Krõbe pakane tulekul!

Vaba teema
Vasta
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Metsamasinaga proovitud- aitab. Aitas ka see, kui kaks masinat ninapidi seina äärde kokku ajada, kusjuures... Ja seda lageda taeva all :cool:
Raivo
Huviline
Postitusi: 3610
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Raivo »

Peaasi, et tuul ei puhuks eriti peale. Jäta kasvõi auto kusagile maja nurka, on juba parem.
530d
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

-19 oli hommikul ja käivitus nagu naksti, aga käed tahtsid rooli külge külmuda. Huvitav, kas e34-le ka pakutaks soendusega rooli?
E82
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

reino kirjutas:-19 oli hommikul ja käivitus nagu naksti, aga käed tahtsid rooli külge külmuda. Huvitav, kas e34-le ka pakutaks soendusega rooli?
Või hoopis kindaid? ;)
Kasutaja avatar
reino
Huviline
Postitusi: 1733
Liitunud: 16.05.2005 13:34 41
Asukoht: Harjumaa/Hiiumaa

Postitus Postitas reino »

kindad olid, aga see tähendab, et rool läheb libedamaks. külma ilmaga nahkkindad ka ebamugavad..lähevad nö jäigemaks. Soendusega rool oleks parem.

tundub, et tänane öö tuleb ka külm :roll: peab vist homseks midagi rooli jaoks välja koluma.
E82
nisu_uno
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 26.11.2006 14:01 10

Postitus Postitas nisu_uno »

Minul auto seisis 4 viimast päeva, käivitus täna hommikul pärast eelsüüteküünalde tööd paugust, aga sõitma hakates, küljepeeglist silmasin mootoriõli lompi, oli teist oma kaks-kolm liitrit maha voolanud põhja alt, vaatasin õlivarrast...kuiv. Mootoris on/oli täissünteetiline õli ja kulub teda muidu 0,5-1l välba peale.
Suretasin siis moto välja ja nii ta seisab, homme tirin teenendusse.

Kellel sarnane kogemus, võib märku anda, mis mind ees ootab :)
Viimati muutis nisu_uno, 25.01.2007 17:30 38, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kalmer K.
Huviline
Postitusi: 1095
Liitunud: 10.03.2004 22:54 18
Asukoht: Võrumaa

Postitus Postitas Kalmer K. »

Minu E30 oli hommikul nagu külmkapp, aga käima läks ülihästi :)
E90 325I LCI´10 M-Tech
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Postitus Postitas Riivo »

nisu_uno kirjutas:Minul auto seisis 4 viimast päeva, käivitus täna hommikul pärast eelsüüteküünalde tööd paugust, aga sõitma hakates, küljepeeglist silmasin mootoriõli lompi, oli teist oma kaks-kolm liitrit maha voolanud põhja alt, vaatasin õlivarrast...kuiv. Mootoris on/oli täissünteetiline õli ja kulub teda muidu 0,5-1l välba peale.
Suretasin siis moto välja ja nii ta seisab, homme tirin teenendusse.

Kellel sarnane kogemus, võib märku anda, mis mind ees ootab :)
Omal ajal oli poolsündiga analoogne juhtum, autoks siis rullikas...käivitusel viskas õlifiltri kuidagi viltu ja äärest uhas välja...ka külmade ajal kusjuures....vist oli õli paks või filter halvasti otsas...väike võimalus et sul sama aga mine sa tea


aga enda oma läks hommikul väga vaevaliselt käima, 4 korda eelsüüdet ja starti....99,9 % olen kindel et eelsüüteküünlad tõrguvad koostööd tegemast...täna sai ostetud BOSCHi uued küünlad (150.- tk) ja kollektori tihendid igaks juhuks aga vahetaja leidmine oli nutune ettevõtmine, Viljar ei saand ka aidata....eks näis, homme saan ehk uuesti käima läbi häda ja viletsuse ja panen pool pääva poppi töölt kasvõi aga vahetatud peavad nad saama :evil: Starterist kahju juba :(
´17 4Drive
estex
Huviline
Postitusi: 627
Liitunud: 05.02.2006 23:39 22
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas estex »

Minu e36 coupe käivitus ilusti, juhiuks ei tahtnud kinni minna kuid eile kustus tagatuli ära ning salongis näidikute valgus, vahetasin kaitsme ja 1 pirni ning sain asjad korda.
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Ka minu E30 oli täielik metallist raudkapp, aga käivitus paugust ja 10 minsa soendust võimaldas salongis ilma mütsi ja kinnasteta mõnusalt olla.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Minul oli ka täna hommikul üllatus. Starter ei teinud enda tavapärast ringi nii kiirelt, kui harjunud. Aga käivitus kohe. Sõiduajal suutsin siis -16.5*C ka desifreerida näidukiplokilt :P
Kasutaja avatar
Oliver525
Huviline
Postitusi: 381
Liitunud: 20.01.2007 20:34 25
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Oliver525 »

Auto läks käima nagu kellavärk:D
Temp näitas siin türil -18
BMW
Markii7
Huviline
Postitusi: 259
Liitunud: 05.08.2003 16:01 24
Asukoht: Reval

Postitus Postitas Markii7 »

Salongi ventilaator tegi alguses veidrat häält... muu on tiba- toba :P
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Kiisal hommikul kella 6.00 ajal -20,5 C järgi! Käivitus probleeme ei olnud!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Käivitamise, keskluku, roolivõimu vm sellisega probleeme polnud, aga esiklaasi puhtaks kraapida oli küll suht nüri tegevus, peab seda sulatajat minema otsima. Ei taha uut klaasi ära ka kriipida.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

Tarvo kirjutas:Käivitamise, keskluku, roolivõimu vm sellisega probleeme polnud, aga esiklaasi puhtaks kraapida oli küll suht nüri tegevus, peab seda sulatajat minema otsima. Ei taha uut klaasi ära ka kriipida.
Puhur põhja süsteem ei kõlba?
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Markii7 kirjutas:Salongi ventilaator tegi alguses veidrat häält... muu on tiba- toba :P
Mul ka külmast peast salongi ventikas karjub nagu segane... Selle vastu vist rohtu ei ole ja tuleb lihtsalt ära kannatada? :roll:
Veljo_V
Huviline
Postitusi: 2638
Liitunud: 27.04.2006 21:57 54

Postitus Postitas Veljo_V »

Lepard kirjutas:
Markii7 kirjutas:Salongi ventilaator tegi alguses veidrat häält... muu on tiba- toba :P
Mul ka külmast peast salongi ventikas karjub nagu segane... Selle vastu vist rohtu ei ole ja tuleb lihtsalt ära kannatada? :roll:
Rohi on selles et vaheta välja (uus Salongi ventika mootor)!
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Käima läheb ta mul ilusti, aga roolivõim ei tööta kohe, vaid alles peale mõnda liigutust. Kägukast, mis mul niigi läbi, streigib külmana rohkem.
V2ike_Suur
Huviline
Postitusi: 910
Liitunud: 25.07.2006 15:08 37
Kontakt:

Postitus Postitas V2ike_Suur »

nisu_uno kirjutas:Minul auto seisis 4 viimast päeva, käivitus täna hommikul pärast eelsüüteküünalde tööd paugust, aga sõitma hakates, küljepeeglist silmasin mootoriõli lompi, oli teist oma kaks-kolm liitrit maha voolanud põhja alt, vaatasin õlivarrast...kuiv. Mootoris on/oli täissünteetiline õli ja kulub teda muidu 0,5-1l välba peale.
Suretasin siis moto välja ja nii ta seisab, homme tirin teenendusse.

Kellel sarnane kogemus, võib märku anda, mis mind ees ootab :)

Probleemi ilmselt polegi, lihtsalt karterituulutus kinni külmunud ja viskas seepärast õli välja.
Asja täpsemat olemust ma seletada ei oska, aga eelmisel talvel oli Automoto foorumis sellest juttu ja ühel mu sõbral juhtus volkariga sama jama. Ja minu mäletamist mööda muud polnudki kui sooja ruumi viia ja uus õli sisse panna.
730iA e32 138kW 12/1992
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Kristjan_K kirjutas:
Tarvo kirjutas:Käivitamise, keskluku, roolivõimu vm sellisega probleeme polnud, aga esiklaasi puhtaks kraapida oli küll suht nüri tegevus, peab seda sulatajat minema otsima. Ei taha uut klaasi ära ka kriipida.
Puhur põhja süsteem ei kõlba?
Ei ole suurt abi sellest.
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12044
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas toivoku »

Tarvo kirjutas:
Kristjan_K kirjutas:
Tarvo kirjutas:Käivitamise, keskluku, roolivõimu vm sellisega probleeme polnud, aga esiklaasi puhtaks kraapida oli küll suht nüri tegevus, peab seda sulatajat minema otsima. Ei taha uut klaasi ära ka kriipida.
Puhur põhja süsteem ei kõlba?
Ei ole suurt abi sellest.
auto ei lähe soojaks siis? :S , mina eitea mul kuskilt 10 mintsaga on pool klaasipuhas, aganohk ui ikka- 25 siis ei viska ma arvan :D. tõehetk saabub yks 5 minuti pärast kas bensuaks ja disla lähevad käima :D
Kasutaja avatar
Ode
Huviline
Postitusi: 490
Liitunud: 11.07.2006 15:15 13
Peamine sõiduk: BMW 730d
Asukoht: Tallinn-Loo

Postitus Postitas Ode »

minu oma käivitub nagu kellavärk :cool:
ommikuti vahest on ainult probleem et uksed on seest ära külmunud ja ei taha kinni minna :) 5 minti soojenemist ja siis lähevad kinni ;)
...
Kasutaja avatar
joh
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 26.07.2006 21:33 05
Asukoht: Saue

Postitus Postitas joh »

Ka täna käivitus auto ilma probleemideta. Muidu, mis aitaks selle vastu, et roolivõim kohe tööle ei hakka? Võib see olla tingitud vanast õlist? Oluliselt ei sega, aga samas võib selle õli ju ära vahetada :D
Viimati muutis joh, 26.01.2007 11:26 27, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Lepard
Huviline
Postitusi: 428
Liitunud: 10.05.2006 09:13 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Lepard »

Mul auto seisis 24h ilma käivitamata väljas ja eile õhtul käivitus paugust. Ja ka täna hommikul probleeme ei olnud.
Kuigi kesklukk hakkab jupsima külmaga... ei taha uksi korralikult sulgeda ja avada... aku äkki hakkab järgi andma..(see juba 3-4a vana ka).
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

minu kallike ei teinud täna minust väljagi :(

kaks nädalat seismist maja ees polnud vist eriti meeldiv, ei tohi nii pikaks ajaks oma masinat üksi jätta :?

aku täitsa tühi, seega sai teine aku ajutiselt peale visatud ja tühi aku laadima pandud .... käima läks korraliku akuga koheselt :P

viisin masina garaaži üles soojenema, tuleks taas tihendid ära silikoonitada jne
Kasutaja avatar
Jarlo
Huviline
Postitusi: 851
Liitunud: 24.05.2004 09:02 18
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Jarlo »

Külmaks alles vist hakkab minema, sest nädala alguseks lubab öösiti juba kuni -32 :D . Hea meelega vaatan siis foorumit, et paljudel käivitub... Mina enda massina peale sellises külmas ei looda, kuna eelmise aasta -27 kraadiga läks tööle niiii vaevaliselt, et peaaegu poleks läinudki :)
Pille
Klubiliige
Postitusi: 1383
Liitunud: 11.12.2003 13:59 31

Postitus Postitas Pille »

eks näis :)

Ma küll ei soovi ära sõnuda, kuid siiani mul pole auto küll mingit nägu teinud, et väljas külm oleks käivitamise suhtes. Aknad küll on jääs, kuid meil on ju siiski talv lõpuks ometi saabunud :)
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Postitus Postitas Silwer »

Jarlo kirjutas:Külmaks alles vist hakkab minema, sest nädala alguseks lubab öösiti juba kuni -32 :D
Tallinnas vaevalt et tuleb sellist külma.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Silwer kirjutas:
Jarlo kirjutas:Külmaks alles vist hakkab minema, sest nädala alguseks lubab öösiti juba kuni -32 :D
Tallinnas vaevalt et tuleb sellist külma.
Küll aga Tallinna lähedal, siin Sakus olen hommikuti ikka need temperatuurid kätte saanud, millest teised mehed räägivad. :)
Kesklukk on mul ka kusjuures hommikul jamanud selles mõttes, et lihtsalt ei tööta :) Eks keeran aga võtmega, aga teel kooli sulab üles ja kooli ees vajutan juba nupust uksed kinni. Muid probleeme küll ei ole ja aknaid ei ole pidanud kraapima, kui just lund ei ole, sest puhur soendab ilusti kõik üles.
Vasta