üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Vaba teema
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas Indrek_M »

Natuke tobe üleskutse. Ok, sellega ma olen nõus, et Statoil on ennast viimaste hindade tõstmise-langetamisega täis teinud aga suurte boikoteerimine pole ka lahendus.

Milline oleks alternatiiv? Tankida külatanklatest, mis on maksupetturitest "üheööfirmade" hallata ning kõikuva kvaliteediga? Saaks küll kütuse ehk veidi odavamalt aga reaalselt pistab firma omanik veel suurema rulli taskusse ja teenib kütuseliitrilt palju rohkem kasumit kui ausalt makse maksev suurfirma. Lõpuks jätab maksud maksmata, kandib varad teisele firmale, võlgu oleva laseb firma pankrotti ja jätkab uue firmaga nagu õige mees. Ärimudel Eesti moodi. Mina sellist mudelit ka toetada ei taha.
Hetkel loomulikult üldistasin - kindlasti on ka ausaid pisemaid firmasid kes näevad hullu vaeva konkurentsis püsimisega ja keda võiks toetada ... kui teaks, millised need ausad on :)

Minu silmis ainus tõsiseltvõetav alternatiiv on lihtsalt võimalusel vähem sõita. Kütusehindade osas ei aita ilmselt see ka kuna kasumi vähenedes Eestis mitte ei üritata käivet tõsta vaid marginaali. Ehk kui ostetakse vähem ja aktsiisi/kasumit laekub vähem siis tõstetakse aktsiisi/kasumit, mitte ei langetata.
Lihtsalt vähem sõites on oma rahakotile vähem valus.

Ise tangin reeglina Nestes, harva Olerex, Alexela. Statoilist pole aastaid tankinud aga seda mitte boikoteerimise pärast vaid lihtsalt kõrgema hinna ja maksmisel venivate järjekordade tõttu.
Indrek
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas jjanno »

Tere
econoomic kirjutas:idee järgi võiks selleks tanklaketiks olla statoil.
Statoilil on kõige parem püsikliendi programm. Kui tarbida kuus üle 200 liitri kütust, siis muutub see oluliseks. Olles kunagi olnud ettemaksuga kaardi klient, siis seda ebamugavust enam ei soovi. Samuti ei soovi krediiti tankida. Tahan maksta kütuse eest kohe.
Neste: Ettemaks või krediit. Allahindlus 15 senti kodulehe andmetel (pole kirjas kas Euro- või kroonisendid). Soodustus ei sõltu tarbimise suurusest.
Olerex: kodulehel puudub soodustuse suurus ning tingimused.
Eurooil: Allahindlus 15 senti kodulehe andmetel (pole kirjas kas Euro- või kroonisendid). Soodustus ei sõltu tarbimise suurusest. Ainus teepeale jääv tankla on maal.
Lukoil: Allahindlus 25 senti kodulehe andmetel (pole kirjas kas Euro- või kroonisendid). Soodustus ei sõltu tarbimise suurusest. Tanklad ebamugavas kohas.
Statoil: Soodustus suure tarbimise korral 2,3 €senti (36kroonisenti).

Vabandust, et järgnev arvutus veel kroonides. Kui ma saaks kuskilt veel 10 senti odavamalt, siis võidaks ma paagitäiega 5 krooni. Linnas on kilomeetri hind ~1,7 krooni (puhtalt bensiin). See tähendab, et kaugemale kui 3 km pole mul mõtet sõita selle sooduse saamiseks. Päevas sõidan ma mööda 4 statoilist. 1 eurooilist ning ühest nestest. Lisaks saan statoilist kohe ka jäätise või shokolaadi osta ;)

Millise tankla klient peaks ma olema?

Loomulikult võivad kõikidel olla ka mingid salajased kliendiprogrammid, millest kodulehel ei räägita. Eks peab järgi uurima. Arusaamatu on see, et kütuse soodustused on jäänud aastate lõikes sendiliselt samaks, aga protsendiliselt on vähendenud. Ka kütusemaailmas võiks soodustus kasvada koos kütusehinna kasvuga, ehk siis soodusprotsent võiks olla püsiv.

jJanno
exTouring
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas coley »

Olen 3 aastat Statoili kuldklient olnud ja ei nurise. Hinnad on nagu nad on, võiks muidugi olla odavam. Aga nagu jjannogi mainis, mul on see kõige mugavam kuna lähimatest 5 tanklast on 4 Statoilid ning igapäevase tööle-koju teepeale jäi 3 Statoili ja noh töökoha vastas oli ka Lukoil aga see jäi 300m marsruudist kõrvale :lol:
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas seppa »

Keegi viskab kondi ja kõik on seda järamas :)
Me ei jõua oma arvamustega kuhugi.
Koerad hauguvad aga karavan liigub ikka edasi.
Nutan ja kallan ,naeran ja tallan
Fack The Fuel Economy
tryku
Huviline
Postitusi: 576
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas tryku »

Kui tankida statoilis kuldtasemel, siis tõesti vahet ei ole. Teistel juhtudel minu arvates statoilist tankimine ei õigusta ennast, sest automaattanklates on hind odavam niigi + nende kliendikaardiga saab sealt veel alla. Pealegi ei viitsi seal kabanossijärjekorras oodata ning iga kord öelda müüjale, et ma soovin AINULT kütust.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
coley
Huviline
Postitusi: 3880
Liitunud: 07.06.2009 15:58 34
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Tallinn

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas coley »

tryku muuseas enam ei pea kabanossijärjekorras ootama, Statoilides on nüüdseks vist igalpool vähemalt 2 automaat-tankurit kus saab ilusti oma pangakaardi läbi lüüa ja ei pea isegi kabanossi lõhna tundma (loe: statoili poodi sisse astuma) :D
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas Alvar_S »

Mina olen juba peaegu aasta jagu boikoteerinud kõiki tanklaid. :D
Kogu selle aja jooksul olen ostnud nn vene küte hinnaga 13.50.- olenemata mis ta on tanklates maksnud.
Nüüd uuest aastast pidi natuke hind vist tõusma,et tuleb vist 0,95 Euro centi aga võit on sellegi poolest märkimisväärne.

:P
Ou Vööthüään!!!
Volum
Huviline
Postitusi: 3948
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas Volum »

Buumer Auto / 56826000
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas MardoV »

tõsine hinnalangetus :D
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas AARE540 »

Meenub paari aasta tagune artikkel Inglismaalt, kui kütusehindade vastu boikoteerisid suured transpordifirmad, pannes veokad seisma, kuniks valitsus omapoolsed sammud käib. Ja minu arvamus on sama, et kuna suuremad kogused tangivad siiski veokad- tahad või ei taha, aga 10 liitri kaupa ei ole mitte ainult teoreetiliselt, vaid ka praktiliselt võimalik tankida- 1 veokas tangib enamjaolt korraga sama palju kui 10 keskmist sõiduauto paagitäit, seega peaks õla alla panema ka veofirmad.
Paraku aga see vist väga ei toimi, kuna Eesti firmad ei suuda pea kunagi saavutada mingit ühtsust...
Samas peaks see boikott tegelikult hõlmama mitte üht, vaid kõiki suuremaid bensujaamasid, vastasel juhul on nii, et tehakse boikott ühele tanklaketile ja kliendid lähevad teise üle, mispeale boikoteeritav laseb hinnad jälle mingisuguse mõttetu 1 sendi jagu hetkeks alla, laseb vbl teine ja kolmas ka, samas vähese aja möödudes tõstavad kõik taas hindu, põhjenduseks jälle ''nafta maailmaturu hinnatõus''...
See on minu arvamus, et 1,2, või 10 inimese boikott ei muuda midagi, asi peaks olema mastaapsem...
Nagu öeldakse: ühenduses peitub jõud!
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Re: üleskutse boikoteerima suuremaid tanklakette.

Postitus Postitas hanno »

Teema lukku. Põhjuseid mitmeid.

Üleskutsena boikoteerida mingit firmat või organisatsiooni ei ole see teema küll sobilik.
Puudu on selged argumendid ja taustainfo. Teemaalgataja poolt peaks olema välja toodud praeguse kütusehinna koostisosad, mille põhjal saaks üldse alustada mingit boikotti, kui hinnaskeem on tarbijavaenulik.
Praegune teema on puhtalt emotsionaalne ja oletustel ning eelarvamustel põhinev.

Teiseks oli sarnane teema juba kevadel, mis ka lukku läks.
Kolmandaks võib kogu seda "üleskutset" arutada juba pikas teemas, mis räägibki tarbija planeeritud muudatustest seoses kütuse hinnaga - SIIN on teema.
Suletud