjutas... )
Viimati muutis AARE540, 17.01.2008 11:38 19, muudetud 3 korda kokku.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:Kas sina peatud ja vaatad mõlemale poole kui ületad ristmikku ja fooris põleb roheline tuli? :roll:
Loomulikult vaatan :lol:
Ei peatu aga vaatan - iial ei tea millal mingi tüüp veel arvab, et punane on suhteliselt kollaka varjundiga ja ta veel jõuab.
Eriti vastutustundetu oleks mitte vaadata.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Nagu ma varem olen öelnud- hea, kui mõni vend seal veel kollakat varjundit näeb, paljud panevad juba konkreetse tumepunase fooritulega mühinal üle... Ja vot siis ongi, kui Tarks, sinusugused silmaklappidega üle ristmiku lendavad, arvates, et roheline tuli on võti sinu puutumatusele liikluses.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Asi polegi selles, mis tulemuseni see lõplik vaidlus LÕ puhul viib, point on ju selles, et miks üldse nii sõita, et see vaidlus üldse tuleks...
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Noh, ma ise üritan ikka neid jagelemisi vältida, ei kuluta isegi rooli keskkohta signaali prääksutamiseks ega ka keskmist sõrme mitte, piisab keskmisest pedaalist ;)
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Kas sina peatud ja vaatad mõlemale poole kui ületad ristmikku ja fooris põleb roheline tuli? :roll:
Loomulikult vaatan :lol:
Ei peatu aga vaatan - iial ei tea millal mingi tüüp veel arvab, et punane on suhteliselt kollaka varjundiga ja ta veel jõuab.
Eriti vastutustundetu oleks mitte vaadata.
Noh ja lõpuks olemegi sealmaal, et meie kes sõidame ettevaatlikult ootame rohelise tulega niikaua, kuni kõik kellel põleb punane tuli on ära sõitnud. Sest mingi tüüp veel arvab, et punane on suhteliselt kollaka varjundiga ja selle tüübi järgi tulevad tüübid arvavad sedasama.
See ei ole ju normaalne.
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

diislijoodik kirjutas:
Tarks kirjutas:
diislijoodik kirjutas:Tarksile. Paras aeg teadmiste täiendamiseks. Sa oled selle põlvkonna juht, kus avalikus meedias liikluspropaganda oli nigel ja loa saamise aeg langes ajale, kus nõudmised autokoolide taseme suhtes olid ka lahjad :mrgreen:

ETV võiks Ringliiklusest paremad palad kokku monteerida ja kordusena eetrisse lasta.
Mina ei ole saanud oma lube autokoolist ja ei ole ka mõtet praeguse- ja minuaja taset võrrelda. Kuna praegune tase jääb igal juhul tolle aja tasemele alla.
Praeguse autokooli lõpetanu küll ei tohiks sellist jama küsida, mis LE p käsib enne manöövrit peeglisse vaadata. Sellist jama on isegi raske kommenteerida, selle tõttu väike isklikuks minek.
Kui sa aru ei saa millest jutt käib siis ei ole mõtet sellese sekkuda.
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tarks kirjutas:Noh ja lõpuks olemegi sealmaal, et meie kes sõidame ettevaatlikult ootame rohelise tulega niikaua, kuni kõik kellel põleb punane tuli on ära sõitnud. Sest mingi tüüp veel arvab, et punane on suhteliselt kollaka varjundiga ja selle tüübi järgi tulevad tüübid arvavad sedasama.
See ei ole ju normaalne.
Keegi ei olegi öelnud, et peaks ootama- selles peaks lihtsalt veenduma, et ka rohelise tulega minek ohutu on. Sama kehtib ka jalakäijate kohta- roheline tuli jalakäijate fooris ei välista seda, et keegi roosa tulega üle ristmiku uhab.. Ja siis ei ole enam tegemist tühipalja plekimõlkimisega, mille saab vaidluste ja rahakoti abil lahendada...
Kidd
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 22.05.2006 08:11 51
Asukoht: Keila

Postitus Postitas Kidd »

Tarks kirjutas:Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
LE §132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
1) ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu;
2) ees sõitev juht pole andnud vasaksuunamärku;
3) möödasõiduks kasutatav rada on vajalikus ulatuses vaba;
4) möödasõitu lõpetades saab ta naasta pärisuunavööndisse, ohustamata ja takistamata juhte, kellest ta mööda sõidab.

Ja kuna tahavaatepeegel on kohustuslik seade, siis tee omad järeldused.
Tarks kirjutas:Nii nüüd palun tee mulle selgeks, et elli ei veendunud möödasõidu ohutuses ja et ta on milleski süüdi?
Vaata, see möödasõitja rikkus lihtsalt ja labaselt LE, see selleks, aga kui Elli oleks talle ette keeranud, siis oleks tema teo ja tagajärje (avarii) vahel otsene põhjuslik seos.
So, where's the Cannes Film Festival being held this year?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:Noh ja lõpuks olemegi sealmaal, et meie kes sõidame ettevaatlikult ootame rohelise tulega niikaua, kuni kõik kellel põleb punane tuli on ära sõitnud. Sest mingi tüüp veel arvab, et punane on suhteliselt kollaka varjundiga ja selle tüübi järgi tulevad tüübid arvavad sedasama.
See ei ole ju normaalne.
Normaalne oleks silmaklappidega oma õigust taga ajades ristmikule tormata? Normaalne inimene siiski hoidub õnnetustest mitte ei torma nendesse oma õigust taga ajades. Hiljem ratastoolis liigeldes võid ju uhkust tunda, et sul oli tegelikult õigus ja teine oli jobu aga normaalne oleks pigem selliseid asju vältida.
Indrek
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Tarks kirjutas:
Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:Nii kus on seal kirjas, et elli oli kohustatud vaatama tahavaate peeglisse?
Mismoodi sa veendud üldse millegi ohutuses? loomulikult ringi vaadates, kuulates, haistes, seitsmenda meelega. Peeglid on üks võimalik abivahend. Minu meelest vaata või üle õla, jää või seisma ja kopsi kannaga asfalti, misiganes sind aitab manöövri ohutuses veenduda - vahendid on igaühe oma valida. See ei tähenda, et ei peaks selles veenduma :)
Nii nüüd palun tee mulle selgeks, et elli ei veendunud möödasõidu ohutuses ja et ta on milleski süüdi?
LE § 132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
* ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu.
§ 91. Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.

Mees, sa nagu pole liikluseeskirja kaugelt ka näinud või? :shock:
Viimati muutis Indrek_M, 17.01.2008 12:11 36, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Ma ei saa tegelikult hästi aru sellest, et 10 aastat lube omanud inimene neid tõdesid ei tunnista. Ma saaks veel aru, kui märgade kõrvatagustega ''kanadalane'' oma õigust taga ajab, aga 10 aastat sõitnud inimene peaks juba kogemuste põhjal omad järeldused olema teinud...
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

AARE530 kirjutas:Ma ei saa tegelikult hästi aru sellest, et 10 aastat lube omanud inimene neid tõdesid ei tunnista. Ma saaks veel aru, kui märgade kõrvatagustega ''kanadalane'' oma õigust taga ajab, aga 10 aastat sõitnud inimene peaks juba kogemuste põhjal omad järeldused olema teinud...
Võib-olla polegi sõitnud, omab ainult lube, selline mulje jääb küll...
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

Indrek_M kirjutas:
Tarks kirjutas:
Indrek_M kirjutas: Mismoodi sa veendud üldse millegi ohutuses? loomulikult ringi vaadates, kuulates, haistes, seitsmenda meelega. Peeglid on üks võimalik abivahend. Minu meelest vaata või üle õla, jää või seisma ja kopsi kannaga asfalti, misiganes sind aitab manöövri ohutuses veenduda - vahendid on igaühe oma valida. See ei tähenda, et ei peaks selles veenduma :)
Nii nüüd palun tee mulle selgeks, et elli ei veendunud möödasõidu ohutuses ja et ta on milleski süüdi?
LE § 132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
* ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu.
§ 91. Enne sõidu, manöövri või peatumise alustamist peab juht veenduma, et see on ohutu ega takista teisi liiklejaid ja teel töötajaid.

Mees, sa nagu pole liikluseeskirja kaugelt ka näinud või? :shock:
Esiteks
§132. Enne möödasõidu alustamist peab juht veenduma, et:
1) ükski tema järel sõitev juht pole alustanud temast möödasõitu;
913. Kahekordne pidevjoon. Eraldab suunavööndeid kolme (joonis 8) ja enama sõidurajaga teel (joonised 5 ja 9). Märgist ületada ei tohi.
Järelikult oli elli veendudnud, et temast mööda ei sõideta ja tal ei olnud mingit kohustust seda peeglist kontrollida.

Teiseks, kui te kõik nii korralikud olete, kas te siis garaazist välja sõites kah peeglisse vaatate :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tarks kirjutas:Kahekordne pidevjoon. Eraldab suunavööndeid kolme (joonis 8) ja enama sõidurajaga teel (joonised 5 ja 9). Märgist ületada ei tohi.
Järelikult oli elli veendudnud, et temast mööda ei sõideta ja tal ei olnud mingit kohustust seda peeglist kontrollida.
Märgist ületada ei tohi, aga ikkagi tehakse, seega oleks soovitav ikka peeglit ka vahtida. Omal käib pilk peeglisse ka sirge tee peal, jube raske, eks?
Ja see esimene punkt- mismoodi SINA veendud selles, et keegi sinu järel sõitev juht pole mööda hakanud sõitma- pistad oma karvamütsis pea laperdavate kõrvadega aknast või lahtisest uksest välja ? :lol:
Tarks kirjutas:Teiseks, kui te kõik nii korralikud olete, kas te siis garaazist välja sõites kah peeglisse vaatate :D
Ma ei tea, kas selle peale naerda või nutta- ma kujutan ette, kuidas sina garaažist välja sõidad- silmad kinni, karvamüts silmini pähe, tagurpidikäik sisse ja gaas põhja :lol: Pärast pühid otsaeest higi, a la huhh, läks jälle vist õnneks :lol:
Vastuseks su küsimusele- vaatan küll jah, 100% vaatan ka tagurdamisel peeglisse! Üllatus, eksole!
Üldjuhul aetakse auto garaaži, nina ees, seega välja tagurdatakse. ****, milleks need peeglid üldse vajalikud on, kui mõni mees väidab, et need mõttetud asjad on??? :evil: Auto tahavaatepeeglid vannituppa meikimiseks üles pandud???
Issand jumal, ma ei tea, kuidas selliseid liiklusesse lastakse?
Lubadel on ikka tolm pealt pühitud?
Viimati muutis AARE540, 17.01.2008 13:50 58, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

Tarks kirjutas:
Teiseks, kui te kõik nii korralikud olete, kas te siis garaazist välja sõites kah peeglisse vaatate :D
Loomulikult, äkki on lumelabidas või midagi sellist vastu autot vajunud jne. Enne igat liikumahakkamist käib pilk peeglitesse .Tööta paar aastat kutselise autojuhina ja sul on silmad 50-50 peeglis ja teel.
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

AARE530 kirjutas:
Tarks kirjutas:Kahekordne pidevjoon. Eraldab suunavööndeid kolme (joonis 8) ja enama sõidurajaga teel (joonised 5 ja 9). Märgist ületada ei tohi.
Järelikult oli elli veendudnud, et temast mööda ei sõideta ja tal ei olnud mingit kohustust seda peeglist kontrollida.
Märgist ületada ei tohi, aga ikkagi tehakse, seega oleks soovitav ikka peeglit ka vahtida. Omal käib pilk peeglisse ka sirge tee peal, jube raske, eks?
Tarks kirjutas:Teiseks, kui te kõik nii korralikud olete, kas te siis garaazist välja sõites kah peeglisse vaatate :D

Ma ei tea, kas selle peale naerda või nutta- ma kujutan ette, kuidas sina garaažist välja sõidad- silmad kinni, karvamüts silmini pähe ja gaas põhja :lol:
Üldjuhul aetakse auto garaaži, nina ees, seega välja tagurdatakse. ****, milleks need peeglid üldse vajalikud on, kui mõni mees väidab, et need mõttetud asjad on??? :evil: Auto tahavaatepeeglid vannituppa meikimiseks üles pandud???
Issand jumal, ma ei tea, kuidas selliseid liiklusesse lastakse?
Lubadel on ikka tolm pealt pühitud?
Kas mina kirjutasin midagi välja tagurdamisest. Kust sa võtad, et üldjuhul sõidetakse garaazi ja tagurdatakse välja, kui sina sedasi teed siis see ei tähenda ju et kõik seda teevad.
Ka ei ole minu postituses sõnakestki juttu silmade kinnipanemisest ega karvamütsi kandmisest.

Näitena võib veel tuua Segeri juhtumi. Kas siis teie arvates olid kutid ise süüdi et teele sõitsid ja ei veendudnud selles, et peateel kedagi pole ning nüüd on surnud. Ja segerit peaks karistama ainult selle eest, et ta kiirust ületas. Praegu ma loen teie postitustest sedasi välja. Kurb aga tõsi.
Kasutaja avatar
Tiit525
Klubiliige
Postitusi: 433
Liitunud: 07.11.2006 00:10 11
Peamine sõiduk: BMW X5 3,0D
Telefon: 358401771916
Asukoht: Rakke, Alajärvi
Kontakt:

Postitus Postitas Tiit525 »

AARE530 kirjutas:
Tarks kirjutas:Kahekordne pidevjoon. Eraldab suunavööndeid kolme (joonis 8) ja enama sõidurajaga teel (joonised 5 ja 9). Märgist ületada ei tohi.
Järelikult oli elli veendudnud, et temast mööda ei sõideta ja tal ei olnud mingit kohustust seda peeglist kontrollida.
Märgist ületada ei tohi, aga ikkagi tehakse, seega oleks soovitav ikka peeglit ka vahtida. Omal käib pilk peeglisse ka sirge tee peal, jube raske, eks?
Ja see esimene punkt- mismoodi SINA veendud selles, et keegi sinu järel sõitev juht pole mööda hakanud sõitma- pistad oma karvamütsis pea laperdavate kõrvadega aknast või lahtisest uksest välja ? :lol:
Tarks kirjutas:Teiseks, kui te kõik nii korralikud olete, kas te siis garaazist välja sõites kah peeglisse vaatate :D
Ma ei tea, kas selle peale naerda või nutta- ma kujutan ette, kuidas sina garaažist välja sõidad- silmad kinni, karvamüts silmini pähe, tagurpidikäik sisse ja gaas põhja :lol: Pärast pühid otsaeest higi, a la huhh, läks jälle vist õnneks :lol:
Vastuseks su küsimusele- vaatan küll jah, 100% vaatan ka tagurdamisel peeglisse! Üllatus, eksole!
Üldjuhul aetakse auto garaaži, nina ees, seega välja tagurdatakse. ****, milleks need peeglid üldse vajalikud on, kui mõni mees väidab, et need mõttetud asjad on??? :evil: Auto tahavaatepeeglid vannituppa meikimiseks üles pandud???
Issand jumal, ma ei tea, kuidas selliseid liiklusesse lastakse?
Lubadel on ikka tolm pealt pühitud?
Nüüd ajas see jutt Aare tõsiselt tigedaks :lol: :lol: :lol:
ei taha teist autot
gsm +358401771916
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Tarks kirjutas:Kas mina kirjutasin midagi välja tagurdamisest. Kust sa võtad, et üldjuhul sõidetakse garaazi ja tagurdatakse välja, kui sina sedasi teed siis see ei tähenda ju et kõik seda teevad.
Ka ei ole minu postituses sõnakestki juttu silmade kinnipanemisest ega karvamütsi kandmisest.
Vaata. Mina ei kasuta garaaži, seda esiteks. Teiseks- ma ei väitnud ka, et kõik garaažist välja tagurdavad. Ja see silmade kinnipanemine ja karvamüts, no anna andeks, aga sinu argumendid tekitavad sinust mulje, et sa just selline juht oled, no offence :D
Tarks kirjutas:Näitena võib veel tuua Segeri juhtumi. Kas siis teie arvates olid kutid ise süüdi et teele sõitsid ja ei veendudnud selles, et peateel kedagi pole ning nüüd on surnud. Ja segerit peaks karistama ainult selle eest, et ta kiirust ületas. Praegu ma loen teie postitustest sedasi välja. Kurb aga tõsi.
Oled sa tähele pannud, et pimedas on läheneva auto kiirust ja kaugust raskem hinnata kui valges? Mina paneks poistele (kellest 2 olid minu tuttavad, üks neist oma endine töökaaslane minu isa firmast) süüks jah vbl selle, et nad ei hinnanud oma võimalusi ja Segeri kiirust adekvaatselt.
Ka peateele sõites peab veenduma selle ohutuses ja oiiii kui palju ma olen igasugu idikaid kirunud, kes mulle rekkale ette on sõitnud :evil:
Segeri süüks paneks ma purjuspeaga sõitmise ja räige kiiruseületamise.
Vaimseks invaliidiks, või siis kergemalt öeldes vastutustundetuks päržuuniks tembeldaks ma ta selle eest, et teda ka kolm laipa mõistusele ei toonud ja kutt samamoodi edasi kihutas hiljem.
Aga see ei puutu hetkel asjasse.

Tiit525i- ajas sita keema küll jah, krt mul jagaks vbl vanaema ka rohkem matsu lahti! :lol:
Tarks
Huviline
Postitusi: 38
Liitunud: 16.08.2005 19:44 02

Postitus Postitas Tarks »

AARE530 kirjutas:
Tarks kirjutas:Kas mina kirjutasin midagi välja tagurdamisest. Kust sa võtad, et üldjuhul sõidetakse garaazi ja tagurdatakse välja, kui sina sedasi teed siis see ei tähenda ju et kõik seda teevad.
Ka ei ole minu postituses sõnakestki juttu silmade kinnipanemisest ega karvamütsi kandmisest.
Vaata. Mina ei kasuta garaaži, seda esiteks. Teiseks- ma ei väitnud ka, et kõik garaažist välja tagurdavad. Ja see silmade kinnipanemine ja karvamüts, no anna andeks, aga sinu argumendid tekitavad sinust mulje, et sa just selline juht oled, no offence :D
Tarks kirjutas:Näitena võib veel tuua Segeri juhtumi. Kas siis teie arvates olid kutid ise süüdi et teele sõitsid ja ei veendudnud selles, et peateel kedagi pole ning nüüd on surnud. Ja segerit peaks karistama ainult selle eest, et ta kiirust ületas. Praegu ma loen teie postitustest sedasi välja. Kurb aga tõsi.
Oled sa tähele pannud, et pimedas on läheneva auto kiirust ja kaugust raskem hinnata kui valges? Mina paneks poistele (kellest 2 olid minu tuttavad, üks neist oma endine töökaaslane minu isa firmast) süüks jah vbl selle, et nad ei hinnanud oma võimalusi ja Segeri kiirust adekvaatselt.
Ka peateele sõites peab veenduma selle ohutuses ja oiiii kui palju ma olen igasugu idikaid kirunud, kes mulle rekkale ette on sõitnud :evil:
Segeri süüks paneks ma purjuspeaga sõitmise ja räige kiiruseületamise.
Vaimseks invaliidiks, või siis kergemalt öeldes vastutustundetuks päržuuniks tembeldaks ma ta selle eest, et teda ka kolm laipa mõistusele ei toonud ja kutt samamoodi edasi kihutas hiljem.
Aga see ei puutu hetkel asjasse.

Tiit525i- ajas sita keema küll jah, krt mul jagaks vbl vanaema ka rohkem matsu lahti! :lol:
Kui sul garaazi pole, miks sa siis üldse seda komenteerid. Ei ole mõtet emotsioonide ajendil lahmima hakata. Räägime ikkagi konkreetselt faktidest.
Ja see silmade kinnipanemine ja karvamüts, no anna andeks, aga sinu argumendid tekitavad sinust mulje, et sa just selline juht oled, no offence :D Kui sa mind ei tunne ja pole ka mind liiklemas näinud kuidas sa saad teha järeldusi milline juht ma olen.

Vot siin sa eksid need poisid ei olnud milleski süüdi ega eksinud ka millegi vastu.
Sa isegi väidad, et: vbl selle, et nad ei hinnanud oma võimalusi ja Segeri kiirust adekvaatselt.
Rõhuasetus võibolla.
Suletud